Máte výborný vkus, naši zákazníci byli s tímto hotelem nadmíru spokojeni.

Hotel Haven

Finsko-Helsinky

Více o ubytování

Podobné hotely v této lokalitě

Omlouváme se, ale všechny termíny do hotelu jsou vyprodané.

Sledujte předpokládaný vývoj cen v následujících měsících

Vyberte si termín

Popis ubytování

Číslo hotelu: 119 610

Poloha

Elegantní hotel Haven s výhledem na přístav v Helsinkách je hned za rohem od nákupních ulic Esplanadi. Nabízí pokoje s luxusními postelemi, koupelnami v lázeňském stylu a multimediálním systémem Bang & Olufsen. Wi-Fi a přístup do posilovny je zdarma.

Vybavení

K vybavení objektu patří nonstop recepce, letištní transfer, kyvadlová doprava, společenská místnost, pronájem aut, trezor, výtah, pokojová služba, bezplatné wifi a kabelové připojení, soukromé parkoviště a služba hlídání dětí. Dále je zde: posilovna, terasa, zahrada, bar, restaurace, úschovna zavazadel, směnárna a lobby s krbem.

Ubytování

Hotel Haven má klimatizované pokoje s moderním zařízením, minibarem a kabelovými a satelitními kanály. Apartmá mají výhled na prezidentský palác, tržiště a katedrálu Uspenski.

Strava

Stravování je možné v hotelovém baru a ve dvou hotelových restauracích, kterými hotel disponuje. Krytý vnitřní dvůr je oblíbeným místem pro odpolední kávu a večerní koktejly.

Služby

Bez přístupu k internetu. Domácí zvířata jsou povolena na vyžádání. Poplatek může být účtován. Známé nákupní ulice Esplanadi jsou prakticky za rohem hotelu. V okruhu hotelu je nejen spoustu památek, parků a muzeií ale také velký výběr restaurací, kaváren, barů a trhy.Letiště Vantaa je vzdálené 16,9km.

Informace o hotelu

Mapa a oblast

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Doprava letecky

04:00 h

Popis

Roku 1550 byla ustanovena zakládací listina finského hlavního a největšího města Helsinek. Zajímavé číslo charakterizuje nadmořskou výšku Helsinek. Jelikož leží na poloostrově vybíhajícím do Baltského moře, od kterého měříme výškovou členitost, Helsinky leží v 0 metrech nad mořem. Ve městě žije asi 570 000 obyvatel. Celá metropolitní oblast zahrnující kromě centrálních Helsinek dalších osm oblastí čítá 1,3 milionu obyvatel. Teplota si drží stálé hodnoty. Roční průměr činí 5,6 oC. Dopravu zajišťuje síť metra, tramvají, autobusů a mořských přívozů. Vzdušné tratě končí na mezinárodních letištích Vantaa a Malmi.

Do 16. století patřily Helsinky pod Švédské království. 12. června založil král Gustav I. Vasa město Helsingfors, aby konkurovalo tehdejšímu hlavnímu městu Reval. V 18. století bylo Švédsko ve válce poraženo rus
kým Petrohradem a Helsinky padly do rukou cara Alexandra I. Roku 1812 jmenoval car Helsinky hlavním městem Finska a přesunul sem univerzitní centrum. Po Ruské revoluci roku 1917 se baltský stát osamostatnil. Architekturu moderního města ovlivnil klasicismus a funkcionalismus. Kvůli rozsáhlé imigraci po 2. světové válce vyrostla nová předměstí a rozvoj města rapidně vzrostl. Kulturní život zakořenil v kongresovém centru Finlandia od architekta Alvara Aalta, v nové budově Opery, v Muzeu moderního umění. Církev se dočkala unikátního skalního kostelu Temppeliaukio.

Turisté mířící do Finska většinou zahajují své putování v Helsinkách. Historické centrum města reprezentuje empírový sloh. Na břehu moře stojí bývalá pevnost Suomenlinna z roku 1991 zapsaná na listině UNESCO. Za zhlédnutí stojí ostrov Korkeasaari dostupný trajektem. Tamější ZOO dokonce spolupracuje s kolegy z České republiky. Velký zábavní park Linnamäki láká na adrenalinové horské dráhy. Technické znalosti načerpáte z expozic v areálu Heureka. Muzeum umění Ateneum bedlivě střeží vzácná díla z celé Evropy. Milovníci přírody a čerstvého vzduchu si oblíbí národní park Nuuksio, kde vás stezka provede okolo jezerní plošiny, skalnatých útvarů a bažinatých rašelinišť.
  • Doba letu Doba letu z Prahy 04:00

Počasí

Aktuální počasí

  • Teplota 15 °C v noci 10 °C

  • Teplota vody 11 °C

Předpověď na další dny

  • Zítra 14 °C v noci 11 °C

  • Sobota 15 °C v noci 12 °C

  • Neděle 14 °C v noci 12 °C

  • Pondělí 16 °C v noci 13 °C