Dovolená Ithaka v Řecku

Jak již naznačuje zmínka v Homérově eposu o Illiadě a Odysseovi, který se zde narodil, Ithaka je drsná a zároveň romantická. Turisty okouzluje svými starodávnými ruinami, úchvatnými přístavními městečky či horskými vesničkami, tyrkysovým mořem a výlety do divoké přírody. Každoročně se na ostrově koná také festival vína (poslední sobota v červenci). 

Hlavní město a bohatá historie

Již od 16. století je hlavní město ostrova Vathy s barevnými domečky obklopující zátoku. Z přístavu je úžasný výhled i na ostrůvek Lazareto s kostelíkem zasvěceným Ježíši Spasiteli, který kdysi sloužil jako věznice. Nedaleko města se nachází i známé jeskyně nymf, kam kde legend skryl Odysseus dary po návratu z Trójských válek

Na Ithace najdeme nepřeberné množství kouzelných zátok a pláží, bohužel na mnoho z nich se dostanete pouze lodí kvůli neprostupnosti terénu (např. pláž Gidaki). Mezi nejkrásnější pláže patří Dexa, oceněná modrou vlajkou či Polis s potopeným antickým městem.

Proč Dovolená Ithaka v Řecku

klidná oblast restaurace památky oblázková pláž vhodné pro páry cestování autobusem

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa ostrova Ithaka

Počasí a klima ostrova Ithaka

Počasí na ostrově ovlivňuje především poloha v Jónském moři. V hlavní sezóně, tedy v létě, je na ostrově opravdu horko, teploty se pohybují mezi 26 – 29 °C, není však žádnou výjimkou, že přesahují i 30 °C

Mírné teploty panují na Ithace na jaře, kdy ostrov krásně kvete a je to čas v hodný pro poznávání Ithackých krás. Průměrné teploty v dubnu a květnu se pohybují mezi 18 – 22 °C. V podstatě stejně jsou na tom podzimní měsíce, dešťové srážky jsou však častější než na jaře.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Oblasti a regiony v zemi

Všechny lokality

Cestovatelský magazín