Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/svedsko/cestovani/covid_19.html

Švédsko dovolená a zájezdy

Půvabná severská země se může pochlubit velkým přírodním bohatstvím od temně modrých souostroví přes zasněžené hory až po kouzelnou polární záři. Švédsko však zaujme také svými středověkými městy, přímořskými pevnostmi, vznešenými paláci, zajímavými muzei, starobylými runovými kameny, skvělým smyslem pro jídlo i design.

Nejlepší lokality ve Švédsku

Stockholm

Hlavní město s význačným muzeem Vasa Museum a královským zámkem Drottningholm.

  • rušná oblast Ano
  • restaurace Ano
  • památky Ano
  • žádná pláž Ano
  • vhodné pro páry Ano
  • cestování autem Ano

Nejlépe hodnocené hotely ve Švédsku

Ariston

Ariston

Hodnocení: 3/5

Švédsko, Stockholm

od 7 154 za os.

Hotel Giò

Hotel Giò

Hodnocení: 4/5

Švédsko, Stockholm

od 8 147 za os.

Elite Palace

Elite Palace

Hodnocení: 4/5

Švédsko, Stockholm

od 8 529 za os.

Dialog

Dialog

Hodnocení: 2/5

Švédsko, Stockholm

od 6 396 za os.

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Zámek Löfstad

Zámek Löfstad

Zámek Löfstad se nachází v blízkosti města Norrköping, ve švédské provincii Östergötland. První zmínky o zámku jsou z 15. století. Stávající budova byla postavena až ve století sedmnáctém. Vystřídalo se zde několik majitelů, kterým zámek sloužil obvykle jako letní sídlo. Současná podoba zámku je z roku 1926, kdy zemřel poslední majitel. Dnes je zde provozováno muzeum, kavárna a stylová restaurace. Návštěvníci muzea mohou nahlédnout do komnat, zařízených dobovým nábytkem. K vidění jsou také předměty denní potřeby, umělecká díla i vzácné obrazy. V zámku je k vidění také jeden z nejlépe chráněných anglických parků ve Švédsku, malá barokní zahrada i krásné květinové záhony.  

Architektura Hrady / zámky Muzea / galerie
Zámek Kronovall

Zámek Kronovall

Zámek Kronovall je situován uprostřed krásné přírody ve švédském Skåne Tranås. Romantický zámek, zrcadlící se v hladině jezera, je v současné době využíván jako stylový hotel. Je velmi oblíbeným místem pro pořádání svateb i kongresové turistiky. Konají se zde pravidelné akce pro gurmány. Majitelé zámku vlastní rozlehlé vinice a pořádají degustační večery. 

Architektura Historické stavby
Zámek Läckö

Zámek Läckö

Zámek Läckö leží na břehu největšího švédského jezera Vänern, kde byl vybudován na konci 13. století skarským biskupem Brynolfem Algotssonem. Původně se zámek skládal ze dvou nebo tří budov obehnaných hradbami, postupem času však prošel mnohými přestavbami. Největší změny proběhly především v 17. století, kdy byl hrad ve vlastnictví polního maršála Jacoba Puntussona De la Gardie, a především pak jeho syna Magnuse Gabriela De la Gardie. V této době bylo postaveno 3. a 4. patro hlavní budovy a bylo povoláno mnoho umělců, aby ozdobili stěny a stropy v interiéru hradu. Návštěvníci zde mohou obdivovat překrásně vyzdobený barokní interiér zámku. Okouzlující je také návštěva přenádherné zámecké zahrady. Každý rok v červenci se po dobu tří týdnů konají na nádvoří zámku operní představení.

Architektura Hrady / zámky Historické stavby
Zámek Christinehof

Zámek Christinehof

Zámek Christinehof se nachází v obci Tomelilla v jižním Švédsku. Byl postaven mezi roky 1737 a 1740. Půvabná barokní stavba je obklopena pečlivě udržovaným zámeckým parkem. Ve 14. století zde stálo sídlo německého šlechtice Snakenborga. Roku 1725 jej koupila Christina Piperová po které nese jméno dnešní zámek. Elegantní třípatrová budova se dvěma křídly je v současnosti v soukromém vlastnictví. Konají se zde výstavy obrazů a vernisáže. Zajímavá je také prohlídka bohatě zdobených komnat, vybavených dobovým nábytkem. Zámek je součástí rozsáhlého ekoparku s turistickými stezkami. K vidění jsou rozličné druhy květin, keřů a dalších rostlin. 
Hrady / zámky Parky / zahrady / rezervace

Čím zaujme Švédsko?

Střední Švédsko je domovem hlavního města Stockholmu a krásné Uppsaly. Tři největší města – Stockholm, Göteborg a Malmö – mají bohatou kulturu a historii, skvělé restaurace, bary i útulné kavárny. Jižní Švédsko nabízí malebnou krajinu se svěžími lesy a majestátní pobřeží. Region západního Švédska vás ohromí nádhernými souostrovími. Cestujete-li za polární září, vydejte se do švédského Laponska.

Zajímavá místa v této destinaci

Všechny lokality

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po-Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa Švédska

Počasí ve Švédsku

Rozdíly mezi zimními a letními teplotami ve Švédsku bývají extrémní, ale obecně se dá říct, že klima je díky Golfskému proudu mírné. Nad polárním kruhem panuje tvrdá zima, teploty se tu pohybují pod -30 °C. Naopak letní teploty dosahují zde i ve zbytku země příjemných 20 °C. Na jihu je zima vcelku mírná s průměrnou teplotou nad 0 °C.

Stockholm

  • Nejlepší
  • Dobrá
  • Mimosezóna

Cestovatelský magazín