• Nutný příjezdový formulář pro všechny
 • Nutné plně ukončené očkování (min. 14 dní)
 • V přechodném období 19.7. - 2.8. lze přicestovat i s první dávkou očkování, pokud tato byla podána do 9.7.
 • Děti do 18 let (od 9.8. pouze do 12 let) se řídí režimem rodičů
 • Neočkované osoby povinně do karantény ukončené PCR testem (nejdříve 5. den)
Cesta zpět do ČR
 • Nutný příjezdový formulář pro všechny
 • Očkované osoby (min. 14 dní po 2. dávce) a osoby s prodělaným onemocněním COVID-19 bez testů
 • Děti do 5,99 let bez nutnosti testů a příjezdového formuláře
 • Ostatní osoby s povinností testů

Biele Karpaty dovolená

Slovensko, to jsou především hory a panenská příroda. Biele Karpaty jsou toho zářným příkladem. Čarovná krajina ležící na moravsko-slovenském pomezí překvapuje malebností i krásnými výhledy. 

Co musíte zažít?

Nezapomenutelný zážitek slibuje zdolání vrchu Chmelová, jež je součástí majestátního skalního masivu. Okolní bělostné vápencové skály daly jméno celé oblasti a jsou součástí turisty hojně navštěvovaného komplexu Vršatská bradla – jedné z nejkrásnějších přírodních scenérií Slovenska. 

Po dobře značených turistických trasách, vedoucích divokou lesní krajinou i rozlehlými horskými loukami je možné dojít také k neméně zajímavému Červenokameňskému bradlu. 

Užijte si všechny krásy Karpat

Příjemný relax uprostřed panenské přírody zaručuje plavba lodí po Baťově kanálu, ležícím u města Skalica, kde se nachází také moderní 18-jamkové golfové hřiště. O zábavu není nouze ani v zážitkovém areálu Tarzania Skalica. Lanové centrum dokonale prověří fyzickou zdatnost a nejmenším návštěvníkům nabídne zázemí moderního hřiště. 

Letní dovolená v Bielých Karpatech

Do Bielych Karpat se vyplatí zajet i o letních prázdninách. Výpravy do přírody lze příjemně zkombinovat s pobytem u vody. Koupaliště Púchov nabízí v malebném horském prostředí dva venkovní bazény i prostorné dětské hřiště

Rozsáhlý areál koupaliště ve Zlatnické Dolině láká na 3 bazény i sportovní zónu s tenisovými kurty, plážovým volejbalem, badmintonem, stolním tenisem či půjčovnou sportovních potřeb. 

Bílá zima v Karpatech

Zimní období se v Bielych Karpatech nese ve znamení sněhových radovánek. Nejlepší podmínky pro zimní sporty jsou v okolí Myjavy. Lyžařské areály Velká Javorina a Stará Myjava potěší zkušené lyžaře i úplné začátečníky, kterým jsou k dispozici půjčovny lyží, moderní vleky i pečlivě udržované běžecké trasy. 

Ani v Bielych Karpatech si nemusíte odříkat kulturní zážitky. Stačí si najít čas a navštívit zříceninu hradu Beckov ze 12. století. Pozůstatky hradu Branč, kde pobýval také český král Jan Lucemburský či perlu Bielych Karpat – monumentální Trenčínský hrad.

Počasí a klima v Bielých Karpatech

V oblasti Bielych Karpat panuje podnebí mírného vnitrozemského rázu, jež se vyznačuje vlhkými léty a chladnými zimami s bohatou sněhovou nadílkou. Teploty v jarních měsících se pohybují v rozmezí 5°C – 12°C

Největší souhrn srážek bývá obvykle v letních měsících (červen, červenec), kdy jsou běžným jevem slunečné rána a odpolední déšť či bouřka. 

Léto je krátké a poměrně chladné (průměrná denní teplota 17°C – 23°). Bouřky se vyskytují hlavně v první polovině léta. 

Podzim přichází obyčejně pozdě a náhle, je velmi větrný, s velkými tepelnými a tlakovými výkyvy, zpočátku bývá slunečný, v druhé polovině pak často deštivý. 

Zima bývá dlouhá a chladná.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Cestovatelský magazín