• Od 1. 5. 2022 není třeba vyplňovat Příjezdový formulář ani předkládat doklad o bezinfekčnosti.
Cesta zpět do ČR
 • Návrat z Řecka je od 18.3.2022 možný bez jakýchkoliv opatření

Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/recko/cestovani/covid_19.html

Samos dovolená

Ve starověku žily na ostrově Samos některé význačné osobnosti, např. filozof Epikúros nebo matematik Pythagoras. Můžete se vydat do jeskyní, o kterých se věří, že v nich Pythagoras žil a učil v 6. století př. n. l. Samos je též synonymem sladkého muškátového vína, vyrobeného z hroznů pěstovaných na vysokých horských terasách.

Nezvyklé památky a zajímavosti

Na ostrově Samos najdete řadu zajímavých míst, např. malebnou vesnici Kokkari nebo trosky antického chrámu zvaného Héraion na Samu, které leží na jihu a představují cennou archeologickou lokalitu – proto jsou také součástí seznamu světového dědictví UNESCO. Významný je rovněž podzemní akvadukt Eupalinos.

Proč Samos dovolená

klidná oblast restaurace turistika oblázková pláž vhodné pro děti cestování autem

Samos - Nejlépe hodnocené hotely

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Samos - Nejprodávanější hotely

Poslední recenze k hotelům

Anna Pachtová Září 2022

Datum pobytu: 12.9. - 19.9.2022

Hodnocení 5,0 / 5
Tuto dovolenou jsem si vysnila a přesně taková byla
Celkové hodnocení

Tuto dovolenou jsem si vysnila a přesně taková byla

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Tak jak byly označený fotky tak přesně takové místo bylo vylezli jsme před hotelem a udělali wow nádherné prostředí v zeleni nízké budovy absolutní klid nádherné pokoje

Strava
Strava co hrdlo ráčí velký výběr všeho od zeleniny po sladké velký výběr masa a příloh možnost po jídle natočit si jakýkoliv druh vína i nealkoholických nápojů dostatečný výběr ovoce

Služby hotelu
Cokoli jsme potřebovali jako že jsme neměli na pokoji rychlovarnou konvici hotel okamžitě napravil stačí vám klasický překladač a vše rychle vyřešeno ve všem nám vyšel hotel vstříc každý den uklizeno

Pláž
Pláže se zde skopečka z pláže do kopečka je to maličký kousek asi 80 m pláž čistá krásná voda čisťoučká byť se ze začátku zdála být trošku chladnější po delší době jste si připadali jak v kafíčku

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Naděžda Belfínová Srpen 2022

Datum pobytu: 1.8. - 8.8.2022

Hodnocení 5,0 / 5
Ostrov nádherný,projeli jsme ho na celodenním výletě,který se velmi povedl.Delegátka velmi příjemná a ochotná po celou naši dovolenou.
Celkové hodnocení

Ostrov nádherný,projeli jsme ho na celodenním výletě,který se velmi povedl.Delegátka velmi příjemná a ochotná po celou naši dovolenou.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Ubytování pěkné a čisté.Personál hotelu velmi příjemný.

Strava
Strava velmi výborná,není co vytknout.

Služby hotelu
Služby hotelu výborné.

Pláž
Pláž oblázková, čistá, poklidná.

Byla tato recenze užitečná? (1) (0)

Martina H. Říjen 2022

Datum pobytu: 26.9. - 3.10.2022

Hodnocení 3,9 / 5
Dovolenou jsme zakoupili jako LM v termínu na přelomu září a října. Počasí na Samosu je v tuto dobu ještě letní, naopak s příjemnými teplotami do 30 stupňů, tedy ne tropy. Východ slunce kolem 7.15, západ kolem 19.15 hod. Večer už to chce mikinu, ale to hlavně pro zimomřivé :-). S dovolenou jsme byli spokojeni, ačkoli bychom uvítali malinko více života v okolí. Stihli jsme ještě jeden živý koncert
Celkové hodnocení

Dovolenou jsme zakoupili jako LM v termínu na přelomu září a října. Počasí na Samosu je v tuto dobu ještě letní, naopak s příjemnými teplotami do 30 stupňů, tedy ne tropy. Východ slunce kolem 7.15, západ kolem 19.15 hod. Večer už to chce mikinu, ale to hlavně pro zimomřivé :-). S dovolenou jsme byli spokojeni, ačkoli bychom uvítali malinko více života v okolí. Stihli jsme ještě jeden živý koncert v jedné z místních hospůdek, a to začátkem pobytu. Poté již byl klid, pro nás až moc klid. Hotelový komplex je situován ve vesničce, která vlastně vznikla jako turistická. Jedna místní úzká komunikace a kolem z každé strany řada nízkých budov, apartmánů, hotelů, taveren, obchůdků. Cestujete-li v podobném termínu, spíše počítejte s tím, že některé služby hotelu jsou utlumeny a život ve vesničce a v tavernách a barech je již velmi klidný. Stejného zájezdu se v tomto hotelu účastnili ze tří čtvrtin spíše lidé předdůchodového a důchodového věku. Pozitiva pozdějšího termínu dovolené vidím hlavně v tom, že jsme si tak prodloužili léto (doma už bylo podzimní počasí) a v nižších cenách, například za půjčení auta (30 Euro/den). Nikde nebyla žádná tlačenice, všude dost místa, dostatek lehátek...Moře skvělé, někdy teplejší, někdy studenější. Vesnička se nadchází pod horou Kerkis (asi 1400 m vysoká) - ta je prý v zimě i pokrytá sněhem. Samos je hornatý a místní (i když nové) silnice jsou velmi klikaté a serpentýnami nešetří. Do Pythagorionu, městečka vzdáleného cca 30 km, které doporučuji navštívit, to autem trvá nejméně 45 minut, spíše hodinku.

Ubytování 4,0 / 5

Strava 4,0 / 5

Okolí 4,0 / 5

Cena 3,5 / 5

Ubytování
Kampos Village je velmi příjemný, udržovaný ubytovací komplex nabízející tři bazény (vč.dětského), sportovní vyžití a zeleň. Ačkoli se může dle fotek zdát komplex rozlehlý, ve skutečnosti je kompaktní a tedy nikam to tam není daleko.

Dostali jsme pokoj v jedné ze zadních budov a naše obavy, že to "budeme mít dalo" se nenaplnily. Pokoj evidentně rekonstruován v nedávné době, jednoduše a moderně zařízen. TV na pokoji byla plochá, nicméně nebyla opatřena Netflixem (někdo by možná postrádal). Lednička k dispozici. Koupelna tak akorát, prostornější sprchový kout (avšak ne zcela uzavřený, tudíž po sprchování bylo nutno setřít vodu po celé koupelně :-) ). Snad každý pokoj má terasu - některé ovšem s méně stínu (což v plném létě může vadit), my měli zastřešenou, takže fajn. Klimatizace běžela bez problémů, navíc byla bezplatná.

Z pokoje jsme viděli přímo na bazén. Myslím, že jsme měli štěstí - některé pokoje jsou nad restaurací s hlučnou vzduchotechnikou, nebo mají výhled na rozestavěné budovy kolem...

Strava
Jídlo bylo dobré a myslím, že každý si vybere. Dvakrát za týden nabízeli čerstvě připravené slávky. U každého jídla byla minimálně jedna varianta s rybou/sépií/jinými mořskými plody. Nabízeli i hranolky, kuřecí nugety nebo pizzu, pokaždé byly k dispozici těstoviny s nějakou omáčkou - s ohledem na děti i lidi, kteří nevyhledávají řecké jídlo. Hodně zeleninových příloh, často s obsahem rajčat. Čerstvý salátový bar. Pečené papriky. Nápoje: pivo a alkoholické místní nápoje, vč. koktejlů celodenně, voda, kává, čaj celodenně, u oběda a večeře místní víno. Zmrzlina. K obědu a večeři cca 3 druhy dezertů (často podobné, nicméně dobré), meloun, jablka, místní pomeranče.

Nicméně, all inclusive program - domnívám se, že šlo spíše o plnou penzi s nápoji a zmrzlinou. Za pobyt jsem nezažila svačinu dopolední ani odpolední, která by se tak dala označit... rozpékali malé croisanty a listové pečivo, určitě podle chuti několik dní staré, pár kousků buchty-bábovky. Jinak se člověk mimo snídani, oběd, večeři vlastně nenajedl.

Služby hotelu
Zřejmě vzhledem k termínu již hotel nenabízel žádné zábavné programy (v sezóně prý nabízí barbecue večer a večer řecké kultury), ty bychom klidně jeden nebo dva večery ocenili - přece jen sedět večer u drinku je fajn, ale omrzí se. Na recepci příjemní lidé, ochotní zavolat taxi, poradit apod. Úklid bez problémů, každé dva dny výměna lůžkovin a ručníků. Proveden rychle a kvalitně. Uprostřed komplexu je prádelna, kde denně pracuje několik žen a odkud se line krásná vůně pracího prostředku.

Pláž
Pláž je cca 0,5 km dlouhá, oblázková. Vstup do moře je přes oblázky, poté písčité dno. Někomu tedy může spíše vyhovovat mít na nohou boty do vody. Skvělé bylo, že vstup do moře byl tak akorát a ne příliš pozvolný, již cca dva metry od břehu se dalo plavat. Voda krásná, průzračná, velké vlny tam prý téměř neznají. Za našeho pobytu bylo nebývale větrno asi jeden den, tak i vlny byly. Lehátka na hotelové pláží jsme měli zdarma (vzhledem k termínu) a nikdy nebyla všechna obsazena. Na pláži však nenajdete hotelový bar ani WC. V dochozí vzdálenosti v jiných částech pláže ještě některé bary fungovaly a dalo se tedy zakoupit frapé (2,5 E) nebo freshjuice (4 E) apod, ale kdo chtěl mohl si dojít i do obchůdku. Přístup na pláž: cestovka píše, že je to 80 m přes místní málo frekventovanou komunikaci. Toto bych poupravila: z hotelu je to tak 200 m (ale tak jako tak je to velmi blízko, za 2 min jste tam) a ta místní silnička je dosti frekventovaná (dítě bych samotné určitě nepustila). V sezóně to musí být s provozem ještě hustější... v Řecku nemaji chodice přednost, takže pozor! :-)

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Tomáš Topič Říjen 2022

Datum pobytu: 26.9. - 3.10.2022

Hodnocení 4,9 / 5
Krásná dovolená, navdor změněnému původnímu termínu.
Celkové hodnocení

Krásná dovolená, navdor změněnému původnímu termínu.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 4,5 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Vysoký standat.

Strava
Nepřeberné množství a spektrum řecké kuchyně vysoké kvality.

Služby hotelu
Vysoký standart.

Pláž
Pláž v blízkém dosahu ubytování ,čistá voda, vzhledem k závěru sezony bez návalu rekreantů.Spokojenost.

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Pavel M. Říjen 2022

Datum pobytu: 26.9. - 3.10.2022

Hodnocení 4,1 / 5
Super dovolená. Cesta v pořádku. Termín konec září v pohodě, teploty šplhající ke 30. Nicméně fungoval jen 1 bar ze 3 kvůli nenaplněné kapacitě hotelu (vůbec to nevadilo). Personál v celém areálu příjemný, usměvavý. Možnosti výletů po okolí. 3 bazény, takže prostoru dost pro lidi. I 2 letý syn se mohl cachtat v tom nejmenším.
Celkové hodnocení

Super dovolená. Cesta v pořádku.

Termín konec září v pohodě, teploty šplhající ke 30. Nicméně fungoval jen 1 bar ze 3 kvůli nenaplněné kapacitě hotelu (vůbec to nevadilo).

Personál v celém areálu příjemný, usměvavý.

Možnosti výletů po okolí.

3 bazény, takže prostoru dost pro lidi. I 2 letý syn se mohl cachtat v tom nejmenším.

Ubytování 3,8 / 5

Strava 4,5 / 5

Okolí 4,0 / 5

Cena 4,5 / 5

Ubytování
+Hezké, čisté pokoje.

-Na našem pokoji však nebyl žádný signál, ani jsme nechytali wifi.

Strava
+Největší lákadlo, všechno chutnalo výtečně a všeho bylo vždy dost, včetně variant.

-obědy a večeře začínaly později (13.00 a 19.30). Jinak na baru vždy dostupné menší občerstvení bylo.

Služby hotelu
+Recepční příjemná a vždy ochotná.

-check-in trval déle než jsme zvyklí.

Pláž
+Pláže a prostředí okolo čisté, udržované. Pláž oblázková, takže lepší mít boty.

+Moře průzračné, plné rybek.

+Lehátka na pláži lze využít za poplatek 5 eur nebo např. hned zkraje za menší útratu na baru (např. za frappé- 2,5 Eura).

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Renata Łatanik Říjen 2022

Datum pobytu: 20.9. - 27.9.2022

Hodnocení 4,1 / 5
K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.
Celkové hodnocení

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Ubytování 4,0 / 5

Strava 4,0 / 5

Okolí 4,0 / 5

Cena 4,5 / 5

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Nikol L. Říjen 2022

Datum pobytu: 22.9. - 29.9.2022

Hodnocení 4,7 / 5
K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.
Celkové hodnocení

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Ubytování 4,8 / 5

Strava 4,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Stanislav J. Říjen 2022

Datum pobytu: 22.9. - 26.9.2022

Hodnocení 4,5 / 5
K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.
Celkové hodnocení

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 3,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 4,5 / 5

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Samos - Poslední prodané hotely

Samos mapa

Počasí a klima na Samosu

Pro ostrov Samos je typické příjemné počasí, které v létě bývá velmi horké. Srážky se tehdy prakticky nevyskytují a teploty dosahují k 35 °C. Moře naštěstí mívá osvěžujících 23 °C. Občas také vane silný vítr.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Aktuální počasí

 • Teplota 11 °C v noci 7 °C

 • Teplota vody 16 °C

Předpověď na několik dní

 • Úterý 10 °C v noci 7 °C

 • Středa 7 °C v noci 6 °C

 • Čtvrtek 11 °C v noci 7 °C

 • Pátek 12 °C v noci 8 °C

Počasí

 • Leden Led 13 °C voda 16 °C

 • Únor Úno 13 °C voda 16 °C

 • Březen Bře 16 °C voda 16 °C

 • Duben Dub 20 °C voda 17 °C

 • Květen Kvě 24 °C voda 19 °C

 • Červen Čer 29 °C voda 22 °C

 • Červenec Čer 32 °C voda 24 °C

 • Srpen Srp 32 °C voda 24 °C

 • Září Zář 29 °C voda 24 °C

 • Říjen Říj 23 °C voda 22 °C

 • Listopad Lis 17 °C voda 20 °C

 • Prosinec Pro 14 °C voda 17 °C

Cestovatelský magazín