Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Libanon Libanon

Oficiální název: Libanonská republika (Al-Džumhúríja al-Lubnáníja)
Hlavní město: Bejrút
Státní zřízení: republika
Náboženství: muslimové, pravoslavní
Úřední jazyk: arabština, v běžném styku libanonský resp. levantský dialekt, francouzština, angličtina...
Časový posun: + 2 h (+ 3 h v létě)

Lokality v Libanonu

Libanon - zájezdy od 26 391 Kč

O LIBANONULibanon - malá, ale zajímavá zemička ležící na území starověké Fénicie stojí jistě za pozornost. Je 7x menší než Česká republika, na délku má jen něco přes 200 km, takže k jejímu důkladnému prozkoumání není třeba mnoho času.

Země je fascinující svou geografií, přírodou, historií i současností a nabízí všechna možná přírodní a kulturní bohatství. Na své si přijdou milovníci moře, hor, údolí, lyžování, krasových útvarů. Nachází se zde krásné pláže, přírodní zátoky a skalnaté útesy. Majestátní hory vystupující místy přímo z moře. Také mnoho historických památek, přírodních zajímavosti, a ve městech mnoho kulturních akcí. Libanonská kuchyně nabízí mnoho lahodných jídel, která uspokojí i největší labužníky.

Libanon je země přírodních krás a historických památek. Tam kráčela historie, a na každém kroku najdete její kousek. Od pravěku, přes fénickou, řeckou, římskou, byzantskou, arabskou, křižáckou, mameluckou, tureckou, francouzskou éru až do dnešních dnů, kde každá z předešlých kultur tam zanechala své stopy v podobě různých obdivuhodných památek...

Féničané z Libanonu dali světu spoustu věcí, které výrazně přispěly ke zrodu civilizací např. vynalezli první abecedu, sklo, barvení textilií, stavěli lodě z cedrového dřeva, pomoci nichž rozvinuli čilý obchodní ruch s ostatním světem... Dali jméno Evropě (legenda o únosu Evropy, krásné dcery sidonského krále, nejvyšším bohem Diem)...

Libanon - zájezdy od 26 391 Kč

Nejnovější recenze Libanon

Všechny recenze Libanon

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622