El Salvador El Salvador

Oficiální název: Salvadorská republika
Hlavní město: San Salvador
Státní zřízení: republika
Náboženství: katolíci (85%), protestanti (7%)
Úřední jazyk: španělština
Časový posun: UTC -6, CST (Central Standard Time)

Lokality v Salvadoru

EL SALVADOR

El Salvador je nejmenší země Střední Ameriky, je skvělým důvodem k poznání mayských kořenů a koloniální historie celé oblasti. Země nabízí objevení vzácných památek mayské civilizace a významné stavby španělského středověku. Nadchne Vás impozantní příroda tropického deštného pralesa , z něhož vystupují dominantní vulkány a vysokohorská jezera se svojí tajuplnou faunou a flórou.

Tato země je nesmírně přitažlivá díky své divoké přírodě, zajímavou a komplikovanou historii, přátelské a milé obyvatelstvo a jen velmi malý počet turistických center.

Využijte jedinečnou příležitost ke koupání v Tichém oceánu a odvezte si sebou neopakovatelné zážitky, které dále povzbudí Vaši touhu poznat lépe jinou kulturu, historii a přírodu tohoto překrásného místa.

Nejnovější recenze El Salvador

Celkem: Pro našince země téměř neznámá....málokdo z mých známch tušil, kam to vlastně letím. Možná právě v tomto pramení kouzlo El Salvadoru....

Úvodní shrnutí
Pro našince země téměř neznámá....málokdo z mých známch tušil, kam to vlastně letím. Možná právě v tomto pramení kouzlo El Salvadoru. Doufám, že tím, že napíšu tuto recenzi, nepřispěji maličkou mírou k tomu, že El Salvador přijde o svoji jedinečnost. Vše začalo už na letišti...žádné fronty, vše šlo hladce, rychle, všichni se snaží a nějaké manana, které je tak typické pro Latinskou a Jižní Ameriku zde neplatí...El Salvador se rájem pro turisty teprve stává a turismus zde nemá zatím vybudované své kořeny. Na jednu stranu mu přeji rozkvět v tomto ohledu, na stranu druhou jsem si užívala tu "čistotu" neturistické země. Lidé jsou nezkažení...nevím, jak jinak to nazvat :-). Zkrátka tato země mě nabila čímsi těžko definovatelným, cítila jsem se tam klidně, vyrovnaně, spokojeně...ano ano řeknete si aby ne, v exotice s all inclusive se nelze cítit jinak...ale není to tak....zde to bylo výjimečné...Myslím, že jako úvodní shrnutí by to mohlo stačit :-). Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Rozlehlý, obrovský, nádherný komplex hotelové sítě Decameron se nachází uprostřed kouzelné zahrady, s malebným sladkovodním jezerem, kam se každý večer při západu slunce slétávají volavky. Skládá se z několika bloků a tzv. torres-jsou to budovy tak o 3 patra vyšší než jsou bloky. Pochopila jsem to tak, že Ćeši jsou ubytováváni v bloku 5, ale jsem si jista, že dle přání Vás ubytují....budovy jsou orientovány na Tichý oceán, ale např. z bloku 5 výhled nemáte, jelikož Vám jej zastíní krásná zahrada...ale myslím si, že je to úplně jedno, stejně na pokoji moc času nepobydete. Pokoje jsou prostorné, každý den čisté ručníky,(i na nový rok se uklízelo!). Nepřišla jsem na nic, co bych mohla vytknout. Měli jsme pronajmutý tresor, na doporučení delegáta CK...já jsem si ale velice často "koledovala", ale nikdy mi nezmizelo nic...a že těch příležitostí bylo....:-). Opravdu pěkné ubytování a la mayský styl.

Strava
Kromě několika hlavních stravovacích zařízení, můžete navštívit několik a la carte restaurací, kam se je třeba předem na recepci hotelu objednat. Do některé i 3 dny předem! Tak s tím počítejte. Nabízí se: Bamboo-můj favorit-thajský styl, Pastafari-a la italská kuchyně, Steak house-nejsem zatížená na maso, tak sem jsme nešli, ale tato restaurace měla nejhorší ohlasy...potom Mannantial, Meditránská Fusion-tu jsme třeba nestihli :-). Tak to je všechno :-) doporučuji Pastafari a Bamboo! Do Bamboo opravdu až 3 dny předem nezapomeňte na objednání. V hlavních restauracích-bufetových se vaří dobře, téměř vždy ovoce, skvělý bufet během dne...nemám opět co vytknout. Dobře, jediné, co jsem postrádala, byla nabídka mořských plodů. Ryby se nabízely, mým chuťovým pohárkům moc nezachutnaly....

Bary: několik barů v celém prostoru, největší řady byly v hlavním baru Akan, ale nelze mluvit o řadách :-)...nabízí různé drinky a určitě si vyberete:-) koktejly: doporučuji spíš ty jejich(např. Rumba Decameron), ty mezinárodní jim tolik nejdou, ale abych pravdu řekla, tyto věci mi byly tak nějak jedno...

Personál milý, ochotný, laskavý....žádné hravé strojené úsměvy!!!!

Služby hotelu
Jak jsem již uvedla, opravdu vynikající! Se vším Vám pomohou, vyhoví, potřebovala sem např. něco řešit předem emailem, vždy hned odpověděli...to se jen tak v těchto zemích opravdu nevidí....Pravda je ta, že s angličtinou je to horší, ale troufám si tvrdit, že se s nimi vždy domluvíte celkem bez problémů téměř jakkoli. Vystačila jsem si s pár španělskýma slovíčka naprosto bez problémů :-).

Většina pokojů je vybavena připojením k internetu, takže kabel sebou či si můžete v místním "butiku" koupit. Další možnosti: wifi-neměla jsem žádné problémy.

Animační programy: no tak na ty jsem neměla čas, takže budu psát pouze jakožto pozorovatel. Je jich spousta, vodní aerobic např. ještě nikdy nikde neměl takový velký počet nadšených účastníků, rovněž večerní programy "v divadle" byly nacpány a lidé je vždy pozitivně hodnotili.

Pláž
Obrovská krásná pláž, každý den se umývala lehátka, stále se uklízelo. Pláž nebyla přeplněna lidmi, vždy se nabízely desítky volných lehátek a slunečníků. (nedokáži říci, zda to bylo obdobím pobytu či je to standard). Oceán: chráněn lávovými kameny-mně osobně to vyhovovalo! Konečně jsem si v klidu mohla zaplavat, prostor však ovlivněn tím, zda byl oceán ve stavu odlivu či přílivu. Možnost koupání v přírodním bazénu s vodou z oceánu. Možnost hotelovým busem, který vyjíždí vždy v 10,12, a X hod vyjet na hotelovou klubovou pláž, kde si užijete volnosti, svobody, otevřenosti a síly oceánu. Nádhera....ale není to pro střašpytle jako jsem já :-, i tak jsem si ale vlny užila...Pořád všichni budou upozorňovat na sílu vln Pacifiku a je to pravda....kam se hrabe Atlantik :-)....ale možná je to subjektivní pocit...Pozor, opět se den předem objednává na recepci hotelu.

U pláže vířivka, sauna :-), palapy, kde dostanete zřejmě skvělou masáž-za poplatek, to jsem nestihla ....(nejlepší je ale prý ta s lávovými kameny)

Stovky metrů bazénu! Opravdu nádhera! A to nemluvím o pohádkových západech slunce nad Pacifikem...

Celkový dojem
Myslím, že jsem se již vyčerpala. Prostě ideální dovolená pro všechny věkové kategorie a turisty s různými očekáváními. Řada fakultativních výletů: mayská kultura, sopky,jezero, vodopády...

Byli jsme zde s CK a ač loni jsem zde psala negativní kritiku na delegátku ve Fortaleze, tak nyní s radostí píšu, že to nemělo chybu. Vše výborně organizované, stará se o Vás hned několik delegátů: Martinka, Lukáš, Milan-s tím jsme absolvovali dva výlety a je fakt moc dobrý(oženil se v Salvadoru, takže je studnicí všech možných a nemožných informací).

Kdyby Vás cokoli zajímalo, napište komentář, ráda odpovím :-)

Silvie Ulrichová, 16.01.2010, Datum pobytu: 30.12.2009 - 10.1.2010
Oblast: El Salvador El Salvador, Hotel: Royal Decameron Sanilitas

Byla tato recenze užitečná? Ano (8) Ne (0)

3 fotografie

Celkem: Ačkoli hotel neodpovídá 5ti hvězdičkám, přesto služby hotelu jsou na velmi dobré úrovni. Vynikající organizace od vlastního příletu do...

Úvodní shrnutí
Ačkoli hotel neodpovídá 5ti hvězdičkám, přesto služby hotelu jsou na velmi dobré úrovni. Vynikající organizace od vlastního příletu do San Salvadoru až po zpáteční odlet. Od příletu na letiště do usazení v autobusu to netrvalo déle než 20 minut. V rámci této doby jste byl odbaven i zástupcem CK, který vám předal obálku s potřebnými pokyny pro pobyt včetně ubytování. V autobusu připraveno pití a malé občerstvení. Cestou do hotelu byly na videu pouštěny ukázky možných zájezdů během našeho pobytu.

Po příjezdu na hotel opět uvítání s občerstvením a jen vydání klíčů od pokoje .

Strava i ubytování na velmi slušné úrovni. Celkový dojem - plná spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo ve velkém pokoji s krásným výhledem do překrásné zahrady a na oceán. Na pokoji velká televize s 81 programy. Denně uklízeno, denně doplňovány hygienické prostředky. Na pokoji nebyla lednice, ale v podstatě nám nechyběla, protože od 7 do 2 v noci byly vždy k dispozici chlazené nápoje v některém z barů či restaurací.

Strava
Strava pestrá a chutná. U snídaně bylo málo zeleniny nebo vůbec nebyla, jen ovoce. Snídaně byly jednotvárné. Obědy a večeře pestré, vždy bylo z čeho si vybrat. Pouze avízované večeře každý den v jiném stylu kuchyně jsem nepostřehl.

Služby hotelu
Služby hotelu na vysoké úrovni. All enklusive zahrnovalo kromě jídla a pití i cigarety a možnost vypůjčit si všechny sportovní prostředky zdarma ( tenis, stolní tenis, kulečník, biliár, kajak, šlapadla, surf apd.). Na rozdíl, např. od Egypta, nikdo nesledoval kolik toho kdo vypije nebo sní. Zahrada denně udržovaná v perfektním stavu, to samé bazény.

Velkým kladem bylo, že tu nebyli Němci a Rusové ( z Evropy je tu jen jedna CK a jedna belgická nebo holandská cestovka).

Pláž
Pláž byla závislá na přílivu a odlivu. Při odlivu byla pláž bez vody a hrál se tam třeba fotbálek. Při přílivu bylo krásné koupání s možností hraní si s vlnami , které byly zachycovány kamenným valem. Možnost koupání v bazénech po celém areálu hotelu včetně jednoho bazénu s mořskou vodou. Nejlepší koupání bylo ve klubu, který byl vzdálen 23 km od hotelu a jezdilo se tam autobusem. Už jízda s ním byl zážitek. V klubu byla možnost občerstvení a stravování jako v hotelu, navíc ale se zde dal plně vychutnat oceán včetně jeho vln a surfování. Všechny pláže byly čisté a udržované.

Celkový dojem
I přes některé připomínky jsem byl velmi spokojen, z hlediska podmínek a služeb patří k mým nejlepším dovoleným, rád se sem ještě někdy vrátím.

Anonym, 28.04.2009, Datum pobytu: 8.4. - 19.4.2009
Oblast: El Salvador El Salvador, Hotel: Royal Decameron Sanilitas

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

3 fotografie

Celkem: Treba otvorene povedať, že tento hotel nespĺňa kritéria 5* hotela ako je deklarovaný v katalógu CK. Snahu Hotela prezetovať sa ako 5* som...

Úvodní shrnutí
Treba otvorene povedať, že tento hotel nespĺňa kritéria 5* hotela ako je deklarovaný v katalógu CK. Snahu Hotela prezetovať sa ako 5* som však na tvare miesta nikde nenašiel. Tie hviezdičky sa patrne zrodili v hlavách marketingových pracovníkov cestovnej kancelárie. Rovnako katalógová cena je prehnaná a nezodpovedá poskytnutým službám. V súčasnosti ponúkané ceny v hodnote okolo 1000 eúr sú však už v poriadku. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie je výborné a musí vyhovovať každému. Izby sú priestranne, vkusne zariadene. Postele majú kvalitne matrace, takže sa vyspíte ako doma. Rovnako kúpeľna je priestranná , škoda len že má pevne zabudovanú sprchu. Klimatizácia funguje aj keď vďaka príjemnému počasiu moc nevyužívaná. V dobe nášho pobytu sa tropické noci nevyskytovali. Príjme bolo aj pri otvorených oknách. Na izbách však nie je minibar ani chladnička. Potom sú absolútne zbytočné aj 3 flašky vody, na ktorú máte nárok. Nik teplú vodu piť nebude a ak si má ísť pre ľad, tak sa tam rovno napije už vychladeného nápoja.

Strava
Strava je vynikajúca. Raňajky opravdu výdatné, široký výber všetko veľmi chutné. Rovnako príjemný zážitok je aj obed. Polievky kvalitné, k dispozícii na obed aj večeru. Možnosť si vybrať z dvoch druhov. Šaláty, ovocie ako aj múčniky v širokom sortimente rovnako aj ovocné štávy. Hlavné jedlo bolo rovnako kavalitné s dôrazom na kuracie, hovädzie a ryby. Na svoje si prišli aj vyznávači vegetariánstva. Sortiment široký, kvalitu neviem posúdiť, nakoľko nie som vyznávač tohoto druhu stravovania. V čase medzi hlavnými jedlami je k dispozícií bufet s dostatočne širokým sortimentom mäsitých aj bezmäsitých jedál. Večere sa nelíšia šírkou sortimentu ani kvalitou od bohatej ponuky podávanej k obedu. Možnosť večerať v špecializovanej reštaurácii je obmedzena. Najmä tie žiadanejšie sú veľmi rýchlo rezervované.

Služby hotelu
Služby hotela sú vynikajúce. Upratovanie ako aj starostlivosť o okolie hotela je vzorné. Len na okraj,okolie hotela pripomína skôr prekrásnu botanickú záhradu. Všetky aktivity sú prístupné všetkým až na masáže sú v cene pobytu. Samostatnú kapitolu tvorí však bezpečnostná schránka, ktorá je na kžadej izbe. Jej využitie je možné až po zaplatení 2 dolároveho poplatku za deň. To je nedôstojná požiadavka hotela s programom all inklusive.

Pláž
Pláž je síce pekna, upravená ale čo s toho ak nie je voda. Vieme, akými zákonosťami sa riadi príliv a odliv ale čo s toho ak, napríklad dňa 6. marca 2009 nebola voda cez deň vôbec. Aj v dobe najväčšieho prílivu však nie je voda vyššia ako 1,5 m. Bazén s morskou vodou je stavaný na rovnakú výšku vody. Tohoto nedostatku sú si vedomí a preto k hotelu patrí aj plážový klub. Ten je opravdu bezvadný a poskytuje kompexne služby. Problémom je fakt, že sa na jeho návštevu musíte zaregistrovať a celkový pobyt nemôže presiahnúť 3 hod 20 min. Cesta k nemu starým hrdzavým automusom trvá 40 minút.

Celkový dojem
Celkový dojem z pobytu v tomto hoteli je priaznivý. Personál veľmi ochotný a ústretový! Bakšišu sa samozrejme potešia, ale na rozdiel od arabských krajín ho nevyžadujú, čím veľmi prispievajú k pohode. Nedostakom je skutočnosť, že večer nie je čo robiť. Okolie hotela k prechádzkam neláka a najbližšie osídlenie je cca 20 km. Za celý čas nášho pobytu nebol ani jeden solídny animačný program , napriek tomu že k dispozícií je pekný amfiteáter. Programy v loby bare boli skôr pre domácich hostí alebo pre dominanatných návštevníkov z Kanady. Navyše výlety organizované pre českých turistov boli o 10 % drahšie ako pre kanaďanov. To je však asi záležitosť zrejme CK. Ak viete anglicky tak choďte na výlety s kanaďanmi. Ak si kúpite zájazd ako last minute, či za rozumnú cenu 1000 eúr, tak ste spravili dobrý krok a užijete si príjemnú dovolenku.

Anonym, 27.03.2009, Datum pobytu: 25.2. - 8.3.2009
Oblast: El Salvador El Salvador, Hotel: Royal Decameron Sanilitas

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

2 fotografie

Celkem: Tento hotel poskytuje velmi dobré služby.

Úvodní shrnutí
Tento hotel poskytuje velmi dobré služby. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V jednom z několika bloků, všechny pokoje jsou s vyhlídkou na oceán, ty novější trochu dál od břehu. Pokoj velký, s velmi pohodlnou a velkou postelí. Některé pokoje jsou menší, ale stačí. V koupelně sprchový kout s pevnou sprchou, to je trochu nevýhoda. Voda teče vždy, bez problémů. Na pokoji není lednice, ale ani jsme ji nepostrádali. Klimatizace výkonná a tichá. Jinak TV, tel, fén, trezor, dost úložného prostoru.

Strava
Dobrá, dalo se vždy vybrat, nebo objednat tematickou restauraci. Hodně zeleniny, také místní strava, moučníky jim moc nejdou, ale to nevadí, alespoň jsme nepřibrali :-)) Skvěle upravovaná kuřata v mnoha provedeních, výborné pečené brambory, těstoviny s různými omáčkami, ovoce. K pití všechno možné, pivo, víno, alkohol poměrně slušné, dělali dobré kokteily. Vody dostatek, dávali ji i na pokoj.

Služby hotelu
Služby all inclusive na výborné úrovni, hotel si na tom zakládá, myslím, že oprávněně. Žádné čekání, po příletu v noci jsme se dostali do hotelu kolem 2. hodiny ráno, hned jsme dostali přidělené pokoje, už na letišti jsme měli obálky s údaji, kde budeme ubytovaní. Hned na letišti jsme dostali balíčky s občerstvením. Vše proběhlo rychle a bez zmatku, zavazadla nám přinesli na pokoj. O nic není třeba se starat. Hlavní restaurace čekala na náš příjezd a mohli jsme se najíst, sice už to bylo od večera, ale bylo. V den odjezdu jsme se odhlásili na recepci, nikdo nám netrhal náramky, naopak jsme mohli čerpat vše až do odjezdu autobusu na letiště. To se jen tak nevidí.

Pláž
Pláž je podél celého komplexu, místa dost, tmavší písek, je to tu zvláštní, lávový proud oddělil malý pás vody od otevřeného oceánu. Takže klidná voda, při odlivu zmizí, ale je tu systém bazénů s úžasně teplou vodou a dá se jet do Beach Clubu, kterí je hotelovou součástí. Tam si užijete pořádné vlny a otevřený oceán. Voda velmi teplá a čistá.

Celkový dojem
Výborný, skvělé poznávací výlety, velmi příjemný personál a dobré služby. Nevýhodou může být dost dlouhá cesta, ale dá se vydržet, s jedním mezipřistáním a ve větším letadle to docela šlo. Škoda, že nejezdíme na jedno místo, nestačili jsme z bohaté nabídky výletů a akcí poznat a zkusit všechno, co bychom rádi.

Lenka Hálová, 24.06.2008
Oblast: El Salvador El Salvador, Hotel: Royal Decameron Sanilitas

Byla tato recenze užitečná? Ano (7) Ne (0)

BeachClub 5 fotografií

Celkem: Krásná země, nádherná příroda a mayské památky, příjemní a usměvaví lidé. Perfektní organizace hned po odbavení na letišti - dostali...

Úvodní shrnutí
Krásná země, nádherná příroda a mayské památky, příjemní a usměvaví lidé.

Perfektní organizace hned po odbavení na letišti - dostali jsme obálku s číslem pokoje a nálepkami na kufry. Ty jsme přinesli k autobusu a potom jsme se s nimi setkali až na pokoji. I když jsme přijeli na hotel až kolem 23 hodiny, čekalo nás uvítání s hudbou, bleskové odbavení a večeře. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prostorné pokoje s obrovskými postelemi a výkonnou a tichou klimatizací, všechny obrácené směrem k oceánu.

Strava
švédské stoly bez výhrad. Je zde také několik restaurací s obsluhou, kde si můžete rezervovat večeře. Zkusili jsme to 3x, ale maso bylo vždy málo propečené / i když jsme objednali well done/.

Tak jsme se zase vrátili do restaurace se švédskými stoly a tam byl spokojený určitě každý.

Služby hotelu
Vše fungovalo perfektně. Doporučujeme využít temazcali - mayskou saunu. Animátoři jsou výborní a velice temperamentní.

Pláž
čistá, denně ji uklízeli. Pláž u hotelu je chráněná před velkými vlnami kamenným valem, ale plavat se dá pouze při přílivu, při odlivu je vody po kolena. Jsou zde ale krásné soustavy bazénů, jeden i s mořskou vodou.

Dá se také navštívit beach club, který patří k hotelu. Je vzdálený asi 25 km, ale dovezou vás tam místním neklimatizovaným školním autobusem! Oceán je tam nádherný, ale s obrovskými vlnami, z nichž některé stahují do moře! Ani zdatní plavci tam dlouho nevydrží. Ale za ten zážitek to určitě stojí se tam zajet podívat.

Celkový dojem
Nádherná dovolená plná nových zážitků, určitě bude patřit k našim nejkrásnějším.

Výlety krásné - byli jsme u vodopádů, nádhera, fyzicky trošku náročnější , Mayská stezka - to je určitě to, co všichni turisté chtějí vidět a let vrtulníkem kolem vulkánů - super, jen trochu předražené.

Eva Holubová, 02.05.2008, Datum pobytu: 25.3. - 6.4.2008
Oblast: El Salvador El Salvador, Hotel: Royal Decameron Sanilitas

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze El Salvador