od 12 790 za osobu

Vyberte termín

Dostupné termíny

Sledujte předpokládaný vývoj cen v následujících měsících

Vyberte si termín

Popis ubytování

Číslo hotelu: 80 691

Poloha

Hotel Arcangelo se těší klidné poloze jen několik ulic od Andělského hradu. Sídlí v kompletně zrekonstruované budově v secesním stylu a může se pochlubit střešní zahradou s výhledem na nedalekou baziliku sv. Petra. Lokalita ubytování Vatikán je velmi doporučována pro Zámky a hrady, moderní umění a prohlídky. Do Vatikánu i na náměstí Piazza Navona, ležící za řekou, dojdete za 10 minut.

Vybavení

K vybavení hotelu patří vstupní hala s recepcí, snídaňová místnost, terasa.

Ubytování

K pokojům náleží balkon. K vybavení 33 klimatizovaných pokojů v zařízení Arcangelo patří mimo jiné minibar a vestavěný trezor. Na pokojích je televize, lednička a kávovar/čajovar. V hotelu jsou dále k dispozici například: vysoušeč vlasů, žehlička a žehlicí prkno. Je zajištěno každodenní stlaní postelí.

Strava

Každý den se v jídelně nebo přímo na pokoji podává bohatá snídaně formou bufetu se sladkým i slaným výběrem. Hosté, kteří vstávají brzy, budou mít k dispozici croissant a teplý nápoj již od 6:30. Nápoje se servírují na terase.

Služby

Arcangelo je jediný 3hvězdičkový hotel v oblasti, který poskytuje bezplatné venkovní parkoviště. V blízkosti je k dispozici také garáž. Wi-Fi je dostupné zdarma ve vstupní hale. V okolní obytné čtvrti se nachází skvělé nákupní ulice a spousta kaváren i restaurací.

Informace o hotelu

 • Klimatizace ano
 • TV ano
 • Minibar, Bar ano
 • Klidná lokalita ano
 • Půjčovna kol ano
 • Wifi zdarma ano

Recenze hotelu

Hodnocení 4,2/5
Invia

Výborné (19 hodnocení)

Ubytování 4,2/5

Strava 4,3/5

Okolí 4,1/5

Cena 4,1/5

Tento hotel je 47. nejlépe hodnoceným hotelem z celkového počtu 874 v Řím a okolí.

Iva R. Únor 2019

Datum pobytu: 20.2. - 22.2.2019

Hodnocení 5,0/5

Krásný pobyt v Římě.

Celkové hodnocení

Krásný pobyt v Římě.

Ubytování 5,0/5

Strava 5,0/5

Cena 5,0/5

Ubytování
Velmi příjemné ubytování v centru.

Strava
Snídaně v hotelu dostačující, ve městě nekonečné možnosti ochutnat báječnou italskou kuchyni.

Služby hotelu
Hotel krásně čistý, v centru, všechny pomátky dostupné pěšky.

Veronika Králová Prosinec 2018

Datum pobytu: 17.12. - 19.12.2018

Hodnocení 5,0/5

Nemělo to chybu

Celkové hodnocení

Nemělo to chybu

Ubytování 5,0/5

Strava 5,0/5

Cena 5,0/5

Ubytování
Skvělé

Strava
Dobrá

Anonym Leden 2020

Datum pobytu: 8.1. - 10.1.2020

Hodnocení 4,3/5

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Celkové hodnocení

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Ubytování 4,5/5

Strava 4,5/5

Okolí 3,5/5

Cena 4,5/5

Kateřina Kubíčková Bauerová Červenec 2019

Datum pobytu: 15.7. - 17.7.2019

Hodnocení 3,6/5

CA Invia zajistila ubytování a letenky. Výborná spolupráce, ochota. Byla jsem velmi spokojena s jejich přístupem.

Celkové hodnocení

CA Invia zajistila ubytování a letenky. Výborná spolupráce, ochota. Byla jsem velmi spokojena s jejich přístupem.

Ubytování 3,8/5

Strava 4,0/5

Okolí 3,0/5

Cena 3,5/5

Ubytování
Hotel dobrý, čistý, pokoj vybavený, trošku menší, ale na přespání OK. Personál milý a laskavý. Okolí hotelu bylo podprůměrné, jako celý Řím. Odpadky na ulicích kazily celkový dojem.

Strava
Strava výborná, velký výběr kontinentální snídaně. Velká spokojenost. Káva výborná.

Služby hotelu
Milý, laskavý, ochotný personál.

Pláž
---

Anonym Červen 2019

Datum pobytu: 8.5. - 11.5.2019

Hodnocení 5,0/5

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Celkové hodnocení

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Ubytování 5,0/5

Strava 5,0/5

Okolí 5,0/5

Cena 5,0/5

Anonym Červen 2019

Datum pobytu: 14.6. - 17.6.2019

Hodnocení 2,8/5

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Celkové hodnocení

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Ubytování 3,0/5

Strava 2,5/5

Okolí 2,5/5

Cena 3,0/5

Josef K. Duben 2019

Datum pobytu: 5.4. - 9.4.2019

Hodnocení 2,8/5

Umístění hotelu v centru dění. Všude relativně blízko - stanice metra a autobusů v docházkové vzdálenosti. Personál příjemný a komunikativní.

Celkové hodnocení

Umístění hotelu v centru dění. Všude relativně blízko - stanice metra a autobusů v docházkové vzdálenosti. Personál příjemný a komunikativní.

Ubytování 3,0/5

Strava 2,5/5

Cena 2,5/5

Ubytování
Odpovídá standardu 3*

Strava
Pouze snídaně - standard.

Služby hotelu
Odpovídá standardu 3*, každý den uklizeno, vyměněné ručníky

Mapa a oblast

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Doprava letecky

01:50 h

Popis

Vznešená historie Říma

Řím je hlavní město Itálie, město s pradávnou a vzrušující historií, Řím je Věčné město. Historie Říma se datuje do doby před 2 700 lety a od té doby se stával stále mocnějším a mocnějším. Není snad jediné město na světě, které by tehdy disponovalo takovým vlivem, jako právě Řím. Jeho vliv byl citelný také v oblasti náboženské. V roce 509 před naším letopočtem byli vyhnání tehdy nejmocnější Etruskové a byla zřízena římská republika. Roku 270 před naším letopočtem už Římu patřilo téměř celé území Apeninského poloostrova, ale to mu nestačilo. Tehdy se Řím začal zajímat také o zámoří. Roku 100 našeho letopočtu již bylo pod římským vlivem Španělsko, Řecko a severní Afrika. Rozpínající se říše nabízela příležitosti jednotlivcům, kteří toužili po nekonečné moci, a konflikty mezi silnými osobnostmi vedly nakonec k rozpadu republiky. Nějakou dobu jí vládl diktátorský Julius Caesar a jeho synovec Octavianus jako první římský císař přijal titul Augustus neboli vznešený. Za Augusta se z města, budovaného dosud převážně z cihel, stává reprezentativní střed říše. Vznikají veřejné budovy, fóra, lázně, cirky, paláce, hlavním stavebním materiálem se stává mramor.

Řím se také stal centrem křesťanské víry. Na konci 4. Století začíná vliv Říma upadat a většina politické a kulturní moci se přesunuje do nového města Konstantinopole, kterou si za své sídlo vybral také císař Konstantin Veliký. Je samozřejmé, že spolu s vlivem začal upadat i samotný Řím. Tento úpadek se prohloubil i dvojím dobytím. Roku 410 našeho letopočtu město dobyli a po dobu několika dní plenili Alarichovi Vizigóti, v roce 455 Vandalové pod vedením Geisericha. Město zůstalo téměř po celou dobu středověku papežským sídlem. Během tzv. avignonského zajetí papežů však bylo opuštěno velkou částí vyšších vrstev, což vedlo k dalšímu období úpadku. V roce 1378, kdy se vrací papežové, nebyl Řím o nic větší než vesnice uprostřed ruin. Řím své postavení křesťanského středobodu znovu získal v polovině 15. století, kdy za papeže Mikuláše V. začala nákladná přestavba města v renesančním duchu. Dalších 200 let ho zkrášlovali největší renesanční a barokní umělci. Nakonec v roce 1870 získal Řím statut hlavního města nově sjednocené Itálie.
Město Řím naleznete v regionu Campagna di Roma, asi 30 kilometrů od Tyrhénského moře. Celým městem protéká slavná řeka Tibera.

Pokud se chystáte do Itálie, Řím si určitě nenechte ujít. Ne nadarmo se říká, že pokud jednou poznáte Řím, již navždy se do něj zamilujete. Pokud obrátíte naruby mezinárodní název Roma, vznikne Vám slovo Amor, zajímavé, že?

Kulturní a historické památky Říma aneb co si nenechat ujít?

Pantheon

Pantheon je jedna z nejvýznamnějších památek Říma a celé Itálie vůbec. Tento chrám je dodnes asi nejvelkolepějším svědectvím antického stavitelství v Římě. Pantheon vybudoval v roce 27 před naším letopočtem konzul Marcus Agrippa a císař Hadrianus jej nechal nově dotvořit v letech 118 až 125. Kupole o průměru 43,3 metrů je největší na světě. Je to chrám zasvěcený všem bohům. Patří k nejvýznamnějším a nejzachovalejším antickým chrámům. Stojí na Piazza della Rotonda ve čtvrti Pigna. Roku 609 byl papežem Bonifácem IV. zasvěcen kultu Panny Marie a všech svatých mučedníků, dnes je zde národní mauzoleum. Jsou zde pohřbeni také Rafael, italští králové Viktor Emanuel II. a Umbert I., architekti Baldassare Peruzzi a Jacopo Barozzi da Vignola. Pantheon je v podstatě místem odpočinku velikých osobností národů.

Colosseo neboli slavné Koloseum

Koloseum je jednou z nejslavnějších staveb na světě. Jsou to zbytky obrovského amfiteátru, které stojí přímo uprostřed Říma. V současnosti je to architektonická dominanta města. Koloseum stojí na místě umělého jezera v zahradě Neronova Zlatého domu na konci Fora Romana. Původně sloužil jako amfiteátr a byla to největší budova v Římské říši. Koloseum sloužilo také jako aréna pro silné gladiátory, kteří bojovali mezi sebou nebo soupeřili s divokými šelmami. Kapacita hlediště byla 50000 diváků. Odehrávaly se zde i rekonstrukce námořních bitev. Je odhadováno, že se Koloseum mohlo stát místem smrti až pro půl milionu lidí.
V roce 2007 bylo Koloseum zařazeno mezi Sedm divů světa.

Forum Romanum

Forum Romanum je další místo, které si určitě nenechte ujít. V dobách antických bylo Forum Romanum centrem veškerého dění. Bylo zde situováno mnoho chrámů, bazilik, trhů, své řeči zde přednášeli řečníci a politici. V současně době naleznete na Foru Romanu jen ruiny památek pocházejících převážně z doby starověkého Říma, které byly přímým svědkem světových dějin.

Bazilika Svatého Petra

Vstup do chrámu je zdarma, zdarma jsou návštěvníkům k vidění také podzemní prostory dómu, kde jsou pohřbeni papežové, k vidění je tak i náhrobek Jana Pavla II. Po zhlédnutí podzemních prostor baziliky následuje prohlídka samotného interiéru kostela. Skvostů, které zde je možné spatřit je nepřeberné množství. Uvnitř baziliky se na stěnách lodi nacházejí medailony všech oficiálně uznaných papežů od Svatého Petra až po současnost. Ti, kteří mají zájem spatřit Řím z ptačí perspektivy, mají možnost vyšplhat ke kopuli chrámu sv. Petra. Zde se za vstup již platí. Zcela jedinečný zážitek je také návštěva Sixtinské kaple.

Fontana di Trevi

Fontana di Trevi je asi nejslavnější fontánou na světě. Je stále obložena turisty, je totiž úžasná a dechberoucí! Nejedná se vlastně pouze o fontánu, ale o úžasné umělecké dílo s barokním sousoším, které představuje boha moří Oceana. Dvacet metrů široká a šestadvacet metrů dlouhá fontána, kde voda jakoby přetéká přes pobřežní krajinu tvořenou skalami na širé moře, je opravdu úchvatným dílem.

Andělský hrad

Andělský hrad se nachází přímo na břehu řeky Tibery. Je to mohutná, majestátná a nádherná pevnost, jejíž vlastnictví zajišťovalo přístup do Vatikánu.

Španělské schody

Nejen fontána, ale také slavné schody proslavily Řím! Španělské schody jsou úžasným architektonickým úkazem. Nacházejí se na náměstí Piazza di Spagnia. Jedná se o nejznámnější římské schodiště, pod nímž se nachází napůl potopená loď kašny Fontana sella Barcaccia z roku 1629.

Piazza San Pietro - Vatikán

Náměstí Svatého Petra neboli Piazza San Pietro je velmi impozantní náměstí se slavnými půloblouky kolonád. Ovál náměstí obklopují čtyři řady dórských sloupů a pilastrů. Středu dominuje Obelisco Vaticano. Na špici obelisku stojí ve výšce 41 metrů kříž, jenž obsahuje relikvii Kristova kříže.

Vzdálenost

Praha - 1316 km
Brno - 1257 km
 • Doba letu Doba letu z Prahy 01:50

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota 33 °C v noci 20 °C

 • Teplota vody 26 °C

Předpověď na další dny

 • Zítra 31 °C v noci 21 °C

 • Pátek 35 °C v noci 23 °C

 • Sobota 36 °C v noci 24 °C

 • Neděle 36 °C v noci 25 °C

Nejlepší čas pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec