Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Macao Macao

Oficiální název: Região Administrativa Especial de Macau da República Popular da China
Hlavní město: Macau
Státní zřízení: zvláštní správní oblast ČLR
Náboženství: buddhismus 50 %, křesťanství 15 %, jiné 35 %
Úřední jazyk: čínština, kantonština, portugalština (úřední)
Časový posun: GMT + 8

Lokality v Macau

Macao je bývalá portugalská kolonie, v současnosti je zvláštní správní oblastí Čínské lidové republiky. Rozprostírá se při ústí Perlové řeky do Jihočínského moře, 60 kilometrů západně od Hongkongu. Macao tvoří poloostrov Macao a ostrůvky Taipa a Coloane, sousedí s čínskou provincií Kuang-tung.

Populace Macaa disponuje několika extrémy. Díky svému omezenému území jde o nejhustěji osídlenou zemi nebo závislé území na světě. Střední délka života je 84,36 let, což je nejvíce na světě. Kojenecká úmrtnost je jedna z nejnižších na světě. Úhrnná plodnost je 0,91 dítěte na ženu, což je nejméně na světě po Tchaj-wanu.

Historické centrum Macaa je součástí světového dědictví.

Nejnovější recenze Macao

Všechny recenze Macao

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622