Maroko Maroko

Oficiální název: Marocké království (Al-Mamlaka al-Maghribíja)
Hlavní město: Rabat 1,564.000 obyvatel
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: islám (95%), křesťanství (4%), židovství
Úřední jazyk: arabština, francouzština, anglicky se lze domluvit, i když chvílemi z obtížemi
Časový posun: v letních měsících -2 hodiny

Maroko - zájezdy od 9 890 Kč

O MAROKUMaroko země plná kontrastů, jehož královská města navozující atmosféru z pohádek tisíce a jedné noci se střídají s moderními letovisky na břehu moře. Maroko patří mezi přírodně i kulturně nejbohatší země Afriky, jeho prastará kultura je zasazena do panoramatu nádherné exotické přírody s dominantou impozantního pohoří Velkého Atlasu, jehož vrcholy jsou pokryté sněhem a atmosféru dokresluje krásná scenérie písčitých dun a zelených datlových oáz Sahary.

Kulturní a historické památky sahají od doby Féničanů přes antiku až po arabskou a berberskou současnost. Na významnou minulost této země a její identitu poukazují četné architektonické skvosty, kterými jsou přepychové paláce vystavěné v orientálním slohu, mešity či mauzolea.

Přátelská a pohostinná mentalita zdejších obyvatel, ať už původních – Berberů, kteří se věnují zejména pastevectví a žijí především v horách a na venkově nebo Arabů žijících především ve městech a věnujících se řemeslným činnostem, zaručuje prožití klidné dovolené v zemi s exotickou atmosférou a přírodou na březích Atlantického oceánu s plážemi pokrytými zlatým jemným pískem.

Hradbami obehnaná centra měst, nazývaná „ mediny“,působí , jako by se v nich zastavil čas . Přítomnost kovotepců, tkalců a hrnčířů v úzkých uličkách, vás vrací jakoby zpět do minulosti. Marocká kuchyně, která je velmi delikátní a je tvořená kombinací ryb, masa, zeleniny, sušeného ovoce nebo vzácného aromatického koření, je nabízena v nesčetných restauracích a hospůdkách, nad marockým mátovým čajem můžete posedět v pouliční kavárně. Proslulá tržiště, kterých je zde nepočítaně, nabízí nepřeberný sortiment zboží a typicky marockých suvenýrů všeho druhu. Maročané jsou pověstní svou oblibou ve smlouvání o ceně, vždy je možné cenu usmlouvat až na 1/3 původně nabídnuté ceny.

Ideální dovolená pro cestovatele se zájmem o orientální architekturu, gastronomii a folklór spolu s poznáním exotické krajiny s horskými hřebeny a pouští.

Maroko - zájezdy od 9 890 Kč

Nejnovější recenze Maroko

Celkem: 10 Skvělá dovolená

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá dovolená Zobrazit celou recenzi

Strava
Naprosto luxusní!!!

Pláž
Moře mělké a velké vlny,ale čisté

Martina Šimáčková, 17.09.2019, Datum pobytu: 2.9. - 9.9.2019
Oblast: Maroko Maroko, Saidia, Hotel: Iberostar Saidia

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 6,2 Daleko od pláže,daleko k obchodům.

 • 8 Ubytování
 • 5 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Daleko od pláže,daleko k obchodům. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
K ubytování připomínky nemám ,hotel i pokoj vybavení na urovni,jen na pokoji chyběla aspon lednička a pití.

Strava
Strava jednoduchá jednotvárná,malý výběr,nevím proč k večeři není žádné pití.

Služby hotelu
Služba hotelu na urovni bez připomínek.

Pláž
O šnorchlování není možno mluvit,pláž v pořádku,teplota vody ok.

Zdeněk Kratochvíl, 17.09.2019, Datum pobytu: 31.8. - 7.9.2019
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel: Omega

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Dovolená splnila mé očekávání.

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená splnila mé očekávání. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování pěkné.

Strava
Vynikající.

Služby hotelu
Vynikající.

Pláž
Dlouhá,písčitá,moře úžasné,vlny.

Jana S., 16.09.2019, Datum pobytu: 2.9. - 12.9.2019
Oblast: Maroko Maroko, Saidia, Hotel: Iberostar Saidia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Klidný, krásný hotel. Opravdu jsem si zde odpočinula. Nikdo tu neřval, děti nedělaly hluk, žádná hlasitá hudba se areálem neozývala....

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Klidný, krásný hotel. Opravdu jsem si zde odpočinula. Nikdo tu neřval, děti nedělaly hluk, žádná hlasitá hudba se areálem neozývala. Možná to bylo tím, že tu byli ubytovaní Francouzi a ti se opravdu umí chovat. Personál byl pozorný a uctivý.

Absolvovali jsme 3 výlety. Výlet do Essaouiry byl s průvodcem mluvícím francouzsky a německy. Většina turistů byli Francouzi a Němci a Češi jsme byli 4. Snažila jsem se něco z němčiny pochytit. Průvodce byl skvělý. Celý výlet probíhal v klidu a v pohodě, žádná honička, vše nám bylo vysvětleno. Zastavovali jsme se u zajímavých míst a krámků s tím, že jsme si mohli i něco pěkného koupit. Prošli jsme vybrané části města. Suprový výlet, doporučuji. Na závěr výletu chtěl průvodce vyplnit spokojenost. Dostal od nás plný počet bodů. Ale další dva výlety byly s českou delegátkou a to výlet do Agadiru a celodenní výlet do Marrakeche. Oba dva výlety hodnotím palcem dolu a to díky delegátce. Vše probíhalo ve spěchu. Vždy nám řekla stručně něco o místě, kde jsme vylezli z autobusu, pak dala na pár minut rozchod a rychle do autobusu. V Marrakechi v paláci El Bahia jsme dostali stručný výklad a rozchod na 20 minut. Prý ať chodíme po šipkách. Ostatní skupiny chodili s průvodcem. Nám se podařilo tam ztratit. Byla jsem z toho tak naštvaná, že jsem si ten palác vůbec neužila. Na konci obou výletů nebylo trapně průvodkyni, aby si se řidičem neřekli o bakšiš. Tak za tohle fakt ani dirham!!!! Tak to je jen porovnání jak probíhají výlety s Němci a Francouzi a jak s Čechy. Myslím si, že by se CK měla hluboce zamyslet a vybrat delegáty, kteří na to maj a né mladé holky, které si to rychle odbudou a spěchají domů.

Jinak Maroko je krásná země, krásné památky a příjemní lidé. Určitě se sem zase jednou vrátím. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byli jsme ubytovaní vy zvýšeném přízemí. Pokoj odpovídal fotografiím od cestovní kanceláře. V přízemí našeho ubytování probíhaly relaxační masáže a celý den zde hrála příjemná relaxační hudba. Pokoj byl každý den dobře uklizen.

Strava
Strava byla opravdu pestrá. Jen výběr z ovoce byl dost malý. Maximálně ze 3 druhů ovoce. Většinou byly jen 2 druhy. Zmrzlina byla také jen ze dvou druhů.

Stůl byl vždy dobře prostřen a připraven byl i 1l chlazené vody na každém stole,

Služby hotelu
Zvláštní služby hotelu jsme nevyužili. Na recepci se k nám chovali příjemně. V areálu hotelu a u vstupu hotelu byla bezpečnostní služba.

Pláž
Pláž byla vždy čistá a uklizená. Vyhrazená část pláže pro náš hotel byla také v pořádku. Člověk, který tam hlídal lehátka se o hotelové hosty staral a vždy připravil a nabídl volná lehátka se slunečníkem.

Dagmar B., 15.09.2019, Datum pobytu: 31.8. - 7.9.2019
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel: Les Jardins dAgadir

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Z dovolenky máme výborný dojem, určite by sme sa v budúcnosti vrátili. Všetko bolo úžasné až na pár drobností ktoré ale vôbec nenarušili...

 • 9,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Z dovolenky máme výborný dojem, určite by sme sa v budúcnosti vrátili. Všetko bolo úžasné až na pár drobností ktoré ale vôbec nenarušili celkový výborný dojem. Odporúčame požičať bicykle a ísť na obe strany popri pláži. Ďalej odporúčame ísť na prechádzku na ľavo od hotela po promenáde do prístavu kde je pár obchodíkov. Lepšie sa dá nakúpiť v meste Saidia na trhoch(biele stany, otvárajú až poobede) kam sa dá dostať na bicykli, taxikom, ale odporúčam ísť autobusom zo zastávky vedla aquaparku a jedna cesta stojí 0,40€. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prišli sme na hotel o 10:00 a izbu nám dali až okolo 14:00 s čím sa nedá nič robiť lebo to tam tak majú nastavené. Dali nám náramok, takže všetky služby a stravu môžete využívať. Izbu sme mali s výhľadom na bazén čo určite odporúčam zakúpiť, bolo vidieť aj more. Izba je nádherná, priestranná, postel obrovská.Veľké umývadlo so zrkadlami, vedľa vstup do kúpelne kde je vaňa a obrovský sprchový kút, wc, fén. Každý deň nové uteráky, izba uprataná dôkladne všade čisto. Balkón velký so stolom a stoličkami, sušiak na prádlo.

Strava
Strava super, skvelá, chutná. Káždý deň velmi vela druhov ovocia(melon žlty a červený, hrozno, broskyne,slivky,jablka,pomaranc,banany,ananas) zeleniny, ryža viac druhov, zemiaky viac druhov, cestoviny, mäso, pizza. Stále marocké špeciality. Grilované špeciality stále iné priamo na grile(mäsá, chobotnice, ryby). Odporúčam navštíviť ála carte reštaurácie marockú a stredomorskú ktoré treba vopred rezervovať na recepcii. Je tam trojchodové menu a nápoje ako víno, pivo, minerálka ( v rámci all inclusive). Nápoje balená voda všade k dispozícii, drinky, víno, pivo, základné druhy alkoholu, čaje, káva. Naobedovať sa alebo dať si snack sa dá aj pri bazéne v snack baroch.

Služby hotelu
V hoteli je wifi, je velmi slabá keď je na nej veľa ľudí hlavne večer. K dizpozícii velké množstvo barov, sport bar otvorený do 02:00. V snack bare pri hlavnom bazéne velké rady na nápoje. V hoteli sú dvaja fotografovia ktorý každého fotia a potom si môžete fotky dať vyvolať alebo na cd za poplatok (jedna vyvolaná foto 5 €). Pri vsrupe do hotela, na recepcii, pri vstupoch na pláž sú strážnici, policajti. Animácie počas celého dňa od 9:30 do 18 pri bazéne a potom v theatre, o 21:00 minidisco a o 22:00 show time. Každý deň iný program o ktorý sa staralo cca 10 animátorov. Boli velmi milí, zábavní, zapájali ludí aj cez deň aj do večerných programov. Každý večer po programe discotéka v sport bare.

Pláž
Pláž krásna a čistá, iba zo začiatku neupravený piesok. More čisté, teplé, boli velké vlny (dá sa skvelo vyblázniť) iba jedenkrát za pobyt kludné more.Šnorchlovať sa moc nedalo kvôli vlnám ale inak sú tam mušle, ryby žiadne. Lehátka boli plastové a bez matraca čo nie je moc pohodlné a boli naukladané moc nakope a nedalo sa hýbať. Na pláži sa dá povoziť na ťavách a koňoch, je tam vela predajcov s rôznym tovarom (cigarety,oblečenie,magnetky,nafukovačky...). Napláži sa nenachádza bar.

Anonym, 13.09.2019, Datum pobytu: 5.9. - 12.9.2019
Oblast: Maroko Maroko, Saidia, Hotel: Be Live Grand Saïdia

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Maroko