Maroko Maroko

 • Cestovní doklady

  Ke vstupu do Maroka musí být občan ČR, dle informací Ministerstva zahraničních věcí a spolupráce Marockého království, vybaven cestovním pasem s platností nejméně 3 měsíce od data vstupu na marocké území.

 • Víza

  Držitelé cestovních pasů České republiky nepotřebují ke vstupu do Maroka vízum pro pobyt nepřesahující 90 dnů. Občané ČR musí být pro pobyt vybaveni přiměřenou částkou finančních prostředků s ohledem na předpokládanou délku a účel pobytu. V případě, že občan ČR hodlá v rámci pobytu do 90 dnů vykonávat na marockém území výdělečnou činnost, je povinen si obstarat od marockého ministerstva práce pracovní povolení. Přihlašovací povinnost v Maroku plní hotely, kempy a ostatní ubytovací zařízení.

  Pro dlouhodobý pobyt v Maroku je nutné zažádat o povolení k pobytu na úřadovně "Sûreté nationale" v místě bydliště v Maroku.

 • Celní a devizové předpisy

  Bez příslušného povolení není povoleno dovážet jakýkoliv druh zbraní, celní kontroly jsou zvláště zaměřeny na přepravu drog. Rovněž platí přísný zákaz fauny a flóry. V případě valut není stanoven žádný limit. Je povoleno přivézt si sebou litr alkoholu, 200 cigaret.