Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/slovensko/cestovani/covid_19.html

Východní Slovensko dovolená

Východní Slovensko na svůj cestovatelský boom teprve čeká. Návštěvníkům může nabídkou pestrý mix krásné přírody, unikátních historických památek, moderní umění, světově proslulé lázně, letní pohodu u východoslovenského moře i opojnou chuť tokajských vín.

Historické město Košice

Pomyslnou branou do Východního Slovenska jsou Košice. Druhé největší město v zemi upoutá krásně opraveným historickým centrem, největší gotickou katedrálou v zemi i třetí největší zoologickou zahradou ve střední Evropě.

Cože? Andy Warhol?

Nenápadné městečko Medzilaborce a pop art? Že to nejde dohromady? V nedaleké vesnici Miková má své kořeny ikona tohoto žánru – Andy Warhol. V místě narození jeho rodičů můžete navštívit Muzeum Andyho Warhola. K vidění tu jsou umělcovy osobní věci, 200 uměleckých děl i expozice pop art vs. street art.

Nejkrásnější město Slovenska

Tímto titulem se honosí lázeňské město Bardějov. Kromě procházek historickým centrem, zapsaným na seznamu UNESCO, stojí za návštěvu také 5 km vzdálené Bardějovské lázně. V krásném přírodním prostředí si tu můžete užít krásu lázeňské kolonády, vychutnat si 8 léčebných pramenů nebo se nechat hýčkat na některé z lázeňských procedur.

Jsou tu i další lázně

Zázračné účinky na dýchací ústrojí i psychickou pohodu má pobyt v lázních Štós, rozkládajících se uprostřed malebné přírody Slovenského krasu. Lékaře tu nahrazuje průzračně čistý vzduch, prosycený horským ozónem a silicemi jehličnanů, pobyt v jeskyních i nádherné okolí.

Slovenský ráj pro každého

Národní park Slovenský ráj si o vaši pozornost řekne množstvím jeskyní, vodopádů, roklin a skal spojených lávkami či žebříky. Zkušení turisté tu mohou žasnout nad krásou kaňonů Velký Sokol či Suchá Belá, pokořit terasovitý výstupek Tomašovský výhled či Dobšinskou ledovou jeskyni, zapsanou na seznamu UNESCO.  

Druhá největší vodní nádrž a další lákadla

K letním měsícům patří koupání. To nejlepší si užijete na Zemplínské šíravě. Okolí druhé největší vodní nádrže patří k nejteplejším na Slovensku. Slunění a koupání se tu můžete oddávat až do začátku podzimu. Okolí přehrady je protkáno hustou sítí cyklostezek i tras pro pěší turistiku. 

Vydat se můžete k sopečnému pohoří Vihorlat s nekonečným kobercem bukových lesů a unikátními dřevěnými kostelíky (UNESCO). Nebo na sebe nechat působit poetiku prosluněných Tokajských vinic i sílu místních vín. 

Na příjemně teplou vodu, poklidnou atmosféru i populární vyhlídkové plavby láká i vodní nádrž Velká Domaša

Významný bod československé historie představuje Dukelský průsmyk. Vojenskou operaci 2. světové války tu uprostřed panenské přírody připomíná vzpomínkové místo s mohylou.

Proč Východní Slovensko dovolená

klidná oblast restaurace památky žádná pláž vhodné pro páry cestování autem

Východní Slovensko - Nejlépe hodnocené hotely

Fotografie z lokality

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Východní Slovensko - Nejprodávanější hotely

Východní Slovensko – hotely s nejlepšími recenzemi

Vladimír K.

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Datum pobytu 10.9. - 14.9.2023 Hodnoceno: Září 2023

Aquacity Seasons Hodnocení: 3/5 Slovensko, Východní Slovensko

Vše bylo v naprostém pořádku, neuvědomuji si žádné "slabší místo". Jednoznačné ANO!!!

Vše bylo v naprostém pořádku, neuvědomuji si žádné "slabší místo". Jednoznačné ANO!!!

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Velice slušné, adekvátní počtu hvězdiček.

Strava
Vysoce nadprůměrná kvalita, /i množství/ !!!

Služby hotelu
bez problémů, velice dobré.

Pláž
Dostupnost termálního koupaliště Aqukteré jsem navštívil.acity Poprad je přímo z hotelu. /Z pokoje v županu !!!/ Služby a zázemí aquaparku je opravdu jedno z největších, které jsem navštívil. Úroveň velice dobrá.

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Anna B.

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Datum pobytu 3.9. - 7.9.2023 Hodnoceno: Září 2023

Penzion Dolina Hodnocení: 3/5 Slovensko, Východní Slovensko

Spokojenost

Spokojenost

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Pekne. Čistě

Strava
Strava výborná

Služby hotelu
Holky byly příjemné a vstřícné

Pláž
Pláž čistá ale voda už bohužel špinava

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Východní Slovensko – Více recenzí ubytování

Východní Slovensko - Poslední prodané hotely

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po-Ne 8:00-22:00 hod.

226 000 260

Východní Slovensko mapa

Počasí a klima na Východním Slovensku

Oblast Východního Slovenska patří k nejteplejším v zemi. Vládne tu podnebí mírného vnitrozemského rázu, vyznačujícími se teplými léty s hojností srážek a chladnými zimami s bohatou sněhovou nadílkou. 

Teploty v jarních měsících se pohybují v rozmezí 11°C – 15°C. Největší souhrn srážek bývá obvykle v letních měsících (červen, červenec). 

Léto je dlouhé a teplé (průměrná denní teplota 23°C). Bouřky se vyskytují hlavně v první polovině léta. Oblačnost je častá ve vyšších polohách, nejmenší je v zimě a v časných ranních hodinách. 

Podzim přichází obyčejně pozdě s velkými tepelnými a tlakovými výkyvy, zpočátku bývá slunečný, v druhé polovině pak často deštivý. 

Zima bývá studená. Trvalá sněhová pokrývka začíná ve vyšších polohách v první polovině listopadu a končí na konci března.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Cestovatelský magazín