Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/asie/sri_lanka/cestovani/covid_19.html

Aktuální doporučení a varování: https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/sri_lanka_upozorneni_na_mozne_komplikace_1.html

Dovolená Beruwala

Beruwala je městečko ležící na západním pobřeží Srí Lanky, které nabízí úchvatné pláže, tajuplné památky a tradiční srílanskou kuchyni. Místo je ideálním výchozím bodem pro prozkoumání zbytku země, ale také skvělou volbou pro návštěvníky, kteří hledají klid a relaxaci na pláži.

Co vidět v Beruwale?

Beruwala je známá svými písečnými plážemi na pobřeží teplého Indického oceánu, které lákají k celoročnímu koupání a slunění. Sportovce potěší také široká nabídka aktivit, jako je potápění, šnorchlování nebo surfování. Kromě toho můžete navštívit místní trh, kde se dají zakoupit tradiční srílanské suvenýry (dřevěné vyřezávané masky) a ochutnat místní speciality.

Pokud hledáte něco jiného než plážové leháro, doporučujeme vyrazit na výlet do mešity Ketchchimalai, která leží na skalnatém výběžku nad městem. Je to jedna z nejstarších mešit na Srí Lance, a z jejích horních pater dohlédnete až na oceán.

Další místní zajímavostí je socha sedícího Buddhy, která se nachází na kopci v chrámu Kande Vihara. Socha je vysoká 48 metrů, což ji řadí mezi srílanské velikány. Z vrcholu pahorku si také můžete vychutnat nádherný výhled na město a okolní krajinu.

Za zkoušku rozhodně stojí také lodičkový výlet po řece Bentota Ganga. Během cesty si projedete mezi zelenými mangrovy, kde můžete pozorovat exotické ptáky, a dokonce i krokodýly. Pokud budete mít štěstí, možná zahlédnete i slony, kteří se k řece přicházejí napít.

Beruwala je skvělou volbou pro návštěvníky, kteří hledají kombinaci plážového odpočinku a poznávání srílanské kultury a přírody. Na krásy této lokality budete bezpochyby ještě dlouho vzpomínat. 

Proč Dovolená Beruwala

rušná oblast restaurace surfování písčitá pláž vhodné pro páry válení u moře

Beruwela - Nejlépe hodnocené hotely

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Beruwela - Nejprodávanější hotely

Beruwela – hotely s nejlepšími recenzemi

Veronika M.

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Recenze vytvořená před 3 a více lety 

Heritance Ahungalla Hodnocení: 5/5 Srí Lanka, Beruwela

Dovolená se nám neskutečně líbila. Ovšem už bych si pro zprostředkování dovolené Invii nevybrala.

Dovolená se nám neskutečně líbila. Ovšem už bych si pro zprostředkování dovolené Invii nevybrala.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
S ubytováním jsme byli naprosto spokojení. Z pokoje jsme šli přímo k bazénu. Úklid pokojů probíhal 2x denně, personál naprosto dokonalý, usměvavý, milý. Nic nebyl problém.

Strava
Vynikající, veliký výběr. Nápoje super, džusy byly opravdu džusy, káva skvělá.

Služby hotelu
Personál se nás několikrát za pobyt ptal, zda jsme spokojení, pokud cokoliv budeme potřebovat, není problém. Musím říct, že takový přístup ze strany personálu jsem ještě nezažila.

Pláž
Pláž naprosto dokonalá. Pár metrů od hotelu, čistá (až na pár kousků plastů, ale toho se asi nejde zbavit úplně). Viděli jsme kraby, sbírali mušle, dováděli ve vlnách.

Jediné, co nám opravdu vadilo, byli místní, co každý den číhali na pláži a nabízeli neustále výlety atd. Nešlo se jich zbavit. Každý den se na nás jeden nalepil a trvalo dlouho, než pochopil, že o jeho služby nemáme zájem.

Byla tato recenze užitečná? (2) (1)

Veronika P.

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Recenze vytvořená před 3 a více lety 

Cinnamon Bey Hodnocení: 5/5 Srí Lanka, Beruwela

Super dovolená

Super dovolená

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Hezký novější hotel v koloniálním stylu, s velkou zahradou a dvěma bazény, v zahradě dostatečný počet lehátek. Pokoj včetně sociálního zařízení čistý, bez plísně a zvířátek, úklid probíhal 2x denně. Na pokoji minibar, velká LCD, klimatizace, trezor, čajový a kávový koutek denně doplňovaný, v koupelně fén, lodžie s výhledem na oceán a sezením včetně lehátka.

Strava
Strava výborná, měli jsme polopenzi, protože jsme chtěli trávit dovolenou spíše cestováním, než celodenním pobytem v hotelu. V jídelně jsme nezažili fronty, vždy nás hned uvedli ke stolu. Byli jsme tam ale v mimosezóně, v plné sezóně to může být jinak. Výběr jídla neskutečný, ani nebudu vyjmenovávat, prostě vše na co si vzpomenete (kromě vepřového a hranolek, ale to máme doma), za celou dobu pobytu jsme nestihli ochutnat úplně vše, co se nabízelo, a nikdy nic nedošlo, hned bylo doplňováno. Jídlo bylo výborné, i ten kdo nemá rád pálivé, si najde to svoje. Hodně pálivá jídla jsou označena červenou papričkou, takže se nespletete.

Služby hotelu
Mimo bazénu jsme hotelové služby nevyužívali, hotel nabízí kromě jiného posilovnu, masáže, výlety....ale ty jsme si zařizovali sami.

Pláž
Hotel leží hned u pláže, hotelová zahrada je od ní oddělena plůtkem, projdete jen brankou a jste na pláži. Pláž písečná a relativně čistá, oceán sem tam něco vyplaví, ale žádná tragédie to není. Myslím, že přestože je pláž veřejná, určitě byla minimálně před hotelem denně uklízena. Na plavání v oceánu to nebylo, byly hodně velké vlny, ale s tím jsme počítali. V jejich plné sezóně se tam prý dá šnorchlovat. Voda v oceánu byla čistá, na pláži lidí málo, spíš se jen procházeli nebo máčeli nohy v oceánu. A samozřejmě místní prodejci čehokoliv, ale stačí jim slušně říct, že nemáte zájem, a dají vám pokoj.

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Beruwela – Více recenzí ubytování

Beruwela - Poslední prodané hotely

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa Beruwaly

Počasí a klima v Beruwale

Klima v Beruwale je tropické monzunové, což znamená, že jsou tady dvě hlavní období: suché a deštivé.
Suché období trvá od listopadu do března a je to ideální doba pro turisty, kteří si chtějí užít slunce a tepla, ale zároveň se vyhnout zvýšené vzdušné vlhkosti, která je během deštivého období opravdu výrazná. Průměrná teplota během suchého období se pohybuje kolem 30 °C.

Deštivé období v Beruwale trvá od dubna do října a je charakteristické častými, ale krátkými srážkami a vyšší vlhkostí vzduchu. Přestože jsou během tohoto období pláže méně přeplněné a ceny hotelů jsou nižší, může být pro turisty náročné se vyrovnat s vlhkým podnebím a častými dešti.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Aktuální počasí

 • Teplota 35 °C v noci 24 °C

 • Teplota vody 28 °C

Předpověď na několik dní

 • Pátek 33 °C v noci 25 °C

 • Sobota 33 °C v noci 25 °C

 • Neděle 33 °C v noci 25 °C

 • Pondělí 32 °C v noci 26 °C

Počasí

 • Leden Led 31 °C voda 28 °C

 • Únor Úno 31 °C voda 28 °C

 • Březen Bře 30 °C voda 29 °C

 • Duben Dub 31 °C voda 30 °C

 • Květen Kvě 30 °C voda 29 °C

 • Červen Čer 29 °C voda 28 °C

 • Červenec Čer 28 °C voda 28 °C

 • Srpen Srp 29 °C voda 28 °C

 • Září Zář 30 °C voda 28 °C

 • Říjen Říj 30 °C voda 28 °C

 • Listopad Lis 30 °C voda 29 °C

 • Prosinec Pro 31 °C voda 28 °C

Oblasti a regiony v zemi

Všechny lokality

Cestovatelský magazín