Venezuela Venezuela

Oficiální název: Bolívarovská republika Venezuela
Hlavní město: Caracas
Státní zřízení: federativní republika
Náboženství: v zastoupení převažují katolíci
Úřední jazyk: španělština, angličtina pak představuje obchodní jazyk, uslyšíte i indiánské jazyky
Časový posun: - 4 hodiny vůči středoevropskému času

O VENEZUELEZemě, na jejíž půdě poprvé stanul Kryštof Kolumbus v roce 1498, se rozkládá na pevnině Jižní Ameriky, severně od Brazílie, mezi Kolumbií a Guayanou. Její pobřeží omývá Karibské moře.

Pojmenování Venezuela znamená Malé Benátky (Venezia) a to díky podobnosti, kterou kolonizátoři a obyvatelé připisovali indiánským obydlím v přístavu Maracaibo s významným historickým centrem Itálie.

Z překrásných pláží ostrova Margarita, který byl objeven konkrétně 15. srpna 1498, můžete obdivovat okolní křišťálově průzračné moře. Název, který v překladu řečtiny znamená „perla“, byl místu přisouzen právě kvůli nádheře a bohatství tamních perel.

Venezuela představuje splynutí jedinečné fauny a flóry, tradiční kultury i moderního turistického života západního stylu. Nese si pověst "nejyankeeovštější" země Jižní Ameriky.

Velkolepý vstup na jihoamerický kontinent vám hned otevře paletu exotických přírodních scenérií - tropické deštné pralesy oblasti Amazonie, nejvyšší vodopád na světě Salto Angel (979 m), savany i vysoká pohoří a prostředí původních indiánských vesnic a koloniálního města Caracas.

Nejnovější recenze Venezuela

Celkem: 7.1 Časté výpadky elektřiny nejen na hotelu ale také v okolí. Proto vždy byli nahozeny záložní zdroje. Výpadky elektřiny byli někdy na 10...

 • 7.5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 6 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Časté výpadky elektřiny nejen na hotelu ale také v okolí. Proto vždy byli nahozeny záložní zdroje. Výpadky elektřiny byli někdy na 10 minut ale také 30 nebo déle. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl kvalitní ale přesto studené sprchy jsem se nedočkal pro ochlazení. Pouze vlažná z důvodu vysokých teplot.

Strava
Strava All Inclusive byla kvaltní. V takovém vedru možná stačila polopenze.

Služby hotelu
Wifi zdarma byla pouze poblíž recepce.

Pláž
Pláž byla z jemného bílého písku. Přesto často běhali po pláži psy bez doprovodu.

Zákazník nechtěl zveřejnit své jméno, Neověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 05.07.2018
Oblast: Venezuela Venezuela, Isla Margarita, Hotel: Palm Beach

Celkem: 9.5 Nádherná pláž, skvělí personal a skvělé jídlo

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Nádherná pláž, skvělí personal a skvělé jídlo Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl v celku dobrý, ale uklizečky moc neuklízely :-)

Strava
strava byla skvělá, velký výběr jídla

Služby hotelu
Služby jsme moc nevyužili

Pláž
Přístupnost na pláž skvělá v celku i čistá a voda byla skvělá

Karolína Čadílková, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 17.03.2015, Datum pobytu: 3.3. - 14.3.2015
Oblast: Venezuela Venezuela, Isla Coche, Hotel: Coche Paradise

pláž 1 fotografie

Celkem: 4.6 Na pár nedostatků pěkná dovolená

 • 4.5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 5 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Na pár nedostatků pěkná dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování neodpovídalo zaplacené ceně dva plus přistýlka byly jen dvě postele pro tři osoby

Strava
Bylo z čeho vybírat maso tvrdé zelenina těstoviny super

Služby hotelu
Dobré usměvaví zaměstnanci

Pláž
Přes silnici, lehátek dostatek,pláž čistá se smečkou místníh psů,kterí neobtěžovali voda krásná velké vlny, žádné plavání, šnorchlování už vůbec ne.Plavčíci dohlíželi na bezpečnost důsledně.

Šárka V., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 13.03.2015, Datum pobytu: 20.2. - 4.3.2015
Oblast: Venezuela Venezuela, Isla Margarita, Hotel: Sunsol Isla Caribe

Celkem: 6.4 Kdo má problém s létáním, ať se obrní trpělivostí... 150 lidí na palubě v letadle (B 737.800) určený pro střední vzdálenost. Tam...

 • 7.5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Kdo má problém s létáním, ať se obrní trpělivostí... 150 lidí na palubě v letadle (B 737.800) určený pro střední vzdálenost. Tam mezipřistání 1.5hod asi po 6hod letu na Sal (Kapverdy), poté do Porlamaru asi 6hod letu. Ale cesta domů byla fakt utrpení (skoro 22hod). V Porlamaru několika násobná kontrola zavazadel. Po odbavení v bezcelní zóně skoro 2hod. čekání, pak další kontrola, byť byli všude vojáci...Přelet na Jamajku asi 5,5 hod. výstup/nástup cestujících (další 2hod aniž by nás nechali vystoupit), přišlo 6 uklízečů a 4x jejich doprovod kteří se prodírali sem a tam mezi námi !!! Kuřáci měli smůlu. Další mezipřistání v Kanadě po 6 hod.(teplotní šok -14C) na 1,5hod, opět bez možnosti výstupu !!! Kuřáci opět smůla ! Poté konečně do Prahy zas asi 6-7hod. Připadáte si jako prasata která jdou na porážku ! Travelu prostě na cestujících a kultuře cestování nezáleží... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Komplex hotelu skládající se z 5/3patrových budov (REAL-novější) + 2/3patrový (TROPICAL-starší) + 1/1patrový postavený do tvaru podkovy spíš pro rodiny s dětmi. V každé části bazén s barem jsou perfektní. U bazénu se prochází asi 6 leguánů. Při snídani a oběda po jídelně poletuje hejno ptáků (něco jako kos) byť je opatřena sítí !!! Kradou jídlo jakmile se zvednete od stolu pro pití. Nebo si sednou rovnou samoobslužně. Personálem to ani nehne, občas máchnou rukou. BSE nebo ptačí chřipka jim zřejmě nic neříká !!!

Strava
Měli jsme All in !!! Každý den je podle nich jiná kuchyně (mexická, italská ...). Výběr asi z 5 jídel.Podle mě to bylo skoro stejné jen přibylo něco jiného. Ale dalo se vybrat....Kafe, mléko, čaj. Všechny druhy limonád (pepsi, sprite, jujce, voda... A pokud byl hlad mohl sis vzít (ochutnat) i jiné jídlo. Mimo časů snídaně-oběd-večeře byla možnost si zajít (zdarma) udělat si - vlastnoručně hod dog, ty jejich placky a dát si na ně cokoliv a kolik sneseš.

Služby hotelu
Vcelku spokojenost. Každý den na pokoji uklizeno. Vrátíte se na pokoj a klimatizace automat. puštěná na max., takže jak v lednici... Na balkoně pokoje, ale jen 1židle, nic víc ?! Na recepci nás nechali za darmo i zatelefonovat (ale Venezuelské číslo). Mluví jen španělsky, na recepci jakž tak AJ, ostatní personál vůbec. Když tak jen slovíčka (na baru u bazénu). Taxi u recepce hotelu. Wifi jen u recepce zdarma. Nic složitého (náklady) kdyby byl příjem u bazénu...

Pláž
Pláž čistá přes silnici u hotelu (50m), i když krátká (cca 100m) a úzká (cca 10m). Voda teplá, pozvolný vstup, ale vlny. Slunečníky zdarma které každý večer uklízí. Na koních plážové bary zdarma. CK uvádí hotelový bus na pláž...žádný jsem neviděl. (prý pro nezájem dávno nejezdí) ?! Jezdili jsme hotelovým taxi na pláže Playa El Agua, Playa Puerto Cruz (300-600 BS) a nádhernou pláž u letiště (800Bs), domluvíte si čas a on pro vás zas přijede. Pozvolný vstup, mírné vlny a podívaná na serfaře a Kiteboarding.

Tibor H., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 12.03.2015, Datum pobytu: 20.2. - 4.3.2015
Oblast: Venezuela Venezuela, Isla Margarita, Hotel: Sunsol Isla Caribe

6 fotografií

Všechny recenze Venezuela