Maroko Maroko

Oficiální název: Marocké království (Al-Mamlaka al-Maghribíja)
Hlavní město: Rabat 1,564.000 obyvatel
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: islám (95%), křesťanství (4%), židovství
Úřední jazyk: arabština, francouzština, anglicky se lze domluvit, i když chvílemi z obtížemi
Časový posun: v letních měsících -2 hodiny

Maroko - zájezdy od 11 614 Kč

O MAROKUMaroko země plná kontrastů, jehož královská města navozující atmosféru z pohádek tisíce a jedné noci se střídají s moderními letovisky na břehu moře. Maroko patří mezi přírodně i kulturně nejbohatší země Afriky, jeho prastará kultura je zasazena do panoramatu nádherné exotické přírody s dominantou impozantního pohoří Velkého Atlasu, jehož vrcholy jsou pokryté sněhem a atmosféru dokresluje krásná scenérie písčitých dun a zelených datlových oáz Sahary.

Kulturní a historické památky sahají od doby Féničanů přes antiku až po arabskou a berberskou současnost. Na významnou minulost této země a její identitu poukazují četné architektonické skvosty, kterými jsou přepychové paláce vystavěné v orientálním slohu, mešity či mauzolea.

Přátelská a pohostinná mentalita zdejších obyvatel, ať už původních – Berberů, kteří se věnují zejména pastevectví a žijí především v horách a na venkově nebo Arabů žijících především ve městech a věnujících se řemeslným činnostem, zaručuje prožití klidné dovolené v zemi s exotickou atmosférou a přírodou na březích Atlantického oceánu s plážemi pokrytými zlatým jemným pískem.

Hradbami obehnaná centra měst, nazývaná „ mediny“,působí , jako by se v nich zastavil čas . Přítomnost kovotepců, tkalců a hrnčířů v úzkých uličkách, vás vrací jakoby zpět do minulosti. Marocká kuchyně, která je velmi delikátní a je tvořená kombinací ryb, masa, zeleniny, sušeného ovoce nebo vzácného aromatického koření, je nabízena v nesčetných restauracích a hospůdkách, nad marockým mátovým čajem můžete posedět v pouliční kavárně. Proslulá tržiště, kterých je zde nepočítaně, nabízí nepřeberný sortiment zboží a typicky marockých suvenýrů všeho druhu. Maročané jsou pověstní svou oblibou ve smlouvání o ceně, vždy je možné cenu usmlouvat až na 1/3 původně nabídnuté ceny.

Ideální dovolená pro cestovatele se zájmem o orientální architekturu, gastronomii a folklór spolu s poznáním exotické krajiny s horskými hřebeny a pouští.

Maroko - zájezdy od 11 614 Kč

Nejnovější recenze Maroko

Celkem: 7,8 Klidná dovolená bez zásadních výhrad, "viděla jsem, nevrátím se".

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 5 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Klidná dovolená bez zásadních výhrad, "viděla jsem, nevrátím se". Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování velmi dobré.

Strava
Široká nabídka, dostatečné množství zeleniny, ovoce, ryb, každý večer nějaké překvapení, já byla spokojena, ale žádné kulinářské zázraky nečekejte.

Služby hotelu
Naprostá spokojenost.

Pláž
Nejslabší článek dovolené. Vyhrazené místo pro hotelové hosty bylo čisté, hlídané, vybavené, pláž však byla přeplněná místními obyvateli a moře přes velké množství brodících se a cachtajících domorodců téměř nebylo vidět.

Takže pokud si chcete zaplavat, tak tady se to nepodaří.

Jitka Dubcová, 04.01.2017, Datum pobytu: 5.8. - 12.8.2016
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Beach Albatros

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Beach Albatros, Agadir, Maroko Jitka Dubcová 2017-01-04 7.8 1 10 BEACH ALBATROS AGADIR

Celkem: 5,6 Celkově smíšené pocity a čekali jsme víc... Příjezdová cesta k hotelu připomínala tankodrom. Okolí hotelu špína a odpadky - osobně jsem...

 • 6,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 3 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Celkově smíšené pocity a čekali jsme víc... Příjezdová cesta k hotelu připomínala tankodrom. Okolí hotelu špína a odpadky - osobně jsem zvyklý, ale pro přítelkyni to byl šok. Další problém byl s vytápěním - klimatizace nevytopila pokoj a na pokoji bylo 17-18 stupňů. Občas tekla pouze vlažná voda. Wifi fungovala jen občas a to hodně pomalu. Jinak služby a stravování na hotelu bez problémů. Zobrazit celou recenzi

Václav Štětina, 03.01.2017, Datum pobytu: 24.12. - 31.12.2016
Oblast: Maroko Maroko, Marrákeš, Hotel:Kasbah Le Mirage

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Kasbah Le Mirage, Marrákeš, Maroko Václav Štětina 2017-01-03 5.6 1 10 Hotel Kasbah Le Mirage

Celkem: 9,8 OK

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
OK Zobrazit celou recenzi

Ubytování
koupelna poněkud omšelá, dlaždičky ochozené, je vidět, že to něco pamatuje, ale jinak čisto.

Strava
I na výletě byl oběd dobrý.

Služby hotelu
Moc jsem je nevyužíval, byli tam velmi ochotní

Pláž
nebyla

Miloš Netopilík, 11.12.2016, Datum pobytu: 29.11. - 6.12.2016
Oblast: Maroko Maroko, Marrákeš, Hotel:Le Caspien

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Le Caspien, Marrákeš, Maroko Miloš Netopilík 2016-12-11 9.8 1 10 Hotel Le Caspien

Celkem: 3,6 Absolutně nikdy více! Dětský bazén špinavý, po upozornění se nic nestalo. K moři jsem se musela s rok a půl starou dcerou uhýbat...

 • 3,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 1 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Absolutně nikdy více! Dětský bazén špinavý, po upozornění se nic nestalo. K moři jsem se musela s rok a půl starou dcerou uhýbat maročanům hrající fotbal. Delegát po mě chtěl neoprávněně peníze za infanta. Nabídka zájezů strašná. Vybírala jsem hotel pro rodiny s dětmi !!! S kočárkem mne ubytovali do 4!! patra bez výtahu. Po pozdním příjezdu jsme byli bez večeře, pouze se zdělením Sorry, vše vám klienti snědli. Po reklamaci mi vše zamítli s tím, že si vymýšlím! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Strašné,

Strava
široký výběr. Ale dokola to samé

Služby hotelu
Nic moc

Pláž
Katastrofa!

Kamila Z., 08.12.2016, Datum pobytu: 8.7. - 22.7.2016
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Labranda Les Dunes

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Labranda Les Dunes, Agadir, Maroko Kamila Z. 2016-12-08 3.6 1 10 LABRANDA LES DUNES

Celkem: 7,4 Celkový dojem velmi dobrý. Krásné počasí, pěkný hotel s bazénem, dobré jídlo a převážně vstřícný personál. Město v okolí hotelu a centru...

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 6 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem velmi dobrý. Krásné počasí, pěkný hotel s bazénem, dobré jídlo a převážně vstřícný personál. Město v okolí hotelu a centru hezké, čím dál od hotelů, tím větší nepořádek. Nezúčastnily jsme se žádných výletů, protože nám připadaly drahé a kromě toho jezdit do Marakéše v horku se nám nechtělo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo pěkné. Jen jsme se musely po prvním dnu stěhovat, protože hned vedle přízemního pokoje jezdila ve dne v noci auta a ještě horší byly motorky. Kromě toho byl hrozný výhled z okna na neupravenou "zahradu" s velkým výkopem a neodtékalo umyvadlo. Od druhého dne jsme byly ubytování v posledním patře s výhledem do zahrady a velkou terasou. Hotel pěkný s velkou zahradou a vlastní pláží.

Strava
Strava byla dobrá, i když snídaně byla vždy stejná. Zezačátku chyběly u teplých jídel popisky, takže se těžko orientovalo. Dost ovoce, salátů, teplé i studené zeleniny, výběr pečiva slaného i studeného. Nápoje rovněž OK.

Služby hotelu
Služby hotelu byly různé. Většina personálu byla velmi vstřícná, zdravila, usmívala se. Na recepci při příjezdu nás recepční zcela přehlížela, čekaly jsme asi půl hodiny na bagážistu. Slečna, která připravovala minutky (maso, omelety atd.) přednostně obsluhovala místní a kamarádky, která na vejce spořádaně čekala, si vůbec nevšímala. Jednou se nám dokonce stalo, že vrchní (zřejmě) nám chtěl odnést stůl, ke kterému jsme si právě sedaly. Bylo velmi nepříjemné, jak se o stůl tahal s kamarádkou.

Pláž
Pláž byla přes silnici, ale byla dostupná. Lehátek i slunečníků dost. Hotelová pláž byla čistá, ale jinak úplně čistá nebyla.

Jana Kulišová, 24.11.2016, Datum pobytu: 28.10. - 4.11.2016
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Atlas Les Almohades

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Atlas Les Almohades, Agadir, Maroko Jana Kulišová 2016-11-24 7.4 1 10 LES ALMOHADES AGADIR

Všechny recenze Maroko

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622