Maroko Maroko

Oficiální název: Marocké království (Al-Mamlaka al-Maghribíja)
Hlavní město: Rabat 1,564.000 obyvatel
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: islám (95%), křesťanství (4%), židovství
Úřední jazyk: arabština, francouzština, anglicky se lze domluvit, i když chvílemi z obtížemi
Časový posun: v letních měsících -2 hodiny

Maroko - zájezdy od 10 319 Kč

O MAROKUMaroko země plná kontrastů, jehož královská města navozující atmosféru z pohádek tisíce a jedné noci se střídají s moderními letovisky na břehu moře. Maroko patří mezi přírodně i kulturně nejbohatší země Afriky, jeho prastará kultura je zasazena do panoramatu nádherné exotické přírody s dominantou impozantního pohoří Velkého Atlasu, jehož vrcholy jsou pokryté sněhem a atmosféru dokresluje krásná scenérie písčitých dun a zelených datlových oáz Sahary.

Kulturní a historické památky sahají od doby Féničanů přes antiku až po arabskou a berberskou současnost. Na významnou minulost této země a její identitu poukazují četné architektonické skvosty, kterými jsou přepychové paláce vystavěné v orientálním slohu, mešity či mauzolea.

Přátelská a pohostinná mentalita zdejších obyvatel, ať už původních – Berberů, kteří se věnují zejména pastevectví a žijí především v horách a na venkově nebo Arabů žijících především ve městech a věnujících se řemeslným činnostem, zaručuje prožití klidné dovolené v zemi s exotickou atmosférou a přírodou na březích Atlantického oceánu s plážemi pokrytými zlatým jemným pískem.

Hradbami obehnaná centra měst, nazývaná „ mediny“,působí , jako by se v nich zastavil čas . Přítomnost kovotepců, tkalců a hrnčířů v úzkých uličkách, vás vrací jakoby zpět do minulosti. Marocká kuchyně, která je velmi delikátní a je tvořená kombinací ryb, masa, zeleniny, sušeného ovoce nebo vzácného aromatického koření, je nabízena v nesčetných restauracích a hospůdkách, nad marockým mátovým čajem můžete posedět v pouliční kavárně. Proslulá tržiště, kterých je zde nepočítaně, nabízí nepřeberný sortiment zboží a typicky marockých suvenýrů všeho druhu. Maročané jsou pověstní svou oblibou ve smlouvání o ceně, vždy je možné cenu usmlouvat až na 1/3 původně nabídnuté ceny.

Ideální dovolená pro cestovatele se zájmem o orientální architekturu, gastronomii a folklór spolu s poznáním exotické krajiny s horskými hřebeny a pouští.

Maroko - zájezdy od 10 319 Kč

Nejnovější recenze Maroko

Celkem: 7,4 Celkový dojem velmi dobrý. Krásné počasí, pěkný hotel s bazénem, dobré jídlo a převážně vstřícný personál. Město v okolí hotelu a centru...

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 6 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem velmi dobrý. Krásné počasí, pěkný hotel s bazénem, dobré jídlo a převážně vstřícný personál. Město v okolí hotelu a centru hezké, čím dál od hotelů, tím větší nepořádek. Nezúčastnily jsme se žádných výletů, protože nám připadaly drahé a kromě toho jezdit do Marakéše v horku se nám nechtělo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo pěkné. Jen jsme se musely po prvním dnu stěhovat, protože hned vedle přízemního pokoje jezdila ve dne v noci auta a ještě horší byly motorky. Kromě toho byl hrozný výhled z okna na neupravenou "zahradu" s velkým výkopem a neodtékalo umyvadlo. Od druhého dne jsme byly ubytování v posledním patře s výhledem do zahrady a velkou terasou. Hotel pěkný s velkou zahradou a vlastní pláží.

Strava
Strava byla dobrá, i když snídaně byla vždy stejná. Zezačátku chyběly u teplých jídel popisky, takže se těžko orientovalo. Dost ovoce, salátů, teplé i studené zeleniny, výběr pečiva slaného i studeného. Nápoje rovněž OK.

Služby hotelu
Služby hotelu byly různé. Většina personálu byla velmi vstřícná, zdravila, usmívala se. Na recepci při příjezdu nás recepční zcela přehlížela, čekaly jsme asi půl hodiny na bagážistu. Slečna, která připravovala minutky (maso, omelety atd.) přednostně obsluhovala místní a kamarádky, která na vejce spořádaně čekala, si vůbec nevšímala. Jednou se nám dokonce stalo, že vrchní (zřejmě) nám chtěl odnést stůl, ke kterému jsme si právě sedaly. Bylo velmi nepříjemné, jak se o stůl tahal s kamarádkou.

Pláž
Pláž byla přes silnici, ale byla dostupná. Lehátek i slunečníků dost. Hotelová pláž byla čistá, ale jinak úplně čistá nebyla.

Jana Kulišová, 24.11.2016, Datum pobytu: 28.10. - 4.11.2016
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Atlas Les Almohades

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Atlas Les Almohades, Agadir, Maroko Jana Kulišová 2016-11-24 7.4 1 10 LES ALMOHADES AGADIR

Celkem: 9 Na dovolené jsme byly velmi spokojené.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Na dovolené jsme byly velmi spokojené. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 22.11.2016, Datum pobytu: 9.9. - 16.9.2016
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Argana

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Argana, Agadir, Maroko Anonym 2016-11-22 9 1 10 Argana

Celkem: 8,2 Velice dobrá cena vzlhedem ke kvalitě dovolené. Jediné, co považuji za mínus, je poloha hotelu. Pro někoho, kdo chce strávit dovolenou na...

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 6 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velice dobrá cena vzlhedem ke kvalitě dovolené. Jediné, co považuji za mínus, je poloha hotelu. Pro někoho, kdo chce strávit dovolenou na hotelu je to ideál, ale pro někoho, kdo se chce někam podívat je to horší. Kolem hotelu nic není kousel je pouze přístav, ale tam je toho také minimum. Co bych nedoporučila, je zájezd do královského města Fes- dlouhá cesta autobusem, z královského paláce uvidíte bránu, a dvouhodinový průchod medinou zbytečné dlouhý a nijak zajímavý. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo nádherné, nikdy jsme snad tak hezký pokoj neměli. V koupelně vana i spchový kout, na pokoji pohovka. Jediné, co tomu chybělo, bylo víc péče z hlediska údržby- ve sprcháči byla plíseň. Jinak úklid fungoval v pořádku.

Strava
Jídlu nemůžu nic vytknout. Výběr byl pestrý, vybrat si musí určitě každý- kuření maso na milion způsobů, ryby, jehněčí, hovězí, jeden večer bylo dokonce sushi, nebo mořské plody. K večeři bylo možné vzít si i libovolné množství sýrů, s čímž jsem se ještě nesetkala. Vody v lahvích k dispozici. Jen výběr sladkého nebyl tak veliký, jak jsem u arabských zemí zvyklá, což jsme ale jedině uvítala.

Služby hotelu
Využili jsme jen dvě ala carte restaurace- zde vše v pořádku.

Pláž
Pláž byla velká, člověk nemusel ráno brzy vstávat, aby na něj zbyla lehátka. Moře čísté, jeden z nejhezčích a nejčistších vstupů do moře, které jsem zažila. Jediné mínus je, že nikdo večer lehátka neočišťoval od písku a nebyly k dispozici žádné podušky.

Kristýna Z., 13.11.2016, Datum pobytu: 30.8. - 6.9.2016
Oblast: Maroko Maroko, Saidia, Hotel:Be Live Grand Saïdia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Be Live Grand Saïdia, Saidia, Maroko Kristýna Z. 2016-11-13 8.2 1 10 BE LIVE COLLECTION SAIDIA

Celkem: 8,4 Spokojen

 • 10 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Spokojen Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Moc spokojen

Strava
Snídaně slabší,jinak moc spokojen

Služby hotelu
Moc spokojen

Pláž
Dostupnost krásná , moře úžasný , pláž spokojen , šnorchlování ne , krásný vlny.

Jozef Bakšay, 12.11.2016, Datum pobytu: 14.10. - 28.10.2016
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Kenzi Europa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Kenzi Europa, Agadir, Maroko Jozef Bakšay 2016-11-12 8.4 1 10 HOTEL KENZI EUROPA

Celkem: 7,6 Spokojenost.

 • 6 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoje pronajaté CK byly objednané do ulice,(zřejmě nižší cena), takže do pozdní noci hluk

Strava
strava nepředstavitelně pestrá a chutná, prostírání z počátku neúplné, šetření ubrousků, lžičky a lžíce pouze na vyžádání, až po příjezdu německé cestovky snaha o zlepšení

Služby hotelu
služby hotelu obvyklé, na dobré úrovni

Pláž
přístup na pláž střežený, bez problémů, písčitá pláž výborná, moře většinou s většími vlnami, pro dobré plavce,na začátku stále pokryté pěnou zřejmě pro obsah saponátů

Josef C., 10.11.2016, Datum pobytu: 28.10. - 4.11.2016
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Royal Atlas

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Royal Atlas, Agadir, Maroko Josef C. 2016-11-10 7.6 1 10 Royal Atlas

Všechny recenze Maroko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622