Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/nemecko/cestovani/covid_19.html

Dovolená Sasko

Sasko na východě Německa oslňuje pohádkovými městy i malebnou krajinou. Spolu s Bavorskem je jednou ze dvou spolkových zemí hraničících s Českem. Obdivujte například mistrovská architektonická díla v Drážďanech, špičkové umělecké galerie v bývalých průmyslových areálech Lipska nebo bizarní skalní útvary národního parku Saské Švýcarsko.

Sasko - to nejsou jen Drážďany

Saské hlavní město Drážďany, nazývané Florencií severu, láká na kostel Panny Marie, Zwinger či Semperoper. Za návštěvu přitom stojí i jiná, často podceňovaná, města, jako je Görlitz 110 km východně od Drážďan. Má zachovalé středověké kouzlo a úžasné památky, třeba věž Reichenbach. Vyplatí se i zajížďka přes krásný park Kromlau. 

Nejkrásnější saské zahrady najdete nedaleko Drážďan u zámku Pillnitz. Do minulosti vás vezme jedna z největších evropských pevností, komplex Königstein. Seznamte se také s výrobou porcelánu v Míšni, žasněte nad památkami Budyšína a v zimě se vydejte do Krušných hor, kde si užijete lyžování, velkolepé túry i podmanivá muzea. 

Jak se dostat do Saska? 

Mezinárodní letiště najdete v Drážďanech a Lipsku. Díky rozsáhlé dálniční síti se do Saska snadno dostanete autem či autobusem. Mezi hlavní spojení patří A17 z ČR. Další pohodlnou možností je cesta vlakem.

Proč Dovolená Sasko

klidná oblast restaurace památky žádná pláž vhodné pro děti cestování autem

Sasko - Nejlépe hodnocené hotely

Sasko - Nejprodávanější hotely

Sasko - Poslední prodané hotely

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po-Ne 8:00-22:00 hod.

226 000 260

Mapa Saska

Počasí a klima v Sasku

Sasko se nachází v mírném klimatickém pásmu střední Evropy s převládajícími západními větry. Klima je tu více kontinentální než v západním a severním Německu. To se projevuje především chladnějšími zimami a sušším létem než v jiných částech země. Průměrná roční teplota v severní rovinaté a centrální kopcovité oblasti se pohybuje mezi 8,5 a 10 °C, přičemž centrum Drážďan je nejteplejší (10,4 °C). 

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Cestovatelský magazín