Vatikán Vatikán

Oficiální název: Městský stát Vatikán
Hlavní město: Citta Del Vaticano
Státní zřízení: teokratická absolutní monarchie v čele s papežem
Náboženství: římskokatolické
Úřední jazyk: italština
Časový posun: +1

Lokality ve Vatikánu

Vatikán - zájezdy od 7 208 Kč

O VATIKÁNU

Vatikán leží v jižní Evropě na území Itálie. Městský stát obklopený Římem je nejmenší stát na světě. Vládne mu papež volen na doživotí a jím jmenované orgány. Papeže chrání elitní jednotky švýcarské gardy a stěny komplexu baziliky sv. Petra. Na jednom kilometru čtverečním najdete poštu, železniční stanici, obchody, banky, úřady a muzea. Ve Vatikánských muzeích je uchována řada významných uměleckých děl v čele se Sixtinskou kaplí vyzdobenou Michelangelem. Její strop pokrývá proslulá malba Posledního soudu. Ekonomika Vatikánu je založena na příspěvcích katolíků z celého světa, prodeji suvenýrů a vstupném do muzeí.

Nejdůležitější památkou ve Vatikánu je Bazilika sv. Petra a oválné náměstí sv. Petra, které se každou neděli a v církevní svátky plní davy katolíků čekajícími na papežovo požehnání. Pod bazilikou se nachází pohřebiště s hrobem svatého Petra. Oficiálním sídlem papeže je Vatikánský palác. Komplex s více než 1000 místnostmi zahrnuje papežská apartmá, kanceláře, Vatikánskou knihovnu a Vatikánská muzea. Procházkou po hlavní třídě dojdete k Andělskému hradu, který střeží bronzová socha archanděla Michaela. V době nepokojů se sem uchyloval papež, bylo zde vězení a mučírna a dnes se zde nachází Vojenské muzeum a klenotnice.

Téměř polovinu území Vatikánu pokrývají Vatikánské zahrady. Kromě zeleně zde uvidíte historické a umělecké poklady, jako jsou fontány, chrámy, svatyně, sochy, fragmenty antických sloupů, kamenné lavičky, jeskyně a letohrádky. Prohlídka zahrad je možná pouze s průvodcem. Nezapomeňte, že je vstup do církevních památek podmíněn vhodným oblečením, tedy dlouhými kalhoty, zahalenými rameny a sukněmi pod kolena.

Vatikán - zájezdy od 7 208 Kč

Nejnovější recenze Vatikán

Všechny recenze Vatikán