Máte výborný vkus, naši zákazníci byli s tímto hotelem nadmíru spokojeni.

Hotel Clarion Helsinki

Finsko-Helsinky

Více o ubytování

Podobné hotely v této lokalitě

Omlouváme se, ale všechny termíny do hotelu jsou vyprodané.

Sledujte předpokládaný vývoj cen v následujících měsících

Vyberte si termín

Popis ubytování

Číslo hotelu: 116 738

Poloha

Clarion Hotel Helsinki se nachází na nábřeží v okrese Jätkäsaari, 600 m od West Ferry Terminal. Tento moderní hotel se nachází ve dvou 16-podlažních věžích a nabízí střešní bazén, saunu a fitness centrum. K dispozici je bezplatné Wi-Fi.

Vybavení

K vybavení objektu patří recepce, restaurace, posilovna, sauna, bazén, parkoviště, pokojový servis, WiFi, výtah, klimatizace, kongresové centrum, kopírka, fax, úklidová služba, konferenční místnost, koktejlový salonek. Domácí zvířata jsou povolena. Poplatek může být účtován.

Ubytování

Hosté mají k dispozici satelitní TV s plochou obrazovkou a některé pokoje s výhledem na město nebo na moře. Soukromé koupelny jsou vybavené vysoušečem vlasů, bezplatnými toaletními potřebami a vanou nebo sprchou.

Strava

Snídaně od 6:30 do 10:00 hod. o víkendu od 7:00 do 10:30 hod. Restaurace Kitchen & Table nabízí pokrmy inspirované Manhattanem, které se mísí se severskými tradičními příchutí. Hosté si mohou vychutnat čerstvé nápoje na skybar a obdivovat panoramatický výhled.

Služby

Tramvaj č. 9 zastavuje přímo před hotelem. Nákupní centrum Kamppi je od hotelu Clarion Hotel Helsinki vzdáleno 1,1 km, zatímco hlavní nádraží v Helsinkách je vzdálené 2,2 km. Nejbližší letiště je Helsinki-Vantaa Airport, 40 minut jízdy od hotelu. Wi-Fi je k dispozici ve všech prostorách a je zdarma.

Informace o hotelu

Destinace

Doprava letecky

04:00 h

Popis

Roku 1550 byla ustanovena zakládací listina finského hlavního a největšího města Helsinek. Zajímavé číslo charakterizuje nadmořskou výšku Helsinek. Jelikož leží na poloostrově vybíhajícím do Baltského moře, od kterého měříme výškovou členitost, Helsinky leží v 0 metrech nad mořem. Ve městě žije asi 570 000 obyvatel. Celá metropolitní oblast zahrnující kromě centrálních Helsinek dalších osm oblastí čítá 1,3 milionu obyvatel. Teplota si drží stálé hodnoty. Roční průměr činí 5,6 oC. Dopravu zajišťuje síť metra, tramvají, autobusů a mořských přívozů. Vzdušné tratě končí na mezinárodních letištích Vantaa a Malmi.

Do 16. století patřily Helsinky pod Švédské království. 12. června založil král Gustav I. Vasa město Helsingfors, aby konkurovalo tehdejšímu hlavnímu městu Reval. V 18. století bylo Švédsko ve válce poraženo rus
kým Petrohradem a Helsinky padly do rukou cara Alexandra I. Roku 1812 jmenoval car Helsinky hlavním městem Finska a přesunul sem univerzitní centrum. Po Ruské revoluci roku 1917 se baltský stát osamostatnil. Architekturu moderního města ovlivnil klasicismus a funkcionalismus. Kvůli rozsáhlé imigraci po 2. světové válce vyrostla nová předměstí a rozvoj města rapidně vzrostl. Kulturní život zakořenil v kongresovém centru Finlandia od architekta Alvara Aalta, v nové budově Opery, v Muzeu moderního umění. Církev se dočkala unikátního skalního kostelu Temppeliaukio.

Turisté mířící do Finska většinou zahajují své putování v Helsinkách. Historické centrum města reprezentuje empírový sloh. Na břehu moře stojí bývalá pevnost Suomenlinna z roku 1991 zapsaná na listině UNESCO. Za zhlédnutí stojí ostrov Korkeasaari dostupný trajektem. Tamější ZOO dokonce spolupracuje s kolegy z České republiky. Velký zábavní park Linnamäki láká na adrenalinové horské dráhy. Technické znalosti načerpáte z expozic v areálu Heureka. Muzeum umění Ateneum bedlivě střeží vzácná díla z celé Evropy. Milovníci přírody a čerstvého vzduchu si oblíbí národní park Nuuksio, kde vás stezka provede okolo jezerní plošiny, skalnatých útvarů a bažinatých rašelinišť.
  • Doba letu Doba letu z Prahy 04:00

Počasí

Aktuální počasí

  • Teplota vody 15 °C