Sv. Bartoloměj Sv. Bartoloměj

Oficiální název:
Hlavní město:
Státní zřízení:
Náboženství:
Úřední jazyk:
Časový posun:

Lokality na ostrově Svatého Bartoloměje

O OSTROVĚ SVATÉHO BARTOLOMĚJE


Ostrov po správní stránce spadá pod Guadeloupe, měří pouhých 25km2, má kolem 7000 obyvatel a má specifický charakter, jedinečný v Antilách. Gustavia s jedním nejkrásnějch přístavů pro jachty je hlavním mšstem a centrem ostrova. Homolovité kopce zasazené do tyrkysových lagun, narůžovělý písek a průzračný vzduch. Z nákupů se doporučují parfémy, šperky a modní oblečení.

Na ostrov se dostanete letadlem z Point á Pitru (Guadeloupe) – 1 hodina letu. Století švédské nadvlády a populace složená většinou z potomků normanských kolonizátorů z okolí Bretaně a Poitiers, kteří na ostrov přišli v průběhu 17. století dává tomuto ostrovu velice specifický charakter, jedinečný v Antilách. Hlavní město ostrova Gustavia je proslulé zejména jedním z nejkrásnějších přístavů pro jachty – volnou zónou. Je zde nemocnice, lékárny, banka a půjčovna vozů.

Klima je celoročně velmi příjemné, teploty se zde pohybují mezi 22 – 30°C. Větší výskyt srážek v období mezi zářím a říjnem. Hlavními zdroji ekonomiky je cukrová třtina a banány a pochopitelně i turistický ruch. Co se týká kulinářského umění, ostrovem vládne francouzská kuchyně, nesmíme zapomínat ani na speciality kreolské, charakteristické používáním výrazných druhů koření z Asie i Afriky. Základem je ryba, rýže, ovoce. Čas se tady zastavil, je to ztracený ráj krásy, hudby a barev. Zapomeňte chvíli na stres a hluk a ponořte se do míru a pohody.

Nejnovější recenze Sv. Bartoloměj

Všechny recenze Sv. Bartoloměj