Velká Británie - Manchester Velká Británie

  • Doprava letecky

    02:10 h

  • Popis

    Jméno města Manchester se často objevuje v novinových článcích v souvislosti s několika oblastmi. Sportovní rubrika slýchá o fotbalovém klubu Manchester United a o kriketovém týmu Lancashire Country Cricket Club. Stránky věnované ekonomice píší o novinkách z kancelářských obchodních budov Central Business District a Piccadilly. Umělecká smetánka se dočte o zahrnutí Manchestru do památek UNESCO.

    Manchester leží v severozápadní Anglii a čítá téměř půl milionu obyvatel. Oblast dnešního města byla osídlena ještě před příchodem Římanů. Ve středověku Manchester ovládala církev a roku 1301 udělil král městu tržní privilegium. Od té doby Manchester vzkvétá, nejdříve dílem tkalcovského řemesla, později díky průmyslové revoluci. V 19. století byl vystaven Bridgewater Canal, první umělý vnitrozemský kanál v Anglii. Sloužil ke snadnější dopravě černého uhlí. Liverpool and Manchester Railway převážela jako první na světě pasažéry po kolejích. V 19. století zpřístupnil Manchester Ship Canal městské doky zaoceánským lodím. Manchester utrpěl nenahraditelné ztráty za druhé světové války, kdy se na něj obrátila pozornost nacistických bombardérů. Historické centrum města se ztratilo v prachu po ničivém náletu, ovšem katedrálu se podařilo obnovit.

    Kulturní život po válce znovu rozkvetl. Mezi nejznámější vystavovací prostory patří Salford Museum and Art Gallery, Lowry, Athenaeum, Manchester Art Gallery a Cube Gallery. Muzea se zaměřují především na dějiny města. Imperial War Museum North, Manchester Jewish Museum, Manchester Museum, People´s History Museum a Urbis popisují vývoj života v oblasti. Tematicky orientovaná muzea jsou Greater Manchester Police Museum, Museum of Science and Industry a Gallery of Costume. Na divadelní scéně vévodí Manchester opera house, které uvádí představení souborů z West Endu. V patách mu jsou Palace Theatre a Royal Exchange Theatre. Manchesterský průmysl populární hudby dal vzniknout světově známým skupinám jako jsou Bee Gees, Oasis, Take That a Simply Red. Architektura odráží styly viktoriánského období a bohatství obchodního města. Neobvyklý počet mrakodrapů překvapí neznalého turistu na první pohled. Reprezentativní stavbou je Manchesterská radnice od Alfreda Waterhouse. Minoritní skupiny obyvatel připomíná klasická Čínská čtvrť.

Nejnovější recenze Velká Británie - Manchester

Všechny recenze Velká Británie - Manchester