• Nutný příjezdový formulář pro všechny
 • Nutné plně ukončené očkování (min. 14 dní)
 • V přechodném období 19.7. - 2.8. lze přicestovat i s první dávkou očkování, pokud tato byla podána do 9.7.
 • Děti do 18 let (od 9.8. pouze do 12 let) se řídí režimem rodičů
 • Neočkované osoby povinně do karantény ukončené PCR testem (nejdříve 5. den)
Cesta zpět do ČR
 • Nutný příjezdový formulář pro všechny
 • Očkované osoby (min. 14 dní po 2. dávce) a osoby s prodělaným onemocněním COVID-19 bez testů
 • Děti do 5,99 let bez nutnosti testů a příjezdového formuláře
 • Ostatní osoby s povinností testů

Kysucké Beskydy dovolená

Oblasti Kysuckých Beskyd, ležící při slovensko-polské hranici, nadělila příroda příkrá pohoří s hlubokými dolinami, rozsáhlé horské louky i zalesněná údolí. Zimní měsíce se na Kysucích nesou ve znamení lyžování v moderních lyžařských areálech, jaro a léto je jako stvořené pro horskou turistiku, koupání či poznávání tradiční lidové architektury. Podzimní příroda nabízí své štědré dary houbařům.

Hory a lyžování

Nejvyšším vrcholem Kysuckých Beskyd je Velká Rača (1 236 m.n.m.). Výchozím bodem a hlavním turistickým centrem turistiky i lyžování je obec Oščadnica, ve které byl zbudován moderní lyžařský areál se sjezdovkami všech typů obtížností, tréningovou loučkou, freeridovou zónou, bobovou dráhou i zajímavými běžeckými tratěmi. 

Díky bohaté sněhové nadílce tu lyžařská sezóna trvá od konce listopadu až do března. V létě míří do Oščadnice turisté za krásami panenské přírody, unikátní faunou i flórou. K největším přírodním zajímavostem patří unikátní vývěr ropy v obci Korňa, miliony let staré kamenné koule v osadě Megoňky i 500 let starý jilm u obce Makov.

Kam na výlety?

Za návštěvu stojí také město Stará Bystrica s unikátní dřevěnou sochou slovenského orloje a Muzeem kysucké dědiny s ukázkami nejcennějších památek lidové architektury. Oblíbeným cílem rodinného výletu může být výstup k rozhledně na vrchu Bobovec, ze které je krásný výhled do okolí. Léta na Kysucách nebývají dlouhá a slunečné dny je tak ideální strávit procházkami v okolí vodní nádrže Nová Bystrica, projížďkou historickou lesní železnicí nebo vodními radovánkami na plovárně ve městě Čadca.

Kysucké Beskydy počasí

V oblasti Kysuckých Beskyd panuje podnebí mírného vnitrozemského rázu, jež se vyznačuje deštivými léty a chladnými zimami s bohatou sněhovou nadílkou. Průměrné denní teploty pod 0°C je v oblastech s vyšší nadmořskou výškou možné naměřit více než 150 dní v roce. 

Teploty v jarních měsících se pohybují v rozmezí 5°C – 9°C. Největší souhrn srážek bývá obvykle v letních měsících (červen, červenec, srpen), kdy jsou běžným jevem slunečné rána a odpolední déšť či bouřka. 

Léto je krátké a poměrně chladnější (průměrná denní teplota ve vyšších oblastech 11 -12°C). Bouřky se vyskytují hlavně v první polovině léta. 

Podzim přichází obyčejně pozdě a náhle, je velmi větrný, s velkými tepelnými a tlakovými výkyvy, zpočátku bývá slunečný, v druhé polovině pak často deštivý. 

Zima na Kysucách bývá dlouhá a studená.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Cestovatelský magazín