Maroko - Rabat Maroko

  • Popis

    Hlavní město Maroka a zároveň poslední ze čtyř královských měst této země je plný kontrastů moderní evropské architektury a starých staveb. Ve 12. století se Rabat stal hlavním městem říše, kde jeho panovník tu nechal vystavět dlouhé a mohutné opevnění. V 17. století se města zmocnili piráti, vyhlásili zde samostatnou republiku a stali se postrachem celého Středomoří. Nejvýznamnější stavbou města jsou pozůstatky Velké mešity s Hassanovou věží, k návštěvě doporučujeme Andalúskou zahradu a její netypicky modrou sousední čtvrť. V Rabatu sídlí král, který má k dispozici obrovský královský areál, který je ale veřejnosti nepřístupný.

Nejnovější recenze Maroko - Rabat

Celkem: 7,8 Celkový dojem z lokality byl velmi dobrý, ubytováni jsme byli prakticky v centru historické části města mezi domorodci, kde v čase našeho...

  • 7,5 Ubytování
  • 9 Strava
  • 8 Okolí
  • 7 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem z lokality byl velmi dobrý, ubytováni jsme byli prakticky v centru historické části města mezi domorodci, kde v čase našeho pobytu nebyli skoro žádní turisté.

Problém byl jen s chybějící informací o odjezdu zpět do ČR. Dle pokynů cestovní kanceláře jsme měli být vyrozuměni nejméně 24 hod. o transferu zpět na letiště/měl být druhý den v dopoledních hodinách/, avšak ještě večer jsme marně pátrali na recepci a i sms, jak se mělo stát. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
hotel spíše skromnější, ale čistý, personál příjemný a ochotný

Strava
měli jsme jen snídani, bohatá - spokojenost

Služby hotelu
dobré

Pláž
pláž v Rabatu asi neudělá radost typickým plážovým povalečům. Moře není úplně čisté a pláž byla dosti zaplněna místními obyvateli se slunečníky a vlasním, přineseným plastovým nábytkem, Navečer vše zase zmizelo. Koupat se ale dalo.

Ladislav Šabatka, 08.08.2019, Datum pobytu: 1.8. - 5.8.2019
Oblast: Maroko Maroko, Rabat, Hotel: Dar El Kebira

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Maroko - Rabat