Martinik Martinik

Oficiální název: Departement Martinik
Hlavní město: Fort–de-France
Státní zřízení: francouzský departmán
Náboženství: 95% představuje katolictví, dále je tu rozšířen hinduismus a nejrůznější africká náboženství (5%)
Úřední jazyk: francouzština, kreolština (spojení francouzštiny bez přízvuku s prvky angličtiny a pozůstatky jazyků afrických domorodců)
Časový posun: léto + 6h, zima + 7h

Martinik - zájezdy od 6 890 Kč

O MARTINIKUMartinik svou bujnou tropickou vegetací, poklidnými osamocenými plážemi, bezkonkurenčními podmínkami k poznávání světa pod hladinou moře, rušným střediskem Trois-Ilets, siluetou sopky Mont Pelée nad bývalým hlavním městem ostrova Saint Pierre a na neposledním místě i výborným rumem jistě naplňuje představu ideální dovolené nejen francouzských turistů.

Tento magický ostrov, o kterém se dá s trochou nadsázky hovořit jako o dědictví minulosti, představuje střípek Francie v Karibiku. Spojuje se tu atmosféra francouzských butiků, turistických center, obchodů s pečivem i luxusních hotelů a pravá karibská příroda charakteristická překrásnými plážemi posetými palmami, jiskřivou hladinou moře, jež ukrývá poklad rozmanitého podmořského života.

Dřívější francouzská kolonie má dnes status zámořského území s vlastní samosprávou. Vydejte se tedy na Martinik a zaposlouchejte se do francouzštiny v exotičtějším prostředí.

Martinik - zájezdy od 6 890 Kč

Nejnovější recenze Martinik

Celkem: 7.6 Dovolenou jsme si užili, i když ubytování v La Dunette je trochu spartánské. Výhled na moře z terasy je ale fantastický a rozhodně stojí...

  • 7 Ubytování
  • 7 Strava
  • 9 Okolí
  • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenou jsme si užili, i když ubytování v La Dunette je trochu spartánské. Výhled na moře z terasy je ale fantastický a rozhodně stojí za to si za Sea View pokoj připlatit. Pláže v okolí jsou krásné a uklizené a teď v červnu, tj. mimo sezónu, nejsou nijak zvlášť obsazené, zvlášť během týdne - v sobotu a neděli je tam pochopitelně dost místních.

Cesta obnáší přestup v Paříži mezi letišti CDG a Orly. Pokud chcete mít klid, potřebujete na něj (mezi přistáním a odletem) minimálně čtyři hodiny, lépe 5. Cestou tam jsme to za 4h jen těsně stihli, cestou zpět za 3.5h už ne. Naštěstí nás bez větších průtahů posadili do následujícího letu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Je to dvouhvězdička, ale na pokojích je čisto. Na recepci mluví anglicky, což tady není úplně samozřejmé.

Trochu nepříjemné bylo, že na pokoji není lednice. Teď mimo sezonu je během týdne navíc zavřená drtivá většina restaurací v okolí (včetně hotelového baru). Naštěstí jsou naproti aspoň slušně zásobené samoobsluhy.

Zákazník nechtěl zveřejnit své jméno, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 03.07.2019, Datum pobytu: 18.6. - 30.6.2019
Oblast: Martinik Martinik, Ste. Luce, Hotel: La Dunette

Celkem: 5.2 čistý hotel, dobře položený, ceny ale neodpovídají nabízeným službám.

  • 6.5 Ubytování
  • 1 Strava
  • 7 Okolí
  • 5 Cena

Celkové shrnutí
čistý hotel, dobře položený, ceny ale neodpovídají nabízeným službám. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
čistý standardně vybavený hotel -studia-pokeje s klimatizacemi, kuchyňka, kuchyňská základní výbava, neuklízí se, cenově výhodné pro 4 osoby pro 2 nedosahuje světového standardu.

Strava
Hotelová kuchyň a obsluha mizerná Je ale dostupnost slušného stravování v jiných zařízeních ve vesnici.

Služby hotelu
animační programy, jinak nula

Pláž
Pool čistý, pláž dlouhá ale písky černožluté, neodpovídají reklamě a fotkám.

Jan Cee, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 21.11.2012, Datum pobytu: 10.11. - 18.11.2012
Oblast: Martinik Martinik, poloostrov Caravelle, Hotel: Diamant Beach

Všechny recenze Martinik