Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Džibutsko Džibutsko

Oficiální název: Džibutská republika
Hlavní město: Džibuti
Státní zřízení: republika
Náboženství: muslimové 94%, křesťané 6%
Úřední jazyk: francouzština a arabština, dále se vyskytuje somálština a afar
Časový posun: UTC +3

Lokality v Džibutsku

O DŽIBUTSKUV roce 1946 se Džibutsko stalo francouzským zámořským územím. V zemi rostly etnické konflikty, které přerostly v občanskou válku. Díky Francii se podařilo vyhlásit příměří. Země stále udržuje těsné vztahy s Francií a obchoduje s Čínou, Velkou Británií, Etiopií, Saúdskou Arábií. Je sídlem mnoha zahraničních bank.

Džibutsko je malý stát ležící ve východní Africe, záliv nabízí množství pláží s možností potápění ke korálovým ostrovům nebo možnosti půjčení člunu. Většinu území však pokrývá nehostinná poušť, zajímavostí jsou solná jezera Abbé na jihu, která jsou proslulá horkými prameny a plameňáky. Největšími městy jsou Djibouti a Tadjoura. Téměř většina obyvatelstva pracuje v zemědělství, pěstuje se zelenina, datle a káva, chovají se ovce, kozy a skot.

Nejnovější recenze Džibutsko

Všechny recenze Džibutsko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622