Čína dovolená a poznávací zájezdy

Velká rozmanitá Čína láká na historické pamětihodnosti, moderní velkoměsta, panenskou přírodu a výtečnou kuchyni. Je zemí dlouhé historie a starobylé kultury, kterou připomínají archeologické a paleontologické vykopávky, ale také mnohé chrámy a festivaly plné masek, ohňostrojů, tance i hudby. Čína, to jsou terasová rýžová políčka a klidné vesnice i hypermoderní velkoměsta a továrny. Vyražte na poznávací zájezd letecky z Prahy a okuste to nejlepší.

Fascinující a pestrá dovolená v Číně

Ať už vás láká historie, kultura, jídlo, příroda nebo moderní města, Čína nabídne úplně vše. Na východě země zažijete modernu a ničím nezastavitelný pokrok - zde jsou ekonomická centra státu. Na západě země si nesmíte nechat ujít kulturu Ujgurů, Tibeťanů a stovek dalších malých i větších etnik a enkláv, které vlivem modernizace postupně zanikají

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Zakázané město

Zakázané město

Zakázané město se nachází v Pekingu, v Číně.

Jedná se o město, které bylo vybudováno během vlády dynastie Ming. Místo je obklopeno 8,5 m širokou zdí a 52 m širokým vodním příkopem. Od 15. století bylo Zakázané město sídlem císařů, ale většina budov které se dochovaly pochází z 18. století. V těchto prostorách se směl zdržovat pouze císař s doprovodem a místo ukazovalo vzdálenost a nedotknutelnost císaře.

Dnes se zde nachází muzeum a Zakázané město patří na seznam Světového dědictví UNESCO.

Historické stavby Muzea / galerie
Mauzoleum Mao Ce-tunga

Mauzoleum Mao Ce-tunga

Mauzoleum Mao Zedonga se nachází na náměstí Nebeského klidu.

Jedná se o místo posledního odpočinku předsedy Komunistické strany Číny Mao Ce-tunga. Mauzoleum bylo otevřeno v září 1977, i když si Mao přál být zpopelněn a rozprášen.

Muzea / galerie
Palác Potála

Palác Potála

Palác Potála se nachází ve městě Lhasa, které leží v Tibetské autonomní oblasti.

Jedná se o náboženské a politické centrum celého regionu, ale nachází se zde i tibetské umění. První budovy paláce pochází ze 7. století, v roce 641 byl postaven Rudý palác, který měl 999 místrostí a 1000 síní k meditaci. Poté byl palác zničen přírodními katastrofami a válkami, součsný palác byl vystavěn na popud pátého dalajlámy Ngawang Lozang Gjamccho v letech 1645 - 1694.

V roce 1994 byl palác zapsán na seznam Světového dědictví UNESCO.

Církevní stavby
Letní palác

Letní palác

Letní palác se nachází na severozápadním předměstí Pekingu.

Jedná se o palácový komplex, který se rozprostírá na ploše 2,9 km2. Palác byl postaven v polovině 18. století jako letní sídlo pro císařskou rodinu. Sídlo obklopuje uměle vytvořené jezero, nad kterým se nachází Mramorový most sedmnácti oblouků. Dále se zde nachází zahrada, která byla založena, stejně jako jezero, v roce 1750.

Palác i zahrada jsou od roku 1998 zařazeny na seznam Světového dědictví UNESCO.

Architektura Hrady / zámky

Nejlépe hodnocené hotely v Číně

Někteří turisté míří do Číny za starobylými památkami, jiní vyhledávají moderní architekturu. Vyrazit sem můžete i za nákupy, objevováním přírody nebo za sportovním vyžitím, ať už se jedná o cyklistiku nebo třeba horolezeckou výpravu. Největším lákadlem je pochopitelně Velká čínská zeď, milovníky historie však potěší i návštěva Zakázaného města v Pekingu nebo Terakotové armády u města Si-an.

Zajímavá místa v této destinaci

Všechny lokality

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po-Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa Číny

Počasí a klima v Číně

Na jihu Číny je klima subtropickétropické monzunové s vysokými teplotami. V lednu činí průměrná teplota v Kantonu 13,5 °C a v červenci 29 °C. Na východě panuje mírné teplé podnebí. Na severu bývají chladnější zimy. Ve vnitrozemí vládne stepní a pouštní klima s extrémními teplotními rozdíly. Teploty v hlavním městě Pekingu se pohybují kolem -4,7 °C v lednu a 26 °C v červenci.

Cestovatelský magazín