Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/asie/cina/cestovani/covid_19.html

Čína dovolená a poznávací zájezdy

Velká rozmanitá Čína láká na historické pamětihodnosti, moderní velkoměsta, panenskou přírodu a výtečnou kuchyni. Je zemí dlouhé historie a starobylé kultury, kterou připomínají archeologické a paleontologické vykopávky, ale také mnohé chrámy a festivaly plné masek, ohňostrojů, tance i hudby. Čína, to jsou terasová rýžová políčka a klidné vesnice i hypermoderní velkoměsta a továrny. Vyražte na poznávací zájezd letecky z Prahy a okuste to nejlepší.

Fascinující a pestrá dovolená v Číně

Ať už vás láká historie, kultura, jídlo, příroda nebo moderní města, Čína nabídne úplně vše. Na východě země zažijete modernu a ničím nezastavitelný pokrok - zde jsou ekonomická centra státu. Na západě země si nesmíte nechat ujít kulturu Ujgurů, Tibeťanů a stovek dalších malých i větších etnik a enkláv, které vlivem modernizace postupně zanikají

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Nejlépe hodnocené hotely v Číně

Někteří turisté míří do Číny za starobylými památkami, jiní vyhledávají moderní architekturu. Vyrazit sem můžete i za nákupy, objevováním přírody nebo za sportovním vyžitím, ať už se jedná o cyklistiku nebo třeba horolezeckou výpravu. Největším lákadlem je pochopitelně Velká čínská zeď, milovníky historie však potěší i návštěva Zakázaného města v Pekingu nebo Terakotové armády u města Si-an.

Zajímavá místa v této destinaci

Všechny lokality

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po-Ne 8:00-22:00 hod.

226 000 260

Mapa Číny

Počasí a klima v Číně

Na jihu Číny je klima subtropickétropické monzunové s vysokými teplotami. V lednu činí průměrná teplota v Kantonu 13,5 °C a v červenci 29 °C. Na východě panuje mírné teplé podnebí. Na severu bývají chladnější zimy. Ve vnitrozemí vládne stepní a pouštní klima s extrémními teplotními rozdíly. Teploty v hlavním městě Pekingu se pohybují kolem -4,7 °C v lednu a 26 °C v červenci.

Cestovatelský magazín