Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/polsko/cestovani/covid_19.html

Dovolená Velkopolsko

Velkopolsko je historické území ve střední a západní části Polska s hlavním městem Poznaň a také region s mnoha cennými památkami, hrady, zámky a atrakcemi pro fanoušky průmyslové turistiky. Má spoustu významných přírodních oblastí, včetně Velkopolského národního parku, rezervace Morasko (ve které byl nalezen největší evropský meteorit) a části Drawenského národního parku. 

Velkopolsko má co nabídnout 

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie v Hnězdně je spojena s korunovacemi polských králů a patří mezi památky, které by určitě neměly ujít vaší pozornosti. Jen kousek od Hnězdna se pak nachází Lednický ostrov a archeologická lokalita s pozůstatky nejstarší předrománské architektury v Polsku. Tato a další místa vám umožní poznat Piastovská stezka. 

Piastovská stezka vede mimo jiné i přes Kalisz, město, které se pyšní kouzelnými uličkami, radnicí na hlavním náměstí a Centrem pohádek a pověstí ve věži Dorotka. K dalším význačným městům Velkopolska patří například Lešno s pomníkem J. A. Komenského. V bývalém paláci Gorzeńských ve Śmiełówě pak můžete prozkoumat muzeum Adama Mickiewicze. 

Hlavní město Velkopolska Poznaň leží na břehu řeky Warta a má vzrušující noční život i atraktivní veletrhy.

Jak se do Velkopolska dostat? 

Poznaňské letiště Lawica se nalézá asi 7 km od centra města a nabízí spojení do více než 20 destinací po celé Evropě. Velkopolsko má rovněž dobré vlakové spojení s většinou ostatních polských regionů a některými městy v zahraničí.

Velkopolsko - Nejlépe hodnocené hotely

Focus Poznań

Focus Poznań

Hodnocení: 3/5

Polsko, Velkopolsko, Poznań

od 2 400 za os.

Velkopolsko - Nejprodávanější hotely

Focus Poznań

Focus Poznań

Hodnocení: 3/5

Polsko, Velkopolsko, Poznań

od 2 400 za os.

Velkopolsko - Poslední prodané hotely

Focus Poznań

Focus Poznań

Hodnocení: 3/5

Polsko, Velkopolsko, Poznań

od 2 400 za os.

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa Velkopolska

Počasí a klima ve Velkopolsku

Klima ve Velkopolsku je mírné kontinentální s teplými léty. Baltské moře ho ovlivňuje jen málo. V zimě nejsou teploty pod nulou nic neobvyklého, zvláště když fouká východní vítr. Studený vítr přicházející z Ruska může způsobit, že teploty během několika hodin klesnou hluboko pod bod mrazu. 

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Cestovatelský magazín