Zájezd v režimu first minute lze letos pořídit v průměru se slevou 18%

Při nákupu zájezdu v režimu first minute mohou Češi v letošním roce ušetřit v průměru 18 % z katalogové ceny pobytu. Vyplývá to ze srovnání nabídek cestovních kanceláří na sezónu 2013, které provedla cestovní agentura Invia.cz. Díky včasnému nákupu mohou lidé získat k zájezdu bonusy navíc. Letos cestovní kanceláře nabízí ve větší míře parkování na letišti zdarma nebo bezplatné svozy. Oproti loňsku naopak ubylo nabídek zahrnujících zdarma pobyt pro děti.

Slevy v rámci first minute nabídky zájezdů se v letošním roce pohybují v rozmezí od 11 % až do 30 % z katalogové ceny pobytu. Ze srovnání cestovní agentury Invia.cz vyplynulo, že nejvýraznější snížení cen lze registrovat v případě leteckých zájezdů do arabských destinací. Naopak nejnižší slevy je možné pozorovat u pobytů v Bulharsku, které jsou obecně levnější. Nabídka nejvýraznějších slev platí při včasném nákupu pobytu do 31. ledna 2013.

„Snížení ceny oproti katalogové nabídce v režimu first minute je letos zhruba na stejné úrovni jako v minulém roce. Slevy se však liší podle jednotlivých destinací. Například v případě Řecka a Turecka je sleva u first minute zájezdů vyšší než loni,“ sdělil Michal Tůma, marketingový ředitel společnosti Invia.cz, která je jedničkou českého trhu v oblasti prodeje zájezdů přes internet. „Lidé mohou nejvýhodnější first minute zájezdy nakupovat od poloviny října až do konce ledna. Některé cestovní kanceláře však své nabídky dosud nezveřejnily,“ doplnil Tůma.

...

„Nejpopulárnější jsou bonusy v podobě bezplatného pobytu pro dítě. Těchto nabídek je však letos méně. Rodiny by si proto s nákupem zájezdu měly pospíšit, aby si mohly vybrat dovolenou podle svých představ,“ uvedl Michal Tůma z cestovní agentury Invia.cz, která nabízí zájezdy od více než 300 českých a slovenských cestovních kanceláří. „Zvláště pro rodiny jsou first minute zájezdy výhodné, protože v last minute nabídce slevy pro děti často chybí. Navíc některé cestovní kanceláře garantují, že cena pobytu po celou sezónu neklesne. Ani last minute slevy tedy nebudou vyšší. V opačném případě by rozdíl doplatily,“ dodal Tůma.

Celý článek: Zájezd v režimu first minute lze letos pořídit v průměru se slevou 18%

kurzy.cz

Publikováno: 22.11.2012