• Od 1. 5. 2022 není třeba vyplňovat Příjezdový formulář ani předkládat doklad o bezinfekčnosti.
Cesta zpět do ČR
 • Návrat z Řecka je od 18.3.2022 možný bez jakýchkoliv opatření

Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/recko/cestovani/covid_19.html

Dovolená ostrov Ios

Prožijte své dny mezi klikatícími se uličkami tradičních starých měst v kopcích nebo u pobřeží. Objevte izolované vnitrozemí či krásné písečné pláže, jako je Manganari na jihu, nebo se vydejte po vyšlapaných stezkách do klášterů ukrytých v kopcích.

Ios nebo spíš Chora?

Hlavní město Ios, místními nazýváno Chora, je opravdu jedinečné. Díky úzkým uličkám nemají do města přístup automobily. Není to ráj na zemi? Nekonečné procházky historickým jádrem města, obdivování památek jako chrám Evangealimos, oběd v některé z místních taveren a to vše bez typického ruchu velkoměst.

Nejkrásnější pláže v Řecku

Ostrov je spojován s nádhernými plážemi zalitými sluncem, průzračným mořem a pověstí nonstop party, nejznámější jsou party na pláži Mylopotas, která je zároveň jednou z nejkrásnějších pláží v Evropě. Od od června do srpna je ostrov oblíbenou destinací mladých lidí, stále tu však zůstává spousta klidných vesnic či pláží.

Nedaleko vrcholku Panaghia Gremiotissa, ze kterého jsou mimo jiné krásné pohledy na západy slunce, se nachází dvanáct větrných mlýnu a přírodní amfiteátr. Dle řeckých bájí se na ostrově narodila matka Homéra, on sám by měl být na ostrově pohřben. V místě zvaném Plakotos můžete spatřit jeho hrobku.

Proč Dovolená ostrov Ios

klidná oblast restaurace surfování písčitá pláž vhodné pro páry válení u moře

Ios mapa

Počasí a klima ostrova Ios

K návštěvě láká ostrov již od prvních jarních dnů, které jsou ideální pro poznávání ostrova až do podzimu. V době hlavní sezóny od června do poloviny září je podnebí horké a suché, průměrné denní teploty se pohybují kolem 25 – 28 °C, často však přesahují i 30 °C.

Během jarních a pozdějších podzimních měsíců se teploty pohybují v průměru kolem 19 - 22 °C. Nejdeštivější období je v průběhu zimních měsíců a začátkem března, což je pro zimní měsíce typické.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Oblasti a regiony v zemi

Všechny lokality

Cestovatelský magazín