Celkové hodnocení
Úžasná dovolená v úplně jiném světě. Rozhodně stojí za to poznání ostrova (chrámy; rýžová pole; domorodé osady; plántáže s ochutnávkou čajů, ovoce a kávy; sopky a jiné pláže na jihu). Bali rozhodně není pro plážovou dovolenou nejlepší, (časté odpadky na pláži, velké vlny, pláže plné otravných lidí, na které si však brzy zvyknete a kteří nejsou zlý). Pro plážování a potápění doporučuji panenské ostrovy Gilli. Kuta je divoká část Bali, která je plná turistů, restaurací, barů, obchodů, dopravního chaosu. Zájezd byl dobře zorganizován, po příjezdu na letiště čekal transfer do hotelu i zpět, český delegát, který žije na Bali několik let doporučil skvělá místa a k nim zařídil výborného řidiče po ostrově, či výlet na jiné ostrovy.
Ubytování
Pokoj vyhovující, každý den uklizeno, doplněna pitná voda, lednice, trezor, klimatizace, balkon s výhledem do krásné zahrady a na pláž. U ručníků mi příšlo, že nebyly každý den čisté, jeden den na pokoji vůbec nebyly a musela jsem 2x volat na recepci. Na balkóně se očas vyskytl malý gekon:)
Strava
Zaplacena pouze snídaně, kde byl opravdu velký výběr, různé způsoby připravených vajec, rýže, nudle, párky, lívance, toasty, sýr, jogurty, marmelády, sladké pečivo, ovoce, müsli, čaj, kafe, džusy. V restauraci u bazénu dobrý výběr za ceny jako v jiných restauracích, jídlo donesli až na lehátko.
Služby hotelu
Hotel na výborné úrovni se všemi službami (masáže, posilovna, shop atd.). Pěkné tři bazény. Jediná věc, která mi vadila, že nebyla zdarma wifi (obdrželi jsme pouze voucher na 30 minut), free byla pouze u bazénu, v restauraci a na boardwalk.
Pláž
Hotel je na začátku pláže Kuta beach, kde ještě není tolik lidí. Rozhodně nepatřila mezi mé favority na celém ostrově. Je tu velké množství půjčoven surfů, prodeje nápojů atd. Musí se k ní sejít dolů po kamenech. Hezčí pláže jsou rozhodně na jihu - polostrov Bukit (Padang Padang, Dreamland, divoká Uluwatu beach, případně Jimbaran pro úžasnou večeři na pláži). Nejlepší šnorchlování, krásné pláže bez lidí a azurové moře jsme však našli až na Gilli Islands.