Maroko Maroko

  • Jak trávit čas

    Maroko nabízí nádherné pláže a díky subtropickému až tropickému podnebí také rozžhavené slunce. I to jsou důvody, proč si tuto destinaci vybíra za cíl dovolené stále více turistů. Marocké pláže jsou vhodné k dovádění pro dospělé a děti, ale také k ostatním vodím sportům jako je řeba windsurfing. V Maroku je dostatek kvalitních hotelů a turistických center s písečnými plážemi. Mezi nejoblíbenější pláže patří Essaouira a Agadir, kde je jemný písek a pohodlný přístup k moři. Nejznámější pláží je Casablanca. Další známé pláže jsou Cap Sim a Moulay.

    Mezi nádhery a taje Maroka paří Sahara. I když je tato největší poušť světa hlavně kamenitá, v Maroku je Sahara spíše písečná. Žijí zde maročtí berberové, což je původní národ, který se přizpůsobil pouštím podmínkám a udržel si prastaré tradice.

    Rozhodně navštivte pohoří Atlas. Příroda je zde nádherná a zatím není porušena turistickým ruchem. Dalším typem na výlet může být Volubilis, což je pozůstatek starověkého římského města. Zajímavým místem je také Essaouira, město s kvalitními službami a dokonalými plážemi. Maroko má rozmanito přírodu od lesů až po poušť, tak rozhodně neváhejte a taje marocké krajiny prozkoumejte.