Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/slovensko/cestovani/covid_19.html

Západní Tatry dovolená

Drsná krása horské přírody Západních Tater, rozkládajících se při polsko-slovenské hranici na území 260 km², láká po celý rok množství turistů. Divoké pohoří nemůže Vysokým Tatrám konkurovat co do nadmořské výšky, hravě jej však předčí v počtu dobrodružných turistických tras, půvabu osamocených ledovcových jezer i neopakovatelném kouzlu slunce zapadajícího za ostré štíty Roháčů. 

Srdce Západních Tater - Roháče

Právě oblast Roháčů – srdce Západních Tater – láká vyznavače horské turistiky, zkušené turisty i sportovně založené rodiny s malými dětmi. Právě těm jsou určeny méně náročně trasy vedoucí malebnou krajinou Roháčských jezer, v jejichž hladině se zrcadlí mohutné vrcholy. 

Jak se připravit na hory?

Pevná obuv a dobrá fyzická kondice je zapotřebí pro zdolání vrcholu Baranec, jež vás odmění fantastickým výhledem. Zpáteční cesta vede přes dlouhé svahy až do dokonale fotogenické Žiarské doliny, jež vnikla před milióny let ledovcovou činností. 

Vysokohorské dobrodružství okořeněné náročnými hřebenovými túrami, jež se hravě vyrovnají těm alpským, vyšperkují řetězové žebříky i tušená přítomnost medvědů. Jen těm nejodhodlanějším se podaří stanout na vrcholech Ostrý Roháč, Baníkov či Tri Kopy – snu každého vysokohorského turisty. 

Zima v Tatrách

V zimě se do Západních Tater vyplatí zajet za zimními sporty. Výborné podmínky pro lyžování na jiskřivém horském vzduchu nabízí ski areály Podbanské, SKI Podbreziny nebo moderní středisko Spálené Roháče, které svým návštěvníkům dopřává sjezdovky všech typů obtížností i pohodlí v podobě čtyř sedačkové lanovky. Samozřejmostí jsou také desítky kilometrů pečlivě udržovaných běžeckých tratí

Koupání, muzea, relaxace

Příjemným zpestřením vysokohorské turistiky může být v letních měsících odpočinek na březích vodní nádrže Lipovská Mara, jejíž krásy lze obdivovat i z paluby některé z výletních lodí. Poznání nabízí prohlídka Muzea liptovské vesnice v Pribyline, Muzeum Oravské dědiny v Zubereci či pozůstatky keltského osídlení v archeologické lokalitě Havránok. 

Aktivní rodinné odpoledne prožijete v lanovém parku Tarzanka v Zuberci pod Roháčmi nebo během vyjížďky v sedle některého z koní, ustájených v jezdeckém areálu Salaš Žiar.

Proč Západní Tatry dovolená

klidná oblast restaurace turistika žádná pláž vhodné pro páry cestování autem

Západní Tatry - Nejlépe hodnocené hotely

Západní Tatry - Nejprodávanější hotely

Západní Tatry – hotely s nejlepšími recenzemi

Zákazník nechtěl zveřejnit své jméno

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Recenze vytvořená před 3 a více lety 

Chata Orešnica (Račkova Dolina) Hodnocení: 3/5 Slovensko, Západní Tatry

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Byla tato recenze užitečná? (1) (1)

Miloslav Macek

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Datum pobytu 19.8. - 22.8.2021 Hodnoceno: Srpen 2021

Chata Orešnica (Račkova Dolina) Hodnocení: 3/5 Slovensko, Západní Tatry

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Ubytování 4,8 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Západní Tatry – Více recenzí ubytování

Západní Tatry - Poslední prodané hotely

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po-Ne 8:00-22:00 hod.

226 000 260

Mapa Západních Tater

Západní Tatry a obvyklé počasí

V oblasti Západních Tater panuje podnebí mírného vnitrozemského rázu, jež se vyznačuje deštivými léty a chladnými zimami s bohatou sněhovou nadílkou. Průměrné denní teploty pod 0°C je v oblastech s vyšší nadmořskou výškou možné naměřit více než 150 dní v roce. 

Teploty v jarních měsících se pohybují v rozmezí 5°C – 9°C. Největší souhrn srážek bývá obvykle v letních měsících (červen, červenec, srpen), kdy jsou běžným jevem slunečné rána a odpolední déšť či bouřka. 

Léto je krátké a poměrně chladné (průměrná denní teplota ve vyšších oblastech 11 -12°C). Bouřky se vyskytují hlavně v první polovině léta

Podzim přichází obyčejně pozdě a náhle, je velmi větrný, s velkými tepelnými a tlakovými výkyvy, zpočátku bývá slunečný, v druhé polovině pak často deštivý. 

Zima v Západních Tatrách bývá dlouhá a velmi chladná. A my dodáme, že samozřejmě také krásná!

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Cestovatelský magazín