Velká Británie - Birmingham Velká Británie

 • Popis

  Birmingham je druhým největším městem Velké Británie. Má přibližně 2, 6 milionu obyvatel a je součástí aglomerace West Midlans v západní části Anglie. Hlavním zdrojem obživy obyvatel Birminghamu je průmysl. Vyrábí se tady automobily a součástky pro automobilový průmysl, elektronika, chemikálie, sklo, zbraně, šperky a potraviny. Navzdory velké kulturní a etnické rozmanitosti je Birmingham velmi klidným a bezpečným městem.

  Významné středisko průmyslu a obchodu se z Birminghamu stalo především během průmyslové revoluce v 18. století. Město jako takové vzniklo na základech malé anglosaské farmářské vesnice. V nedávných letech prošel Birmingham rozsáhlou rekonstrukcí, jejíž součástí byly opravy a přestavby starých ulic i celých náměstí. Město tak získalo výraznou změnu své podoby i panující atmosféry.

  Birmingham je rovněž důležitým dopravním uzlem, což je dáno výhodnou geografickou polohou. Město disponuje mezinárodním letištěm, s Londýnem Birmingham spojují dálkové autobusové spoje. Městská hromadná doprava je na velice dobré úrovni ? zajišťuje ji hustá síť příměstských vlaků, tramvají a autobusů.

  Město Birmingham se považuje za velice univerzální a oproti velkoměstům jako je třeba Londýn má celou řadu výhod. Patří mezi ně poměrně nízké životní náklady a nevelká konkurence na trhu práce díky malému počtu přistěhovalců. Relativně malé město také nevyžaduje vynakládání velkých částek na přepravování z místa na místo.

  Kromě toho, že Birmingham poskytuje příjemné životní podmínky, může nabídnout také celou řadu architektonických a kulturních atrakcí a památek. Jednou z dominant města je nákupní centrum Bull Ring. To je u nás známé především díky obchodnímu domu Selfridges, jehož podobu navrhoval český architekt Jan Kaplický.

  Birmingham je sídlem tří univerzit - University of Birmingham, Aston University a University of Central England. Na své si přijdou nejen lidé s touhou po vzdělání, ale také milovníci sportu ? město má hned několik kvalitních fotbalových klubů, například Birmingham City a Aston Villa.

  Jedinečnou atrakcí Birminghamu je největší vnitrozemské akvárium na území Velké Británie National Sea Life Center. Dále najdete v Birminghamu 5 multikin, mnoho hudebních klubů, veřejných knihoven a internetových kaváren. Prohlédnout si můžete také zdejší upravené anglické parky, botanickou zahradu a expozice místních muzeí.

Nejnovější recenze Velká Británie - Birmingham

Všechny recenze Velká Británie - Birmingham