• Nezapomeňte si zkontrolovat, že váš pas je platný ještě 6 měsíců po plánovaném návratu z dovolené v Egyptě. Toto je na Egyptské straně důsledně vyžadováno.
 • Pro vstup do Egypta je potřeba vízum, doporučujeme ho koupit zároveň se zájezdem a nechat tak veškeré starosti s tím spojené na cestovní kanceláři. V opačném případe je možné vízum zakoupit za 25 USD přímo na letišti v Egyptě. (Pokud občan ČR cestuje pouze do sinajských resortů Sharm El Sheikh, Nuweiba, Dahab či Taba, tak do 14 dní pobytu není vízum potřeba.)

Sharm El Sheikh dovolená

U jižního pobřeží Sinajského poloostrova najdete jedny z nejúžasnějších podvodních scenérií na světě. Křišťálově čistá voda a barevné korálové útesy s množstvím exotických ryb (barakudy či černoploutví žraloci) udělaly z Sharm El Sheikhu ráj pro potápění. 

Přirozeným centrem letoviska se stala část Naama Bay, nejživější středisko s krásnou zátokou a pobřežní promenádou, která láká k návštěvě nejen ve večerních hodinách. K dispozici zde máte i řadu aktivit jako tenisové kurty, bowling či golf. Mimo to zde najdete luxusní hotely světového řetězce Marriott.

Bohatství Sharm El Sheiku nespočívá pouze v krásných plážích a dech beroucím podmořském životě. Okolí letoviska nabízí i několik jedinečných míst jako je národní park Ras Mohammed, park má dvě části – suchozemskou a mořskou. Pešky nebo na hřbetu velblouda se můžete také vydat na úpatí Mojžíšovi hory a navštívit pravoslavný klášter sv. Kateřiny.

Proč Sharm El Sheikh dovolená

klidná oblast restaurace šnorchlování písčitá pláž vhodné pro páry válení u moře

Sharm El Sheikh - Nejlépe hodnocené hotely

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Sharm El Sheikh - Nejprodávanější hotely

Sharm El Sheikh – hotely s nejlepšími recenzemi

Lenka M.

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Datum pobytu 14.9. - 21.9.2023 Hodnoceno: Září 2023

Grand Rotana Resort&Spa Egypt, Sharm El Sheikh

Nádherná dovolená na překrásném místě. Hotel je umístěný v rozlehlé zahradě, s bazény a kaskádovitou pláží, vše propojené širokou promenádou. Cestujeme poměrně hodně,ale za nás má tento hotel nejkrásnější a nejlepší podmínky pro šnorchlování nejen pro profesionály. Kvalita služeb hotelu byla na vysoké úrovni, takže jsme se cítily jako princezny. Občas nám dovolenkovou pohodu kazilo chování ruských občanů,ale s tím se zde asi musí počítat a pokud bylo nutné, zakročil personál.

Nádherná dovolená na překrásném místě. Hotel je umístěný v rozlehlé zahradě, s bazény a kaskádovitou pláží, vše propojené širokou promenádou. Cestujeme poměrně hodně,ale za nás má tento hotel nejkrásnější a nejlepší podmínky pro šnorchlování nejen pro profesionály. Kvalita služeb hotelu byla na vysoké úrovni, takže jsme se cítily jako princezny. Občas nám dovolenkovou pohodu kazilo chování ruských občanů,ale s tím se zde asi musí počítat a pokud bylo nutné, zakročil personál.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Pokoj de luxe byl situován přímo na promenádě u pláže. Pokoj byl skvělé vybaven, probíhal pravidelný úklid i doplňování věcí do koupelny i k pití. Nedávejte kartu od pokoje do blízkosti mobilního telefonu, může se stát,že budete mít problém se do pokoje dostat.

Strava
Strava byla chutná a pestrá a stejně tak vysoko hodnotím i velkorysé podávání alko/nealko nápojů. S maminkou jsme měly možnost v rámci all inclusive navštívit 2 a la Carte restaurace a to Anglickou a Italskou, obě byly úžasné s velikým výběrem chodů.

Služby hotelu
Služby hotelu hodnotím jako luxusní. Všichni zaměstnanci hotelu byli velmi úslužní a usměvaví. Pokud bych měla přeci jen něco vytknout, s ohledem na naše zkušenosti z jiných hotelů by mohl být animační tým(většinou mluvící pouze rusky, případně italsky), co se týče večerní zábavy (tancování) trochu akčnější. Nebavilo nás každý večer sledovat břišní tanečníci nebo točení sukně, preferovaly bychom víc prostoru pro tanec a nebyly jsme jediné.

Tento hotel jsme si vybraly záměrně i proto,že byla v rámci hotelu uvedena diskotéka. Během pobytu jsme bohužel zjistily,že jde o mylnou informaci, což bylo naše jediné,ale nepříjemné zklamání.

Pláž
Pláž je členitá s dostatkem stínu i slunce. Vstup do moře je možný přes dvě pevná mola a jedno pohyblivé. Pláž byla vždy čistá a lehátka připravená. Poblíž amfiteátru jsou i dvě malé plážičky, kde je možné si do vody spíše jen lehnout, plavat v moři se touto cestou nedá. Na pláži jsou dva bary, jeden Shisha a druhý v rámci all inclusive.

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Izabela M.

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Travelplanet.pl) Datum pobytu 9.9. - 16.9.2023 Hodnoceno: Září 2023

Albatros Royal Moderna Egypt, Sharm El Sheikh

Poprvé v životě byl hotel 100% stejný jako na fotkách a videích prezentovaných na internetu, což bylo obrovské a příjemné překvapení. Hotel na nás udělal neuvěřitelný dojem a téměř každý den jsme během pobytu objevovali něco nového.

Poprvé v životě byl hotel 100% stejný jako na fotkách a videích prezentovaných na internetu, což bylo obrovské a příjemné překvapení. Hotel na nás udělal neuvěřitelný dojem a téměř každý den jsme během pobytu objevovali něco nového.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Ubytování proběhlo bez problémů. Po příjezdu do hotelu jsme na pokoj čekali asi 5 minut. Zaměstnanec nám vzal zavazadla a ukázal nás do pokoje. Zarezervovali jsme si standardní pokoj s výhledem do zahrady a to je to, co jsme dostali. Byl tam i výhled na moře???? Obrovský pokoj s velkou manželskou postelí King a dalším samostatným lůžkem. Toaletní stolek, lednice, šatní skříň s trezorem a koupelna - ne nejnovější, ale velmi čistá s kosmetikou na mytí těla a vlasů. Pokoj byl uklízen každý den spolu s ručníkovými dekoracemi ????

Strava
Ultra all inclusive 24 hodin mluví za vše. Snídaně, pozdní snídaně, oběd, svačina, večeře, pozdní večeře, zákusky, zmrzlina, nápoje, alkohol... prostě všechno! Neměli jsme hlad, ale mohli jsme vyzkoušet různé chutě a kuchyně z celého světa. Číšníci se starali o to, aby stoly byly vždy čisté s čerstvým nádobím a uklízečce neunikl jediný drobeček. Jednou jsme zaspali večeři???? ale o nic jsme nepřišli, protože občerstvení v plážovém baru ukojilo náš hlad (pizza, hranolky, sendviče, hamburgery, ovoce, zelenina).

Služby hotelu
Vše jako v uvedeném popisu hotelu. Obrovský komplex - jako malé město. Relaxovali jsme u hlavního bazénu, hlubokého 180 cm. Plavčíci okamžitě zareagovali, když se tam chtěly dostat děti, takže bazén byl pouze pro dospělé. Párty bazén u pláže se spoustou atrakcí (aqua aerobik, vodní sporty, pěnová párty atd.) Aqua park s cool skluzavkami pro dospělé. U každého bazénu je bar a ručník. V areálu hotelu: kadeřnictví, lázně, dětský koutek, dětské hřiště. Každý večer je u pláže "show time" a živé zpívání na pódiu vedle hlavní budovy, kterému předchází malá diskotéka pro děti. Vše bylo pěkně zorganizované.

Pláž
Pláž je písčitá a kamenitá, čistá a udržovaná, se spoustou lehátek, lehátek se zástěnami a dvojitými relaxačními matracemi. Každý si najde místo pro sebe. Soukromá, hotelová pláž s 600 m dlouhým molem, ze kterého se dalo slézt do moře ve 4 různých hloubkách a samozřejmě hlubiny a na konci korálový útes. Bezplatné stažení záchranných vest.

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

Byla tato recenze užitečná? (1) (0)

Sharm El Sheikh – Více recenzí ubytování

Sharm El Sheikh - Poslední prodané hotely

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po-Ne 8:00-22:00 hod.

226 000 260

Mapa

Počasí v Sharm El Sheikh

Není třeba se obávat, že by Vám zde dovolená propršela, podnebí je tu suché a teplé po celý rok. V zimním období se teploty pohybují v průměru kolem 20 °C – 23 °C. Nejteplejšími měsíci jsou červen – září, očekávejte v průměru 32 - 37 °C. Teplota vody je příjemná po celý rok, což umožňuje nejen koupání ale i potápění v každém ročním období. V zimě se teplota moře pohybuje mezi 22 – 25 °C v létě pak mezi 26 – 29 °C.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Aktuální počasí

 • Teplota 33 °C v noci 25 °C

 • Teplota vody 27 °C

Předpověď na několik dní

 • Středa 35 °C v noci 23 °C

 • Čtvrtek 35 °C v noci 24 °C

 • Pátek 35 °C v noci 24 °C

 • Sobota 32 °C v noci 23 °C

Počasí

 • Leden Led 21 °C voda 23 °C

 • Únor Úno 23 °C voda 22 °C

 • Březen Bře 26 °C voda 22 °C

 • Duben Dub 30 °C voda 23 °C

 • Květen Kvě 34 °C voda 25 °C

 • Červen Čer 37 °C voda 26 °C

 • Červenec Čer 38 °C voda 28 °C

 • Srpen Srp 38 °C voda 29 °C

 • Září Zář 35 °C voda 28 °C

 • Říjen Říj 31 °C voda 27 °C

 • Listopad Lis 27 °C voda 26 °C

 • Prosinec Pro 23 °C voda 24 °C

Cestovatelský magazín