Maroko Maroko

 • Zajímavá místa

  Krásou Maroka je pohoří Atlas. Nejvyšší horou je Jebel Toubkal, který sahá do výšky přes 4000m. Vylézt na něj je opravdovým zážitkem. Oblast Vysokého Atlasu je obecně přístupná veřejnou dopravou z města Marrakeshe. V celé této oblasti žije starověký národ berberů. Berbeři jsou domorodými obyvateli, kteří jsou vyhlášeni šperky, hudbou a jsou velice pohostiní.

  Nádherou beroucí dech je vodopád Uzúd. Je vysoký 100 m a je umístěn v krásné přírodě. Okolo jsou malá jezírka a lahodný klid.

  Ve středním Maroku leží město Fes. Fes byl založen v 8. století a stal se důležitým kulturním střediskem. Známá je feská kůže, jejíž barvení a vydělávání můžete sami zhlédnout. Feská kůže byla po dlouhou dobu oblíbeným vývozním artiklem.

  Casablanca je považována za jednu z nejkrásnějších pláží světa a také známý přístav. Město se chlubí krásnou architekturou, z níž asi nejznámější je architektura mešity Hassana II. Je to třetí největší náboženská budova na světě. Tato budova je určena až pro 25 000 lidí a na nádvoří před mešitou se vejde až 8000 lidí.

  Městem, které je více africké a orientální než ostatní města, je Marrakesh. Zde působili již od pradávna obchodníci ze Sahary i pohoří Atlas. Architektura je zde také překrásná.

  Ait Benhaddou je malá pouštní vesnička v pohoří Atlas, která se svou krásou dostala do světového dědicví UNESCO. Toto místo nám připomíná pradávnou historii např. hliněnými pevnostmi. Essaouira je starodávné městečko s námořní pevností z 16. století. Centrum tohoto města také leží v UNESCO.