Maroko Maroko

Oficiální název: Marocké království (Al-Mamlaka al-Maghribíja)
Hlavní město: Rabat 1,564.000 obyvatel
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: islám (95%), křesťanství (4%), židovství
Úřední jazyk: arabština, francouzština, anglicky se lze domluvit, i když chvílemi z obtížemi
Časový posun: v letních měsících -2 hodiny

Maroko - zájezdy od 6 655 Kč

O MAROKUMaroko země plná kontrastů, jehož královská města navozující atmosféru z pohádek tisíce a jedné noci se střídají s moderními letovisky na břehu moře. Maroko patří mezi přírodně i kulturně nejbohatší země Afriky, jeho prastará kultura je zasazena do panoramatu nádherné exotické přírody s dominantou impozantního pohoří Velkého Atlasu, jehož vrcholy jsou pokryté sněhem a atmosféru dokresluje krásná scenérie písčitých dun a zelených datlových oáz Sahary.

Kulturní a historické památky sahají od doby Féničanů přes antiku až po arabskou a berberskou současnost. Na významnou minulost této země a její identitu poukazují četné architektonické skvosty, kterými jsou přepychové paláce vystavěné v orientálním slohu, mešity či mauzolea.

Přátelská a pohostinná mentalita zdejších obyvatel, ať už původních – Berberů, kteří se věnují zejména pastevectví a žijí především v horách a na venkově nebo Arabů žijících především ve městech a věnujících se řemeslným činnostem, zaručuje prožití klidné dovolené v zemi s exotickou atmosférou a přírodou na březích Atlantického oceánu s plážemi pokrytými zlatým jemným pískem.

Hradbami obehnaná centra měst, nazývaná „ mediny“,působí , jako by se v nich zastavil čas . Přítomnost kovotepců, tkalců a hrnčířů v úzkých uličkách, vás vrací jakoby zpět do minulosti. Marocká kuchyně, která je velmi delikátní a je tvořená kombinací ryb, masa, zeleniny, sušeného ovoce nebo vzácného aromatického koření, je nabízena v nesčetných restauracích a hospůdkách, nad marockým mátovým čajem můžete posedět v pouliční kavárně. Proslulá tržiště, kterých je zde nepočítaně, nabízí nepřeberný sortiment zboží a typicky marockých suvenýrů všeho druhu. Maročané jsou pověstní svou oblibou ve smlouvání o ceně, vždy je možné cenu usmlouvat až na 1/3 původně nabídnuté ceny.

Ideální dovolená pro cestovatele se zájmem o orientální architekturu, gastronomii a folklór spolu s poznáním exotické krajiny s horskými hřebeny a pouští.

Maroko - zájezdy od 6 655 Kč

Nejnovější recenze Maroko

Celkem: 6.8 Pěkný hotel s bazénem, k pláži cca 200 m. Čtvrť luxusních hotelů a rezidencí, čisté a příjemné prostředí. Široká pláž, kolem dlouhá...

 • 5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Pěkný hotel s bazénem, k pláži cca 200 m. Čtvrť luxusních hotelů a rezidencí, čisté a příjemné prostředí. Široká pláž, kolem dlouhá promenáda. Nádhera. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování nesplnilo naše očekávání. Hotel má zřejmě i lepší pokoje s výhledem k bazénu nebo do ulice a na moře, nám byl ovšem přidělen pokoj do úzké uličky proti night clubu, navíc v 1. patře poměrně nízko nad zemí, takže jsme si nepřipadali bezpečně a v noci nebylo možné větrat (zašupovací dveře). Po reklamaci nám byla přislíbena výměna pokoje, ale po celou dobu pobytu k ní nedošlo.

Strava
Strava výborná, bufetová snídaně, tříchodová večeře, výběr vždy ze dvou předkrmů, dvou hlavních chodů a dvou dezertů. Jen počítat s tím, že v Maroku plyne čas trochu jinak než ve střední Evropě. Hotel nabízí snídani od 7 hodin, ale personál přichází kolem 7:15 a bufet se doplňuje postupně. Takže pokud máte odjezd na výlet v 7:30, je to bez šance. Večeře je obřad na 1- 2 hodiny.

Služby hotelu
Celkem v pořádku.

Pláž
Dlouhá a široká, výborné podmínky pro surfaře, nejkrásnější západy slunce... Na přelomu roku jsme se nekoupali, jen občas brouzdali hodně studenou vodou.

Hana R., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 28.02.2024, Datum pobytu: 30.12.2023 - 6.1.2024
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel: Golden Beach

Celkem: 10 Personál hotelu byl velmi milý, komunikativní, hotel byl čistý, byl vidět častý úklid, personál byl velmi početný.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Personál hotelu byl velmi milý, komunikativní, hotel byl čistý, byl vidět častý úklid, personál byl velmi početný. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prostorný pokoj pro 2 osoby, čistý. Postel byla pohodlná, ale měla matraci pro dvě osoby.

Strava
Různé jídlo, francouzské a marocké večery. Lahvové víno k večeři. Velký výběr jídel.

Dominika O., Ověřená recenze (Travelplanet.pl), Hodnoceno: 19.02.2024, Datum pobytu: 4.2. - 11.2.2024
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel: Les Jardins dAgadir

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

Celkem: 7.5 Naše dovolená byla velmi úspěšná. Hotel je na skvělém místě u hotelové pláže s širokou promenádou pro procházky. Personál hotelu byl...

 • 8 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Naše dovolená byla velmi úspěšná. Hotel je na skvělém místě u hotelové pláže s širokou promenádou pro procházky. Personál hotelu byl milý, ochotný a usměvavý. Hotel čistý, jídlo v pořádku. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl čistý, prostorný s velkou koupelnou a balkonem. Čistěno každý den. Plus za balenou vodu, kterou jsme dostávali každý den, pokud někdo nechtěl uklízet, nechala se voda u dveří. Chce to trochu osvěžit, ale opravdu není co vytknout.

Strava
Každý si najde něco pro sebe. Nebylo to vynikající jídlo, ale neměli jsme hlad. Při variantě all inclusive má každý nárok na dvě večeře v hotelových restauracích (marocká a italská). Plus za nápoje v lahvích v kantýně.

Služby hotelu
Osušky u bazénu i na pláži jsou k dispozici bez problémů a bez poplatků. WiFi fungovalo v celém hotelu a bylo k dispozici i na pláži. V hotelu je obchod s nejnutnějšími věcmi. Vstupní hala byla velmi prostorná s mnoha místy k sezení, kde večer probíhaly animace a dalo se hrát i kulečník.

Pláž
Pláž je od hotelu oddělena promenádou. Ručníky jsou poskytovány bez příplatku. Spousta lehátek se slunečníky a stolky. Pláž je oddělená, takže všichni prodejci na ni nemohli vstoupit, takže nebyli na obtíž. Pláž široká, čistá, s jemným pískem.

Joanna K., Ověřená recenze (Travelplanet.pl), Hodnoceno: 15.02.2024, Datum pobytu: 30.1. - 6.2.2024
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel: Amadil Beach

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

6 fotografií

Celkem: 8.9 Toto místo vřele doporučujeme, zájezd byl v únoru pro dvě rodiny, skvělá atmosféra, dobré jídlo, každý si najde to své, skvělí animátoři...

 • 8.5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Toto místo vřele doporučujeme, zájezd byl v únoru pro dvě rodiny, skvělá atmosféra, dobré jídlo, každý si najde to své, skvělí animátoři a číšníci, kteří se často snaží něco říct v našem jazyce, blízko oceánu, skvělá obsluha. Pokoje jsou uklízeny každý den, hotel je čistý a udržovaný, voda v bazénu vyhřívaná, je tam hodně Francouzů a Angličanů. Výlety byly dobře zorganizované, Maročané byli velmi přátelští a usměvaví.Vřele doporučujeme Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoj byl čistý, ručníky měněny každý den, postele pohodlné

Strava
hodně masa, ryb, těstovin, syrové a grilované zeleniny, pravidelně doplňováno, dále zákusky, dorty a sušenky

Služby hotelu
animátoři se starají o to, aby v hotelu nebyla nuda

Pláž
pláž je čistá a velmi široká

Hieronim P., Ověřená recenze (Travelplanet.pl), Hodnoceno: 14.02.2024, Datum pobytu: 2.2. - 9.2.2024
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel: Kenzi Europa

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

Celkem: 7.8 Velmi příjemný pobyt. Pravděpodobně se tam vrátíme. I přes nižší standard atmosféra tohoto místa tyto nepříjemnosti vynahrazuje.

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Velmi příjemný pobyt. Pravděpodobně se tam vrátíme. I přes nižší standard atmosféra tohoto místa tyto nepříjemnosti vynahrazuje. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje nejsou příliš moderní. Balkonové dveře je nutné vyměnit. Sanitární instalace je zastaralá. Všeobecně je potřeba vše osvěžit nebo vyměnit a pravidelně dezinfikovat. Ručníky jsou k dispozici, ale nemůžete si je vzít do bazénů.

Strava
Kuchyně je jiná než u nás, ale velmi pestrá. Možná trochu víc jídel pro děti, hlavně k večeři.Regionální kulinářské koutky a tradičně vařený čaj - pro fajnšmekry ☺️ Chuť vody - pro mě nepitelná. Pochází z oceánu a i když je odsolený, má lehce slanou, nevýraznou chuť. Z tohoto důvodu se mi nelíbila chuť čaje. Káva byla velmi chutná. Kakao a mléko taky.

Služby hotelu
Zaměstnanci hotelu se o své hosty velmi starají. Srdečný, ochotný. Atmosféra je velmi pozitivní. Animátoři jsou číslo 1????. Každý den od rána až do pozdní noci (nebo časného rána) různě baví hosty. Show time je hitem každého dne. Velká poklona jim. Není možné zmínit všechny, ale všichni lidé, kteří tam pracují, jsou úžasní.

Pláž
Zadním východem sejdete dolů na pláž. Přibližně 7 minut Milý. Vyhrazený prostor s lehátky. Velmi hezké místo. Široká pláž, písečný vstup do oceánu. Pohled na horu Kazba. Velmi romantický večer.

Zákazník nechtěl zveřejnit své jméno, Ověřená recenze (Travelplanet.pl), Hodnoceno: 14.02.2024, Datum pobytu: 31.1. - 11.2.2024
Oblast: Maroko Maroko, Agadir, Hotel: Caribbean Village Agador Tamlelt

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

5 fotografií

Všechny recenze Maroko