• Nezapomeňte si zkontrolovat, že váš pas je platný ještě 6 měsíců po plánovaném návratu z dovolené v Egyptě. Toto je na Egyptské straně důsledně vyžadováno.
 • Pro vstup do Egypta je potřeba vízum, doporučujeme ho koupit zároveň se zájezdem a nechat tak veškeré starosti s tím spojené na cestovní kanceláři. V opačném případe je možné vízum zakoupit za 25 USD přímo na letišti v Egyptě. (Pokud občan ČR cestuje pouze do sinajských resortů Sharm El Sheikh, Nuweiba, Dahab či Taba, tak do 14 dní pobytu není vízum potřeba.)

Safaga u Hurghády last minute zájezdy

Hledáte last minute pro fajnšmekry? Dopřejte si prvotřídní relax, potápění a slunění v kouzelném egyptském městečku Safaga, přístavišti na pobřeží Rudého moře, kde najdete špičkové potápěčské školy i exkluzivní minerální prameny.

Last minute bungalovy za skvělou cenu

Safaga, ležící asi 50 kilometrů jižně od Hurghady, je nevelké město rozdělené na starší egyptské čtvrtě s typickou místní architekturou a turistickou část, které dominují luxusní apartmány a bungalovy pro hosty. Rezervaci sem přitom na poslední chvíli často pořídíte se slevou až desítek procent.

Minerály, slaná voda a thalassoterapie

Místní specialitou jsou lázně a další léčebná centra, kde si můžete zpestřit last minute dovolenou tzv. thalassoterapií. Tato léčebná kůra využívá jedinečných vlastností místního písku, který má obsahovat vzácné minerály, a zvýšené slanosti mořské vody v okolí Safagy. Nabízené terapeutické procedury prý působí blahodárně zejména na pokožku a klouby.

Luxor, Karnak a Údolí králů na dosah

Safaga má tak šikovnou polohu, že je odsud hříšná škoda nevyjet na jednodenní výlet. V dojezdové vzdálenosti se nalézá Luxor i skalní Údolí králů, ale také třeba chrámový komplex v Karnaku. A pokud se vás cestovatelská horečka ani po návratu nepustí, můžete se na zádech velblouda vypravit do Východní pouště. Řada místních podniků vám za poplatek umožní tento cíp Sahary, který Safagu svírá ze tří světových stran, projet také na čtyřkolce. 

Proč Safaga u Hurghády last minute zájezdy

klidná oblast restaurace šnorchlování písčitá pláž vhodné pro páry válení u moře

Safaga - Nejlépe hodnocené hotely

Safaga - Nejprodávanější hotely

Safaga – hotely s nejlepšími recenzemi

Marek E.

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Datum pobytu 16.2. - 22.2.2024 Hodnoceno: Únor 2024

Club Magic Life Kalawy Imperial Hodnocení: 5/5 Egypt, Safaga

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Iveta N.

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Datum pobytu 16.2. - 23.2.2024 Hodnoceno: Únor 2024

Club Magic Life Kalawy Imperial Hodnocení: 5/5 Egypt, Safaga

Magic je prostě nejlepší, navštívila jsem opakovaně jako většina klientů, i německých. Hotel má svoji stálou klientelu, která se opakovaně vrací a v únoru byl plný.

Magic je prostě nejlepší, navštívila jsem opakovaně jako většina klientů, i německých. Hotel má svoji stálou klientelu, která se opakovaně vrací a v únoru byl plný.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Pláž
Každý si vybere dle svých potřeb - buď písčitou tyrkysovou lagunu nebo molo na okraj korálového útesu a šnorchlování. V laguně je možnost bezplatně provozovat vodní sporty - paddleboard, kanoe a windsurfing, vše jsme vyzkoušeli. Ale nejvíce využívali mola a šnorchlu. Výhodou je, že molo je do písmene L a i při silném větru - červené vlajce, vás nechají šnorchlovat v tomto výseku, nesmí se pouze na širé moře. Plavčík půjčí i vestu. Nejvíce a nejhezčí rybičky se stejně drží pod molem a kolem schůdků. I careta tam během týdne 1x připlavala.

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Safaga – Více recenzí ubytování

Safaga - Poslední prodané hotely

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Letovisko Safaga mapa

Počasí Safaga

Safaga se celoročně těší teplému, slunečnému počasí. Díky pouštnímu podnebí tady teploty ani v zimě neklesají výrazněji pod 20 °C, během letních prázdnin se naopak vyšvihnou až nad 35 °C. Příjemnou dovolenou si tu užijete po celý rok, za nejpříjemněji vyhřátým mořem se však vyplatí vyjet od června do srpna, kdy si voda drží teploty nad 28 °C.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Oblasti a regiony v zemi

Všechny lokality

Cestovatelský magazín