Irán poznávací zájezdy a průvodce

Do Íránu se davy turistů zatím nehrnou, jde přitom o bezpečnou zemi s přívětivým obyvatelstvem, uvolněnou atmosférou a chutnou kuchyní. Ohromí pozoruhodnou architekturou, jež zahrnuje velkolepé mešity, zářivé paláce a bazary. Každé město navíc zaujme řemeslnými výrobky, např. ručně tkanými koberci nebo barevnou keramikou.

Nejlepší dovolená v Iránu

V Íránu se cestovatelé setkávají s přátelskými obyvateli a překrásnými památkami. Cesty turistů vedou nejčastěji do Teheránu, Isfahánu, Šírázu či Jazdu, kde si lze vychutnat orientální atmosféru i pohled na jedinečné pamětihodnosti. Írán však vyhledávají také sportovci toužící pokořit nejvyšší vrchol Dámavand. Vedle horských túr jsou populární výlety ke Kaspickému moři nebo k Perskému zálivu.

Klima a počasí v Iránu

V Íránu začíná jaro v březnu a zpočátku bývá chladné a větrné. Léto přichází v červnu, obvykle ho doprovázejí husté srážky. Nejteplejším měsícem je červenec (35–45 °C). V září nastává podzim a dny postupně přecházejí v chladnější. Zima zde trvá od prosince do začátku března. V lednu a únoru teploty klesají až k -20 °C. Nejvhodnější dobou pro návštěvu země je tedy jaro a podzim.

Cestovatelský magazín