Velká Británie Velká Británie

 • Zajímavá místa

  Velká Británie má za sebou velice pestrou minulost, proto je její kultura velice bohatá. Obecně jsou zde muzea na velice dobré úrovni, a to se obvykle týká i památek.

  Mezi top navštěvované památky rozhodně patří Stonehenge, který leží kousek od Londýna jihozápadním směrem. Tyto bizardně poskládané balvany vrtají vědcům hlavou již po staletí.

  Mezi nejkrásnější města patří Stratford nad Avonou, což je rodiště Williama Shekespeara. S ním je zde spojena nejedna budova, ovšem i bez Shakespeara je toto město velice půvabné a má nezapomenutelnou atmosféru.

  Dalším zajímavým výletem může být město na jižním pobřeží zvané Brighton. Pro turisty jsou zde kvalitní hotely, zábavní centra a velký počet restaurací.

  Lázeňské město Bath s třemi horkými prameny, které je spjato s postavou známé britské autorky Jane Austinové, byste rozhodně měli také navštívit.

  Bristol je město, které v 17. století patřilo k nejdůležitějším obchodním městům Anglie. Z jeho přístavu vyjížděly lodě pro otroky za touhou po objevení nové země. V Bristolu je katedrála z 12. století. Nedaleko je Mariánský chrám a kostel sv. Marka. Tamní přístav má nezapomenutelnou atmosféru, doporučujeme navštívit jednu z tamních hospůdek, kde hledal inspiraci nejeden anglický umělec. Za prohlídku rozhodně stojí bristolské muzeum a galerie s výtvarnými díly, sklem, kousky archeologickými a geologickými.

  Dalším významným místem je Canterbury. Toto známe historické město, které je známe také díky Canterburským povídkám, se pyšní mohutnou katedrálou, pozůstatky normanského hradu a mnoha zajímavými muzei.

  Edinburgh je město s bohatou historií i kulturou. Mezi hlavní památky patří katedrála St. Giles, Královský palác s korunovačními klenoty a edinburgský hrad. Oblíbené je muzeum hraček, další muzea (Národní muzeum, Muzeum voskových figurín atd.) naleznete na náměstí Charlote.

  Na řece Dee a Don se nachází starobylé skotské město Aberdeen. Původně to byla dvě samostatná města, která se v 19. století sloučila v jedno. Pyšní se starými vznešenými domy, mostem Brig o´Belgownie, což je nejstarší most ve Skotsku a dále prastarou katedrálou St. Machar´s Cathedral z 12. století. Nejkrásnější domy se nachází na Castle Street.

  Dalším výjimečným městem je Belfast, které je vinno za spor mezi Anglií a Irskem v 17. století. Ve městě je radnice, která pochází z roku 1900, dalším unikátem je rozhodně katedrála sv. Anny, na jejíž střeše je sto tisíc tašek. Belfast je považován na kulturní a umělecké centrum. Pokud zavítáte do Belfastu, můžete se zajet podívat na nedalekou zříceninu kláštera Bangor. Carrichfergus láká vojenským muzeem a starobylým hradem. V Newtownardzu jsou k vidění pozůstatky po dominikánském klášteře.

  Dalším zajímavým městem je York. Starobylou památkou je Kupecký dům ze 13. století, dále zřícenina či katedrála. Opět doporučujeme návštěvu místních muzeí a procházku po starém městě, kde turisté obdivují středověké stavby.

  Mezi hlavní návštěvní mega centra samozřejmě patří Londýn. Je to kulturní, společenské, ekonomické i politické centrum a navíc sídlo panovníka. Mezi hlavní památky patří Buckinghamský palác, což je sídlo královské rodiny. Další monumentální stavbou je novogotický Parlament, k němuž patří Big Ben, jeden ze symbolů Londýna. Další oblíbenou turistickou zastávkou je Westminsterské opatství a také katedrála sv. Pavla, která ukrývá náhrobky významných osobností. Další památkou, kterou musíte při své návštěvě Londýna navštívit, je Tower. Tower byl královské sídlo, vězení a dnes slouží jako muzeum. Další dominantou je most s 65m vysokými věžemi nazvaný Tower Bridge. Známou ulicí je Downing Street, kde na popisném čísle 10 bydlí ministerský předseda. Jedním z center je rozhodně Trafalgar Square, kde se nachází památník admirála Nelsona. Dále je populární Hyde Park, kde se nachází řečnický koutek. Mezi další známá místa patří Kensington Palace, naprosto úžasné Muzeum voskových figurín Madame Tussaud´s a dále budova Bank of England či National Gallery. Oblíbenou atrakcí, která vám umožní výhled na Londýn, je London Eye. Pokud chcete nakupovat tam, kde nakupuje i sama královská rodina, zajděte si do nákupního centra Harrods.

  Leicester je městem, kde můžete navštívit lázně. Mezi navštěvované památky se řadí gotický kostel sv. Mikuláše, zbytky římského opevnění, Cechovního domu ze 14. století či Belgrove Hall Museum. Vůbec muzea jsou tu vybavena pozoruhodnými nálezy a určitě stojí za vidění.Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622