Stále více Čechů tráví Valentýna v exotice. Zájem o Kapverdy je pětinásobný

Praha, 13. února 2017

Stále více Čechů slaví svátek zamilovaných v exotice. Vyplývá to z aktuálních statistik cestovní agentury Invia. Mezi pět nejpopulárnějších destinací se v týdnu, kdy se Valentýn slaví, dostaly Kapverdy, Spojené arabské emiráty i Egypt. Zájem o dovolenou v exotických zemích přitom meziročně vzrostl o desítky procent. Oblíbené jsou, stejně jako v loňském roce, také lyžařské destinace v čele s Rakouskem a Itálií.
Jedním z hlavních faktorů při vybírání zimní dovolené u moře je dle údajů cestovní agentury Invia počasí v cílové destinaci. Čeští turisté se tak v únoru nebáli si za dovolenou připlatit a volili vzdálenější země, které i v zimních měsících garantují teploty ideální ke koupání. „Zájezd na Kapverdské ostrovy na Valentýna zvolilo pětkrát více osob než v loňském roce. Kapverdy se tak v první polovině února staly dokonce třetí nejpopulárnější destinací a tvoří 8% podíl na prodeji všech zájezdů. Průměrná cena prodaného zájezdu na osobu na tyto ostrovy pak činila 23 926 korun,“ řekl Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia, která je na českém trhu jedničkou v oblasti prodeje dovolené přes internet.


Druhou nejoblíbenější exotickou destinací se v první polovině února stal Egypt. Valentýn se zde rozhodlo strávit třikrát více turistů než v loňském roce. Více než 60 % z nich přitom zamířilo do největšího egyptského letoviska Hurghada. „Hurghada patří mezi nejoblíbenější egyptská letoviska, a to i díky příznivým cenám. Průměrná cena prodaného zájezdu na Valentýna činila 12 185 korun na osobu,“ uvedl Michal Tůma. O 66 % více osob než loni poté volilo též zájezdy do Spojených arabských emirátů.


Přesto, že stále více českých turistů odjíždí slavit svátek zamilovaných do teplých krajin, žebříček nejoblíbenějších destinací i v únoru vedou tradiční lyžařské ráje. Zájezdy do Itálie tak tvoří 36% podíl na prodeji pobytů u cestovní agentury Invia, do Rakouska pak na Valentýna vyrazilo 18 % turistů. „Lyžařské podmínky v Evropě jsou letos v zimě ideální. I v únoru jich tak milovníci zimních sportů využívají. Prodej lyžařských zájezdů navíc podporují i začínající jarní prázdniny,“ dodal Michal Tůma z cestovní agentury Invia, jež nabízí široký výběr lyžařských i exotických dovolených.

Nejoblíbenější Valentýnské destinace

Destinace Podíl na prodeji 2016 Průměrná cena na osobu 2016 Podíl na prodeji 2017 Průměrná cena na osobu 2017
Itálie 35 % 8 154 Kč 36 % 8 022 Kč
Rakousko 25 % 5 416 Kč 18 % 5 938 Kč
Kapverdy 2,5 % 24 713 Kč 8 % 23 926 Kč
Egypt 3,5 % 13 976 Kč 7,5 % 12 627 Kč
Spojené arabské emiráty 4 % 23 736 Kč 5 % 26 471 Kč

Zdroj: Statistiky Invia


O společnosti Invia.cz, a. s.


Společnost Invia.cz, a. s., je největší cestovní agentura v České republice a autorizovaný prodejce zájezdů více než 300 renomovaných a pojištěných cestovních kanceláří působících na českém a slovenském trhu. Zákazníkům nabízí neustále aktualizovanou nabídku katalogových i Last Minute zájezdů v přehledné, jednotné formě, čímž šetří jejich čas při plánování dovolené. Díky svým kvalitním službám má cestovní agentura Invia již více než 1 500 000 spokojených klientů. Invia navíc poskytuje unikátní pojištění Faktor 100, které chrání klienty při krachu cestovní kanceláře. Díky svým službám zajistila Invia klientům možnost nejbezpečnějšího nákupu dovolené na českém trhu.
Webové stránky www.invia.cz byly v roce 2012 vyhodnoceny jako absolutní vítěz soutěže WebTop100 v kategorii Obchod a služby a zároveň oceněny 1. místem v kategorii Cestovní ruch. V prestižní anketě TTG Travel Awards byla Invia v letech 2013 a 2014 oceněna jako nejlepší online prodejce.
Cestovní agentura je pro zákazníky dostupná nejen na internetu, ale i ve více než 100 kamenných klientských centrech ve městech po celém území České republiky. Invia má své zastoupení na Slovensku, v Polsku a Maďarsku.

Kvalitní servis společnost svým zákazníkům zaručuje prostřednictvím špičkových technologií, znalosti cestovního ruchu a moderního brněnského call centra s vysoce kvalifikovanými prodejci.

Kontakty

Michal Tůma
marketingový ředitel
Invia.cz, a.s.
tel.: +420 226 000 622
e-mail: michal.tuma@invia.cz
Na Hřebenech II 1718/8, Praha 4, 140 00
www.invia.cz

Publikováno: 13.02.2017