Svatá Lucie Svatá Lucie

Oficiální název: Saint Lucia
Hlavní město: Castries
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: římští katolíci, anglikáni, jiní protestanti
Úřední jazyk: angličtina, antilská kreolština
Časový posun: - 5 hod zimní čas a - 6 hodin letní čas

Lokality na ostrově Svaté Lucie

Svatá Lucie - zájezdy od 14 920 Kč

O SVATÉ LUCII

Deštné pralesy, zlatavé pláže, rybářské bárky pohupující se u břehu, veškerý hotelový komfort nebo banánové plantáže – tento pohled nabídne Svatá Lucie v Karibském moři. Turistický ruch teprve zapouští své kořeny, proto můžeme ve vnitrozemí a na jihu ostrova stále obdivovat ohromující krásu tropické divoké přírody. Ostrovu dominují dva vrcholky, Petit Piton a Gros Piton, které zároveň slouží jako hlavní orientační body zahraničním návštěvníkům. Hustá zeleň kontrastuje s tyrkysově modrým mořem a pobřežním cípem písečných pláží, které skrývají roztodivné jeskynní útvary oblíbené zejména mezi milenci.

Příroda se pyšní hned několika unikáty. Nejvyšší hora Mt Gimie se tyčí do výšky 950 metrů nad hladinu moře. V temnotách z něj sestupujících proláklin se pnou k slunci kokosové palmy a banánovníky. Pouze minimální část povrchu odkrývá půdu se suchomilnými rostlinami jako jsou kaktusy a ibišky. Zbytek spadá pod ochranu přírodní rezervace. Na pozici jejího hlavního symbolu vystupuje kaučukovník, vzácná rostlina pro výrobu gumy.
Původní obyvatelstvo tvořil kmen Arawaků ze Severní Ameriky, který musel později ustoupit silnějším Karibům. Okolo roku 1500 zakotvili u ostrova první Evropané – Španělé. Kolonii zde založili Francouzi, ale po lítých bojích připadla Svatá Lucie Velké Británii a dnes je součástí Commonwealthu.

Svatá Lucie - zájezdy od 14 920 Kč

Nejnovější recenze Svatá Lucie

Všechny recenze Svatá Lucie