Svatá Lucie Svatá Lucie

Oficiální název: Saint Lucia
Hlavní město: Castries
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: římští katolíci, anglikáni, jiní protestanti
Úřední jazyk: angličtina, antilská kreolština
Časový posun: - 5 hod zimní čas a - 6 hodin letní čas

Lokality na ostrově Svaté Lucie

Svatá Lucie - zájezdy od 10 610 Kč

O SVATÉ LUCII

Deštné pralesy, zlatavé pláže, rybářské bárky pohupující se u břehu, veškerý hotelový komfort nebo banánové plantáže – tento pohled nabídne Svatá Lucie v Karibském moři. Turistický ruch teprve zapouští své kořeny, proto můžeme ve vnitrozemí a na jihu ostrova stále obdivovat ohromující krásu tropické divoké přírody. Ostrovu dominují dva vrcholky, Petit Piton a Gros Piton, které zároveň slouží jako hlavní orientační body zahraničním návštěvníkům. Hustá zeleň kontrastuje s tyrkysově modrým mořem a pobřežním cípem písečných pláží, které skrývají roztodivné jeskynní útvary oblíbené zejména mezi milenci.

Příroda se pyšní hned několika unikáty. Nejvyšší hora Mt Gimie se tyčí do výšky 950 metrů nad hladinu moře. V temnotách z něj sestupujících proláklin se pnou k slunci kokosové palmy a banánovníky. Pouze minimální část povrchu odkrývá půdu se suchomilnými rostlinami jako jsou kaktusy a ibišky. Zbytek spadá pod ochranu přírodní rezervace. Na pozici jejího hlavního symbolu vystupuje kaučukovník, vzácná rostlina pro výrobu gumy.
Původní obyvatelstvo tvořil kmen Arawaků ze Severní Ameriky, který musel později ustoupit silnějším Karibům. Okolo roku 1500 zakotvili u ostrova první Evropané – Španělé. Kolonii zde založili Francouzi, ale po lítých bojích připadla Svatá Lucie Velké Británii a dnes je součástí Commonwealthu.

Svatá Lucie - zájezdy od 10 610 Kč

Nejnovější recenze Svatá Lucie

Celkem: 9,2 Hotelu není co vytknout, je skvělý.

  • 9,5 Ubytování
  • 9 Strava
  • 9 Okolí
  • 9 Cena

Celkové shrnutí
Hotelu není co vytknout, je skvělý. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování perfektní, pokoje čisté, služby perfektní.

Strava
Strava - byla velmi rozmanitá, v dostatečném množství a se skvělým servisem.

Služby hotelu
Služby hotelu byly po všech stránkách skvělé.

Pláž
Pláž čistá, přímo u hotelu, vodní sporty bez omezení.

Jaroslav Kouba, 17.03.2014, Datum pobytu: 7.3. - 14.3.2014
Oblast: Svatá Lucie Svatá Lucie, Hotel: Sandals Regency La Toc Golf Resort &Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (10) Ne (0)

Celkem: 6,6 Cítil som sa tam dobre. Je to hotel vhodný na relax. Jediný rušivý vplyv sú domorodci, ktorí na pláži otravujú turistov, pýtajú peniaze a...

  • 9 Ubytování
  • 4 Strava
  • 7 Okolí
  • 4 Cena

Celkové shrnutí
Cítil som sa tam dobre. Je to hotel vhodný na relax. Jediný rušivý vplyv sú domorodci, ktorí na pláži otravujú turistov, pýtajú peniaze a cigarety, ponúkajú drogy, celkovo, to isté sa deje aj v tom mestečku, pokiaľ sa človek ide niekam prejsť. Treba ich s úsmevom odpálkovať, potom dajú pokoj /nemáte - nedáte - aj vy máte málo atd/. Ak im ale raz niečo dáte, budú za Vami chodiť na každý deň. Pozor, hotel je nefajčiarsky, fajčiť sa dá, ale poblíž baru - vedľa pláže také posedenie, kde to tolerujú, a na terase pri izbe alebo pred hotelom. Popolník na hoteli nie je. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izba bola top a s trezorom. Nič mi nezmizlo.

Strava
Raňajky a obedy boli dobré, na večeru bol slabší výber. Strava sa opakovala bez väčšej zmeny, čo ma aspoň donútilo navštíviť aj miestne reštaurácie.

Služby hotelu
Služby hotela boli dobré. Všetko, čo je uvedené v popise hotela zodpovedalo skutočnosti.

Pláž
Neviem ako je to v iných mesiacoch ako november ale na pláži väčšinou bolo málo ľudí. Iba keď prišla asi 2x za týždeň výletná loď tak sa pláž zaplnila. Bol tam príjemný piesok a voda bola super - okolo 29 stupňov, medúzi neboli pri hoteli, šnorchlovanie - k tomu som sa nedostal pri hoteli keďže šnorchlí mali mali málo a keď som chcel tak už boli požičané.., ale je možnosť si tam zaplatiť šnorchlovací zájazd loďou na inú krásnu pláž - tam vám dajú aj neopren. Ten je tam nutný keďže tam medúzi sú čo som pocítil na vlastnej koži. Zaručene si precvičíte angličtinu. Večšina turistov sú z UK alebo USA.

Peter Krivanek, 02.12.2013, Datum pobytu: 14.11. - 29.11.2013
Oblast: Svatá Lucie Svatá Lucie, Hotel: St. Lucian by Rex

Byla tato recenze užitečná? Ano (17) Ne (0)

Všechny recenze Svatá Lucie