Tolo

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Starověký Korint

Starověký Korint

Korint byl starověký řecký městský stát a leží na úzkém pásu země, který spojuje Peloponéský poloostrov s pevninou; zhruba na půli cesty mezi Athénami a Spartou. Nálezy neoletické keramiky naznažují, že místo Korintu bylo obývané asi od r. 6500 př.n.l. a trvale obydleno až do doby bronzové. Starověký Korint byl jeden z největších a nejvýznamnějších měst v Řecku, s populací 90,000 v 400 př.n.l. Od roku 1896 probíhají systematické archeologické výzkumy a nedávné výkopy prišpěly k novým poznatkům o starověku. Moderní město Korintu se nachází cca 5 km severovýchodně od starověkých ruin.

 

 

 



Historické stavby
Atreova pokladnice

Atreova pokladnice

Atreova pokladnice je působivý hrob, který se nachází na vrcholu kopce Panagitsa. Tato hrobka byla postavena během doby bronzové, kolem roku 1250 př. n. l. Díky svému monumentálnímu tvaru a majestátnosti je to jedna z nejpůsobivějších památek v Řecku. Tato hrobka byla vytvořena jako polo-podzemní místnost s kruhovým půdorysem. S výškou 13,5 metru a průměrem 14,5 m, to byl nejvyšší a nejširší dóm na světě po více než tisíc let, až do doby, kdy byl postaven chrám v Baiae a Pantheon v Římě.

 

Historické stavby
Korintský průplav

Korintský průplav

Korintský průplav v Egejském moři spojuje Peloponés s pevninským Řeckem. Byl stavěn v letech 1881 - 1893. První pokusy ale proběhly daleko předtím - již za vlády císaře Nerona. Protože je kanál přílš uzký (21,3-24,6 m) a mělký (8 m), umožňuje pouze jednosměrný provoz pro lodě o šířce do 17,6 m, tozn. žádné velké nákladní lodě, kanálem proplouvají hlavně osobní lodě s turisty. Kvůli sesuvům půdy se kanál také pravidelně uzavírá. Cesta 6346 m dlouhým průplavem ušetří lodím 700 km kolem Peloponésu.

Snahu o prokopání průplavu provázelo řadu nepříjemností. Filosof Apollonius Tyan například prorokoval, že každý, kdo se o to pokusí, zemře násilnou smrtí. A opravdu, všichni tři římští vládcové, kteří chtěli nechat vykopat kanál, zemřeli. Julius Caesar umřel dříve, než stihl zrealizovat svůj projekt - byl zavražděn. Caliqula, jeho následovník, pracoval na projektu s Egypťany, ale také byl zabit. Nero započal kopání průplavu, ale rok po zahájení prací (kopalo se na stejném místě, kde se nyní nachází) zemřel a na pracích se po jeho smrti již nepokračovalo. Do té doby se vykopalo zhruba 700 m kanálu. 

V roce 1869 byla povolena stavba Korintského průplavu, ale samotná stavba byla zahájena až 23.dubna 1882. Stavbu provázely finanční potíže a po jejím dokončení také potíže provozní.

 

Architektura
Pláž Simos

Pláž Simos

Pláž Simos je považována za jednu z nejlepších pláží na ostrově Elafonissos i v Řecku vůbec. Oblast je tvořena z bílých písečných dun a křišťálově čisté vody, které nabízí jedinečný zážitek z plavání. Simos je jedna z nejlépe organizovaných pláží v Elafonissos s lehátky, slunečníky, plážovými bary a několika tavernami a kavárnami v okolí. Simos se skládá ze dvou pláží, Megalos (velký) Simos a Mikros (malý) Simos. Megalos Simos je nejdelší pláž v Elafonissos. Jen úzký pruh z bílého písku dělí tyto dvě nádherné pláže s tyrkysovou vodou. Pláž je v letních měsících tak populární, že na ni míří tisíce návštěvníků, kteří si chtějí užít zábavu během opalování. Toto místo je vhodné pro ty, kteří chtějí "vidět a být viděni". Pokud však hledáte klidnější místo ke koupání, můžete navštívit pláž Sarakinik, která se nachází v blízkosti. 


 

Pláže

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa

Nejlepší doba pro dovolenou

  • Nejlepší
  • Dobrá
  • Mimosezóna
  1. Leden
  2. Únor
  3. Březen
  4. Duben
  5. Květen
  6. Červen
  7. Červenec
  8. Srpen
  9. Září
  10. Říjen
  11. Listopad
  12. Prosinec

Cestovatelský magazín