Finsko dovolená a zájezdy

Finsko proslulo jako země tisíců jezer. Na jeho území se nachází neuvěřitelných 187 888 jezer ledovcového původu. Za návštěvu stojí oblast zvaná Lakeland, kde jich najdete nejvíce. Kromě turistiky jsou vhodná i ke koupání, jízdě na kajaku a rybolovu. Jakmile vás příroda omrzí, můžete objevovat kouzlo měst, např. Helsinek.

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Severské Finsko a jeho drsné krásy

V zimních měsících lákají severní části Finska na skvělé sněhové podmínky. Zdejší střediska jsou ideální pro lyžování, snowboarding a běžky. Méně tradiční zábava zahrnuje jízdu se psím spřežením a plavání v ledovém jezeře. Pro Finsko je typická legendární sauna. Užít si tu můžete i pozorování polární záře. Letní měsíce se hodí k objevování přírodních krás, pěší turistice a výletům na horském kole.

Města a místa v lokalitě

Všechny lokality

Mapa Finska

Počasí ve Finsku

Podnebí ve Finsku je kontinentální a na severu velmi chladné. Léta jsou zde ale díky vlivům Golfského proudu krásná, prosluněná a příjemně teplá. Při troše štěstí můžete zažít podobná horka jako v Česku. Příznivé počasí panuje také na podzim a na jaře. Zima zde umí být extrémně mrazivá, hodí se však skvěle ke sportovním aktivitám, jako je lyžování, bruslení, sáňkování ad.

Cestovatelský magazín