Maroko Maroko

Oficiální název: Marocké království (Al-Mamlaka al-Maghribíja)
Hlavní město: Rabat 1,564.000 obyvatel
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: islám (95%), křesťanství (4%), židovství
Úřední jazyk: arabština, francouzština, anglicky se lze domluvit, i když chvílemi z obtížemi
Časový posun: v letních měsících -2 hodiny

Maroko - zájezdy od 10 390 Kč

O MAROKUMaroko země plná kontrastů, jehož královská města navozující atmosféru z pohádek tisíce a jedné noci se střídají s moderními letovisky na břehu moře. Maroko patří mezi přírodně i kulturně nejbohatší země Afriky, jeho prastará kultura je zasazena do panoramatu nádherné exotické přírody s dominantou impozantního pohoří Velkého Atlasu, jehož vrcholy jsou pokryté sněhem a atmosféru dokresluje krásná scenérie písčitých dun a zelených datlových oáz Sahary.

Kulturní a historické památky sahají od doby Féničanů přes antiku až po arabskou a berberskou současnost. Na významnou minulost této země a její identitu poukazují četné architektonické skvosty, kterými jsou přepychové paláce vystavěné v orientálním slohu, mešity či mauzolea.

Přátelská a pohostinná mentalita zdejších obyvatel, ať už původních – Berberů, kteří se věnují zejména pastevectví a žijí především v horách a na venkově nebo Arabů žijících především ve městech a věnujících se řemeslným činnostem, zaručuje prožití klidné dovolené v zemi s exotickou atmosférou a přírodou na březích Atlantického oceánu s plážemi pokrytými zlatým jemným pískem.

Hradbami obehnaná centra měst, nazývaná „ mediny“,působí , jako by se v nich zastavil čas . Přítomnost kovotepců, tkalců a hrnčířů v úzkých uličkách, vás vrací jakoby zpět do minulosti. Marocká kuchyně, která je velmi delikátní a je tvořená kombinací ryb, masa, zeleniny, sušeného ovoce nebo vzácného aromatického koření, je nabízena v nesčetných restauracích a hospůdkách, nad marockým mátovým čajem můžete posedět v pouliční kavárně. Proslulá tržiště, kterých je zde nepočítaně, nabízí nepřeberný sortiment zboží a typicky marockých suvenýrů všeho druhu. Maročané jsou pověstní svou oblibou ve smlouvání o ceně, vždy je možné cenu usmlouvat až na 1/3 původně nabídnuté ceny.

Ideální dovolená pro cestovatele se zájmem o orientální architekturu, gastronomii a folklór spolu s poznáním exotické krajiny s horskými hřebeny a pouští.

Maroko - zájezdy od 10 390 Kč

Nejnovější recenze Maroko

Celkem: 8,6 Nevedeli sme do čoho ideme, nakoľko sme kupovali last minute. Náš celkový záver z dovolenky je: super! Každý si tam môže vyprofilovať...

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nevedeli sme do čoho ideme, nakoľko sme kupovali last minute. Náš celkový záver z dovolenky je: super! Každý si tam môže vyprofilovať pobyt ako chce: aktívne a športovo, relaxačne a ozdravne, vychutnávať si more, ničnerobiť - ležať kúpať sa, jesť a piť, alebo skúšať každý deň niečo iné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie bolo OK, pohodlné veľké izby, dobré matrace, horúca voda v sprche nepretržite, izbu sme mali otočenú na les, takže sme boli dosť izolovaní od nočných programov, čo nám vyhovovalo.

Strava
Po prvom dni, kedy sme skúšali všetko čo sa ponúkalo, museli sme si začať dávať pozor, aby sme nedopadli ako niektorí, čo nemali mieru.

Služby hotelu
Služby hotela výborné, animácie perfektné, animátori profesionálni, srdeční a priateľskí. Jedáleň, bary, bazénové služby a recepcia fungovali perfektne.

Pláž
Pláž bola super na kúpanie i prechádzky, trochu málo slnečníkov a ležadiel na kapacitu hotela, Povoziť sa dalo popri mori na ťavách i na koni. Jediný problém, ktorý kazil dojem je plastový odpad, ktorý vyplavovalo more. Pláž patriaca hotelu bola čistená, ale pri prechádzke mimo nej sme sa s plastovým odpadom pri mori stretávali, nebolo to strašné, ale dosť to kazilo "idilku".

Elena K., 18.09.2017, Datum pobytu: 6.9. - 13.9.2017
Oblast: Maroko Maroko, Saidia, Hotel: Iberostar Saidia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6 Dovolená proběhla v celku dobře.Hotel není nijak výstavní,ale na dovolenou stačí.Pokud se jdete v podstatě na hotel jen vyspat a najíst...

 • 6,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 6 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená proběhla v celku dobře.Hotel není nijak výstavní,ale na dovolenou stačí.Pokud se jdete v podstatě na hotel jen vyspat a najíst plně vyhovuje.Bohužel nám nepřálo počasí tak jsme si hotel užily trochu více.Trochu vázla údržba.V hotelu druhý týden často nejezdil výtah,několik dní na chodbě před naším pokojem nesvítilo světlo.Nejsme náročné tak v podstatě nemáme námitek. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vybavení pokoje nám vyhovovalo.Bohužel nešly zamykat balkonové dveře,v koupelně na stropě stopy plísně.Jinak pokoj vždy uklizený,čisté ručníky a osušky.

Strava
Strava dobrá,vždy si člověk vybral podle své chuti.Snídaně jednodušší,uzeniny jsme nejedli nám nechutnaly.Zdál se nám malý výběr ovoce-vždy byl meloun(budˇ červený nebo světlý) asi 5x bylo hroznové víno a 3x banán.Vždy byla ryba.

Služby hotelu
Služby na hotelu byly celkem dobré-presonál se snažil vždy vyjít vstříc.Špatná byla ale situace na servisu v jídelně-chaos jinak se to nedá popsat.Špinavé neprostřené stoly,číšníci občas něco odnesli nebo ne.Budˇna stole chyběl příbor nebo ubrousek nebo sklo.Někdy stůl po předcházejícím hostu ani neutřeli.Že by vám doneslli něco k pití se nestalo ani jednou za 14 dní.Vždy jsme si vše doneslli sami.Dobře se ale starali o hosty domácí .

Pláž
Pláž celkem čistá,lehátka byla volná,ale již měla něco za sebou a tak se na některých nedalo ležet,protože byla velmi proležená.Moře docela čisté,ale velmi studené.Jeden týden bylo opravdu špatné počasí i zima a nedalo se koupat.Na pláži moc lidí nebývalo asi proto že bylo chladné počasí.Přístup na pláž dobrý.

Jitka Pekárková, 12.09.2017, Datum pobytu: 25.8. - 8.9.2017
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel: Kenzi Europa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,6 Odpovídá cena vs. kvalita ubytování a služeb.

 • 6,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Odpovídá cena vs. kvalita ubytování a služeb. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel by si již žádal rekonstrukci. Opotřebení je již patrné.

Strava
Nelze nic vytknout.

Služby hotelu
Odpovídá ceně a kategorii hotelu.

Pláž
OK, dlouhý vstup do moře, sice chladnější ale osvěžující. Jen v září již počasí chladné.

Ludmila B., 11.09.2017, Datum pobytu: 25.8. - 8.9.2017
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel: Iberostar Founty Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Dovolena byla supr, akorat nevyšlo pocasi,

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolena byla supr, akorat nevyšlo pocasi, Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovani bylo pekne, čisté neni k tomu co vytknout uklízečky milé vzdy z úsměvem.

Strava
Strava byla moc dobra a rozmanitá, vseho na výběr,zeleniny ryb, ovocnych salátů dortiky a zakusku vse super.....

Služby hotelu
Služby moc dobrý

Zlata L., 11.09.2017, Datum pobytu: 1.9. - 8.9.2017
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel: Royal Decameron Tafoukt Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,2 Hotel odpovídal ceně za zájezd.

 • 6,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Hotel odpovídal ceně za zájezd. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování dobré, je však co vylepšovat, zejména pokojské. Ráno odebraly ručníky, zběžný úklid spočívající ve vynesení odpadkových košů. V jednom případě jsme museli cestou delegáta p.Vogla urgovat dodán ručníků na pokoj.

Protože po příchodu z písčité pláže se nebylo do čeho utřít.

Strava
Rozmanitá strava, odpovídající lokalitě a hodnocení hotelu. Stále stejné , dalo se však vybrat zejména není-li člověk náročný na výběr. V porovnání s destinacemi na kanárských ostrovech nebe a dudy. Málo ovoce, chyběla zmrzlina.

Služby hotelu
Na průměrné úrovni

Pláž
Pláž čistá, lehátek bylo dost přístup k pláži dobrý.

Jan, 11.09.2017, Datum pobytu: 25.8. - 8.9.2017
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel: Blue Sea Le Tivoli

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Maroko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622