Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/slovensko/cestovani/covid_19.html

Oravské Beskydy dovolená

Oravské Beskydy se rozprostírají v severozápadní části Slovenska, v blízkosti hranic s Polskem. Řadí se k nejnavštěvovanějším regionům v zemi, zejména díky malebné přírodě, kulturnímu bohatství i mnoha zajímavým cílům pro turisty, sportovce i rodiny s malými dětmi. 

Kam se vydat? Rozhlédněte se!

Jedním ze symbolů Oravských Beskyd je Babí Hora (1 725 m.n.m.). Zkušeným turistům se po jejím zdolání otevře jeden z nejkrásnějších výhledů na celé Tatry.

Oblíbeným výletním cílem je i procházka po naučném chodníku, vedoucímu k ledovcovému jezeru Roháčské pleso. Zpestření cesty nabízí zastávka u Roháčského vodopádu, padajícího k zemi z výšky 20 metrů. 

Voda má hlavní slovo i na Oravské přehradě. V létě láká ke koupání, jízdě na paddle boardech či okružním plavbám. Zima promění hladinu v romantickou vycházkovou trasu. 

Atrakce a zajímavosti Oravských Beskdy

Neopakovatelným zážitek skýtá jízda oravskou lesní železnicí. Na cestě jsou k vidění nejkrásnější zákoutí beskydské krajiny, tradiční goralské roubenky s vyhlídkovou věží i mini muzeum lesní železnice.

Štědrou dávku relaxace nabízí aquaparky s přírodní termální vodou. V aquaparku Dolný Kubín AquaRelax je kromě relaxační zóny k dispozici i vodní svět s tobogány, vířivkami, brouzdališti a dětským Fun parkem.

Vysoce mineralizovaná železitá voda s blahodárnými účinky vyvěrá přímo do bazénů Meander Thermal Parku Oravice. Vychutnat si je můžete ve vnitřních i venkovních prostorách, v bazénech s umělým vlnobitím i dětském bazénu. Prohřát si tu můžete i tělo zkřehlé zimními sporty.

Dovolená v zimě

V zimních měsících rozehrávají Oravské Beskydy své kouzlo v zasněžených lyžařských areálech. Zkušeným i začínajícím lyžařům jsou k dispozici moderní zimní areály s jistotou bohaté sněhové nadílky.

Domáckou atmosférou potěší Ski Zábava v Hruštíně, dostatek sjezdovek všech typů obtížností je k dispozici v největším z areálů na Kubínské holi.

Klenotem Oravských Beskyd je velkolepý Oravský Hrad, vypínající se na skále nad řekou Oravou. Nabízí zajímavé interiéry, tajuplné podzemní chodby, noční prohlídky i pohádkově krásný výhled.

Proč Oravské Beskydy dovolená

klidná oblast restaurace turistika žádná pláž vhodné pro páry cestování autem
Oravské Beskydy dovolená 2024, Slovensko - %SEARCH_RESULTS_TERMS_COUNT% - Invia

Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počkejte! Máte nějaké otázky nebo potřebujete pomoci s výběrem zájezdu?

Invia má zkušené specialisty, kteří vám poradí ohledně ubytování a destinací a pomohou vám s výběrem zájezdu. Ozvěte se nám.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

Garance nejnižší ceny: Získáte 5 000 Kč, pokud zájezd někde najdete levněji.
Neztrácejte čas srovnáváním, můžete s důvěrou vybrat a rezervovat u nás.

Více informací