Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/irsko/cestovani/covid_19.html

Irsko last minute

Lákají vás viktoriánská sídla, prehistorické památky a fascinující příroda Irska? Využijte široké nabídky last minute zájezdů a navštivte turisticky nejpůsobivější místa od severu až k jihu – Dublin, Galway, poloostrov Dingle, národní parky, Moherské útesy a mnoho dalšího. Objevte kouzlo smaragdového ostrova třeba už zítra!

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Hrad krále Jana

Hrad krále Jana

Hrad krále Jana se nachází ve městě Limerick.

Jedná se o hrad z počátku 13. století, který byl postupně opravován a rozšiřován. Na hradě se nachází stálá expozice osmisetleté historie hradu. Z hradu je krásný výhled na město a okolí.

Hrady / zámky
Hrad Bunratty

Hrad Bunratty

Hrad Bunratty se nachází ve stejnojmenné obci, nedaleko města Limerick.

Jedná se o hrad z 15. století, který stojí na bývalém vikinském obchodním centru, pozdějším opevněném sídle. U hradu se nachází park se skanzenem. Konají se zde středověké hostiny a jiné akce.

Hrady / zámky
Dublinský hrad

Dublinský hrad

Dublinský hrad se nachází v centru Dublina.

Jedná se o hrad ze 13. století, který symbolizoval nadvládu Anglie nad Irskem. Dnešní podoba hradu pochází z 18. století a některé části, jako například původní hradní příkop ksou k vidění jen uvnitř hradu v rámci prohlídky. Hrad je dodnes používán pro státní návštěvy.

Hrady / zámky
Okruh po Kerry

Okruh po Kerry

Okruh po Kerry se nachází v jihovýchodní části Irska.

Jedná se o turistický okruh, která má délku 179 km a vede hrabstvím Kerry. Mezi nejzajímavější místa patří Muckross House, kamenná pevnost Staigue a Derrynane House, domov Daniela O‘Connella. Dále se zde nachází například Ladies View, Národní park Killarney a mnoho dalšího.

Příroda Historické stavby Parky / zahrady / rezervace Treking

Irsko last minute dovolená

Irsko je atraktivní zejména pro milovníky drsné a romantické přírody. Nejhezčí scenerie nabízí oblast Ring of Kerry, poloostrov Dingle a slavné Moherské útesy. Lákavá je i nabídka pro zájemce o historii a kouzlo starých hradů či zámků. Navštivte Národní muzeum a galerii v Dublinu nebo zámek Kilkenny.

Zajímavá místa v této destinaci

Všechny lokality

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Irsko mapa

Počasí a klima v Irsku

V Irsku panují mírné zimy, časté deště a chladná léta. Průměrná červencová teplota se pohybuje okolo 15–17 °C. Nejvyšší letní teploty lehce přesahují 20 °C. Zimní mrazy jsou slabé, v nejchladnějších dnech dosahují -5 °C. V Irsku se příznivě projevuje vliv Golfského proudu, a tak jsou tu k vidění subtropické rostliny.

Cestovatelský magazín