Nový Zéland - Auckland Nový Zéland

  • Doprava letecky

    22:00 h

  • Popis

    Město Auckland leží na Severním ostrově Nového Zélandu. Z jedné strany ho omývá záliv Hauraki, na druhé ho od Tasmánského moře odděluje přístav Manakau. V Aucklandu žije asi 440 tisíc obyvatel. V žebříčku nejpříznivějších měst pro život obsadil Auckland v tomto roce čtvrtou pozici, přestože vedle sebe bydlí na 185 různých etnických skupin. Podloží města vzniklo sopečnou činností, proto okolní kopce dodnes zaznamenávají vulkanické projevy a půda svahů obsahuje všechny podstatné živiny pro pěstování zemědělských plodin. V Aucklandu se domluvíte anglicky, ale i ostatními světovými jazyky. Mírné klima přináší v létě teploty kolem 24 oC, v zimě 16 °C. Ale pozor! Díky poloze na opačné polokouli tráví Aucklanďané léto v měsících prosinci až březnu.

    První obyvatelé oblasti, kmen Maorů, pojmenovali město Tamaki Makau Rau – Město stovky milenců. Výborná poloha osady a úrodná půda přilákaly další kmeny z Polynésie. Poklidný život původních usedlíků narušila kolonizační vlna anglického námořnictva. V roce 1839 padl Auckland pod správu britského trůnu. O rok později udělila královna Aucklandu statut hlavního města, ale její rozhodnutí trvalo pouhých 25 let. Dnes město tepe ruchem byznysu, turistiky a průmyslu. Většina života se soustřeďuje v ulici Queen street, kde stojí i sídlo starosty. Na trhu na náměstí Aotea zakoupíte každý pátek a sobotu jak čerstvé ovoce a zeleninu, tak ručně vyráběné suvenýry. V centru města si smlsnete na pokrmech z celého světa. Multikulturní společnost – multikulturní kuchyně. Seženete čínu, pizzu i kebab.

    K nejzajímavějším atrakcím patří vyhlídková věž Sky tower. Šplhá se do výšky 328 metrů a dominuje celému komplexu Sky City. Stavitelé upřednostňovali skleněný materiál. Proskleným výtahem vystoupáte na ochoz s prosklenou podlahou. Pod chodidly pozorujete pohyb lidských mravenečků u ústí věže. Historii města mapuje Auckland Museum s originální maorskou kanoí. V Cornwall parku stojí obelisk na počest Maorů postavený sirem Johnem Campbellem. Každého fascinuje návštěva podmořského akvária Kelly Tarlton´s Antarctic Encounter and Underwater World. Největší popularitě se těší krmení žraloků, při kterém stoupá krev v žilách.

Nejnovější recenze Nový Zéland - Auckland

Všechny recenze Nový Zéland - Auckland