Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/finsko/cestovani/covid_19.html

Finsko dovolená a zájezdy

Finsko proslulo jako země tisíců jezer. Na jeho území se nachází neuvěřitelných 187 888 jezer ledovcového původu. Za návštěvu stojí oblast zvaná Lakeland, kde jich najdete nejvíce. Kromě turistiky jsou vhodná i ke koupání, jízdě na kajaku a rybolovu. Jakmile vás příroda omrzí, můžete objevovat kouzlo měst, např. Helsinek.

Nejlepší lokality ve Finsku

Helsinky

Hlavní město s pevností Suomenlinna, zábavním parkem Linnanmäki a muzeem umění.

  • rušná oblast Ano
  • bary Ano
  • památky Ano
  • žádná pláž Ano
  • vhodné pro páry Ano
  • cestování autobusem Ano

Nejlépe hodnocené hotely ve Finsku

Kämp

Kämp

Hodnocení: 5/5

Finsko, Helsinky

od 14 137 za os.

Haven

Haven

Hodnocení: 5/5

Finsko, Helsinky

od 16 099 za os.

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Maják Valassaaret Kvarken

Maják Valassaaret Kvarken

V zalesněné krajině malebného souostroví Kvarken hrdě ční nad horizontem 36 metrů vysoký červený maják (komponenty majáku byly vyrobeny ve společnosti, která dodala komponenty také ke stavbě Eiffelovy věže). Železný symbol ostrova byl postaven v roce 1886 a až do roku 1964 jej obsluhoval strážce majáku (v dalších letech byl provoz zautomatizován). V roce 2009 byl provoz majáku ukončen (není přístupný veřejnosti). V okolí stavby se nachází několik zajímavých turistických tras. Souostroví je velmi hustě zalesněno a nachází se zde i známá ornitologická rezervace. 

Příroda Architektura

Severské Finsko a jeho drsné krásy

V zimních měsících lákají severní části Finska na skvělé sněhové podmínky. Zdejší střediska jsou ideální pro lyžování, snowboarding a běžky. Méně tradiční zábava zahrnuje jízdu se psím spřežením a plavání v ledovém jezeře. Pro Finsko je typická legendární sauna. Užít si tu můžete i pozorování polární záře. Letní měsíce se hodí k objevování přírodních krás, pěší turistice a výletům na horském kole.

Zajímavá místa v této destinaci

Všechny lokality

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po-Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa Finska

Počasí ve Finsku

Podnebí ve Finsku je kontinentální a na severu velmi chladné. Léta jsou zde ale díky vlivům Golfského proudu krásná, prosluněná a příjemně teplá. Při troše štěstí můžete zažít podobná horka jako v Česku. Příznivé počasí panuje také na podzim a na jaře. Zima zde umí být extrémně mrazivá, hodí se však skvěle ke sportovním aktivitám, jako je lyžování, bruslení, sáňkování ad.

Helsinky

  • Nejlepší
  • Dobrá
  • Mimosezóna

Cestovatelský magazín