Kostarika Kostarika

Oficiální název: Kostarická republika (República de Costa Rica)
Hlavní město: San José
Státní zřízení: pluralitní prezidentská republika s jednokomorovým parlamentem
Náboženství: 90% římskokatolická církev
Úřední jazyk: Oficiálním jazykem Kostariky je španělština, ale v hotelech, na letištích a úřadech se domluvíte i anglicky. Během kolonizace zdomácněla řada výrazů používaných pouze v této oblasti
Časový posun: - 7 hodin v zimě, - 8 hodin v létě

Lokality v Kostarice

Kostarika - zájezdy od 20 940 Kč

O KOSTARICENázev země v původním španělském přepisu Costa Rica znamená v doslovném překladu „bohaté pobřeží“. Tak tuto půvabnou a sympatickou středoamerickou zemi kdysi pojmenoval její objevitel Kryštof Kolumbus.Kostarika je také často nazývána Švýcarskem Střední Ameriky a jedním z posledních rájů na zemi. Naleznete zde téměř čtyřtisícové hory, pobřeží dvou oceánů, nedotčené tropické pralesy,nekonečně dlouhé a široké písečné pláže lemované kokosovými palmami, vodopády, činné sopky a jezera.Systém ochrany přírody pomohl ve zdejších národních parcích uchovat téměř bezkonkurenční množství rostlinných a živočišných druhů. Překrásná středoamerická země má návštěvníkům co nabídnout, přírodními krásami doslova hýří a vybízí ke strávení nejen aktivní dovolené (ekoturistika, vysokohorské túry na sopky, rafting, jízda na kole...). Kostarika je zemí přátelských ä usměvavých lidí, dokonce nemá ani armádu .

Kostarika - zájezdy od 20 940 Kč

Nejnovější recenze Kostarika

Celkem: 9.8 Nádherná dovolená mezi pralesy, sopkami, papoušky ara a kolibříky

  • 10 Ubytování
  • 10 Strava
  • 10 Okolí
  • 9 Cena

Celkové shrnutí
Nádherná dovolená mezi pralesy, sopkami, papoušky ara a kolibříky Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi krásné ubytování v Punta Leoně v okolí pralesa, blízko u pláže, hejna opic. Jednoduché, účelné, čisté pokoje.

Strava
Výborná kuchyně s dostatečným možným výběrem, místní pochoutky.

Služby hotelu
Skvělý a vstřícný personál, stále všichni usměvaví, respektující soukromí, vycházející vstříc.

Pláž
Pláž 10 min.pěšky od pokoje, krásné západy slunce, čistá, písečná, prostorná, skvělé zázemí . Druhá pláž 7 min.hotelovým busem, krásná, čistá, skvělé zázemí. Nad hlavami pelikáni. V moři obrovské želvy. Krása.

Martin Brabenec, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 04.03.2020, Datum pobytu: 22.2. - 1.3.2020
Oblast: Kostarika Kostarika, Guanacaste, Hotel: Punta Leona

Celkem: Krásná dovolená u Tichého oceánu, v nádherné přírodě.

Úvodní shrnutí
Krásná dovolená u Tichého oceánu, v nádherné přírodě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi kvalitní hotel v nádherném prostředí, v upravené zahradě, kde se volně pohybují leguáni, opice, nosálové a velké množství ptáků. Tato zvířata však neobtěžují. Na pokojích široké, velké postele, skoro všechny pokoje jsou s výhledem na moře a mají balkón. Vše v hotelu je velmi vkusně provedeno.

Strava
Rozmanitý výběr jídla, mnoho druhů ovoce během celého dne, kvalitní výběr všech nápojů (alko i nealko), možnost servírovaných večeří v italském nebo mexickém stylu.

Služby hotelu
V hotelovém komplexu jezdí celý den nepřetržitě auto, kterým se můžete svést mezi recepcí, (která je na kopci), jednotlivými apartmanovými domečky, jídelnou, barem a bazény, které jsou dole u moře. V celém komplexu jsou rozmístěna krytá stanoviště, ve který je pitná voda včetně papírových kornoutků k okamžité spotřebě, zásobník ledu a telefon. Internet v hotelu je za poplatek.

Pláž
Hotelová pláž má černý písek, voda v moři velmi teplá! Na pláži kajaky zdarma k zapůjčení. Další vodní sporty - katamarán a skútry za poplatek. Hotel má dále vzdálenější pláž s bílým pískem, na kterou je každý den vypravovaná loď (opět v rámci all inclusive). Společně s vámi na externí pláž jede i kuchař, číšník, ochranka. Veškeré nápoje, oběd, svačinu máte na pláži k dispozici.

Celkový dojem
Výborné služby, v nádherné přírodě! Využili jsme téměř všechny fakultativní výlety, které stály za to. Úžasná dovolená!!! Doporučuji všem!

Danuse Breska, Neověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 24.05.2010, Datum pobytu: 29.4. - 11.5.2010
Oblast: Kostarika Kostarika, Guanacaste, Hotel: Occidental Allegro Papagayo

1 fotografie

Všechny recenze Kostarika