Apulská oblast dovolená

Apulie, nejméně hornatý kraj ležící na podpatku italské boty, je posetá krásnými městečky v odstínech bílé a zlaté. Chlubí se jedinečnou architekturou, např. stylem trulli v Alberobellu, městečku na seznamu UNESCO. Památkami především z období baroka vás nadchne město Lecce, prohlédněte si třeba kostel Santa Croce.

 

Největší lákadla Apulské oblasti

Apulská města bohatá na kostely a paláce, skrytá náměstí, klikaté uličky i trhy jsou vrcholem návštěvy regionu a důvodem, proč se vzdálit z pobřeží. V některých nicméně můžete spojit návštěvu katedrál a hradů s koupáním v moři pár kroků od historického centra. Městečko Polignano a Mare sedí na skále s výhledem na moře.

 

Jedinečná příroda jihu Itálie

Součástí Apulie je i poloostrov Gargano, který je oproti zbytku kraje zelenější a hornatější se svěžími borovými lesy a velkolepým pobřežím s vápencovými útesy, mořskými jeskyněmi a dlouhými písčitými plážemi. Vieste je ideální základnou pro objevování Gargana. Staré město naláká bludištěm strmých schodišť a plážemi.

 

Chcete-li se do Apulie přesunout letadlem, můžete letět na letiště Bari nebo Brindisi. Obě fungují pro Valle d'Itria, Bari je nejblíže Garganu a Brindisi k Salentu. Z jiných koutů země se do Apulie dostanete i vlakem, možný je též pronájem auta.

Proč Apulská oblast dovolená

klidná oblast restaurace památky oblázková pláž vhodné pro páry cestování autobusem

Apulská oblast (Puglia) - Nejlépe hodnocené hotely

Torreserena Village

Torreserena Village

Hodnocení: 4/5

Itálie, Apulská oblast (Puglia), Marina di Ginosa

od 17 110 za os.

Corte Altavilla

Hodnocení: 4/5

Itálie, Apulská oblast (Puglia)

od 21 069 za os.

Calanè Village

Itálie, Apulská oblast (Puglia), Castelanetta Marina

od 15 340 za os.

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Jeskyně della Poesia

Jeskyně della Poesia

Říká se, že kdysi se ve vodách jeskyně ráda koupala překrásná princezna. Zvěsti o její kráse se rychle rozšířily po celé Apulii, a k jeskyni tak začali přicházet básníci, kteří na tomto velmi inspirativním místě skládali své básně. Na vnitřních zdech krasové jeskyně jsou dokonce dodnes patrné nápisy ve starověké řečtině a latině. Ve jaderských vodách uvnitř jeskyně Poesia se dá i koupat, a žádný z milovníků přírody a romantiky by si tak neměl nechat tuto krásnou přírodní scenérii ujít.

Jeskyně
Trulli v Alberobello

Trulli v Alberobello

Trulli jsou vápencové domečky typické pro apulskou oblast. Tato pozoruhodná stavení jsou postavena bez použití malty nebo jiného spojovacího materiálu, pouze vnější stěny jsou natřeny vápnem. Díky tomu je v zimě uvnitř teplo a v létě zase chlad. Tradice této stavební techniky přitom v Apulii trvá už více než 3000 let. Trulli jsou postaveny z pečlivě opracovávaných vápencových kamenů, které se v Apulii nacházejí. Ačkoli se jejich podoba může mírně obměňovat, charakteristickým tvarem Trulli jsou kruhové zdi zakryté nezvykle kuželovitými vypouklými střechami. Není proto asi divem, že se zdejší Trulli dostaly roku 1996 na seznam Světového dědictví UNESCO.

Architektura Historické stavby
Bazilika svatého Mikuláše

Bazilika svatého Mikuláše

Bazilika sv. Mikuláše byla jedním z prvních kostelů, které v jižní Itálii nechali postavit Normané a dnes je krásným příkladem apulsko-románské architektury. Byla postavena v 12. století, aby do ní mohly být uloženy relikvie sv. Mikuláše, které byly ukradeny roku 1087 v Turecku. Dnes je tato bazilika velmi důležitým poutním místem pro katolíky i ortodoxní křesťany. Ostatky sv. Mikuláše, které údajně vyzařují zázračnou manu, jsou uloženy ve svatyni v krásné kryptě. Interiér baziliky je vyzdobený dřevěnými dekoracemi ze 17. století a nad oltářem se nachází nejstarší ciborium v Apulii ze 13. století.

Církevní stavby Muzea / galerie
Bílé město Ostuni

Bílé město Ostuni

Ostuni je jedno z nejpozorujhodnějších měst jižní Itálie. Svého obdivu se mu dostává především díky dokonale vybíleným domům, které jasně zaří do dálky. V úzkých uličkách, na schodech i v průchodech jsou dodnes citelné stopy středověku. Nejrůznější domácí výrobky i suvenýry je pak možné nakoupit v některém z obchůdků, kterých je po městě nespočet. V Ostuni a jeho okolí se rovněž nachází několik Masserií, což jsou staré farmy typické pro jižní Itálii. Mnoho z nich bylo dlouhou dobu opuštěných, ovšem v dnešní době jsou již zrestaurované a slouží jako zajímavá možnost ubytování na jihoitalském venkově. 

Města / Náměstí / Ulice

Apulská oblast (Puglia) - Nejprodávanější hotely

Torreserena Village

Torreserena Village

Hodnocení: 4/5

Itálie, Apulská oblast (Puglia), Marina di Ginosa

od 17 110 za os.

Corte Altavilla

Hodnocení: 4/5

Itálie, Apulská oblast (Puglia)

od 21 069 za os.

Calanè Village

Itálie, Apulská oblast (Puglia), Castelanetta Marina

od 15 340 za os.

Apulská oblast (Puglia) - Poslední prodané hotely

Incanto

Incanto

Hodnocení: 3/5

Itálie, Apulská oblast (Puglia), Ostuni

od 3 590 za os.

Cricelli

Itálie, Apulská oblast (Puglia), Lizzano

od 4 790 za os.

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Puglia mapa

Počasí a klima Apulské oblasti

Teplé počasí a menší davy lidí slibují měsíce červen a září, které jsou tak nejvhodnější pro návštěvu Apulie. V červenci a srpnu tu bývá mnohem rušněji, horko a slunečno, navíc ubytování je obvykle dražší a pláže přeplněné. V květnu a říjnu může být dostatečně teplo ke koupání. V této době bývá slunečno s 20 °C, ale stejně tak vás mohou přepadnout deštivá odpoledne. K prozkoumání měst bez lenošení na plážích se hodí i klidná zima.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Aktuální počasí

 • Teplota 33 °C v noci 20 °C

 • Teplota vody 22 °C

Předpověď na několik dní

 • Sobota 36 °C v noci 22 °C

 • Neděle 35 °C v noci 23 °C

 • Pondělí 37 °C v noci 24 °C

 • Úterý 33 °C v noci 24 °C

Počasí

 • Leden Led 12 °C voda 14 °C

 • Únor Úno 12 °C voda 14 °C

 • Březen Bře 15 °C voda 14 °C

 • Duben Dub 18 °C voda 15 °C

 • Květen Kvě 24 °C voda 18 °C

 • Červen Čer 29 °C voda 22 °C

 • Červenec Čer 32 °C voda 25 °C

 • Srpen Srp 32 °C voda 25 °C

 • Září Zář 28 °C voda 23 °C

 • Říjen Říj 22 °C voda 20 °C

 • Listopad Lis 16 °C voda 17 °C

 • Prosinec Pro 13 °C voda 15 °C

Cestovatelský magazín