Bali Bali

Oficiální název: Provincie Bali, Indonéská republika
Hlavní město: Denpasar (cca 500 tis. obyv.)
Státní zřízení: provincie
Náboženství: balijský hinduismus (přes 90 %), islám, křesťanství
Úřední jazyk: Bahasa Indonesia (indonéština), balijština
Časový posun: + 6 hod v době letního času, + 7 hod v době zimního času

Bali - zájezdy od 22 390 Kč

O BALI

Bali právem náleží mezi nejvyhledávanější a nejnavštěvovanější ostrovy Indonésie. Ostrovu sopečného původu, který leží mezi Jávou a Lombokem, vévodí posvátný vulkán Mount Agung (3142 m n. m.). Severní břehy omývá Jávské moře, jižní Indický oceán. Ostrov je asi 153 km široký a 112 km měří od S k J.

Úrodné svahy Bali pokrývají malebné zelené terasy rýžových polí, háje palem a města ukrývající množství uměleckých dílen. Zdejší kulturu představují rozkošné tanečnice, chrámové slavnosti a mnoho hinduistických památek. Tradiční hinduistická víra se svými bohy je zde totiž hluboce zakořeněna. Dovolte mystice alespoň na chvíli vstoupit do vašeho vědomí, těšte se ze smíchu a radosti místních obyvatel. Nejznámější pláží Bali je šestikilometrová Kuta - zlatavý písek, mnoho nočních podniků, klubů a obchodů a cíl Australanů vyznávajících surfing. Klidnější Sanur a Nusa Dua pak nabízí skvělé podmínky pro plavání.

Bali - zájezdy od 22 390 Kč

Nejnovější recenze Bali

Celkem: 7 V celkovém dojmu a na Bali 5 hvězd, tedy dobra. Nicméně ve Španělsku, či Řecku, by toto byla 3hvezda plus.

 • 6,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 10 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
V celkovém dojmu a na Bali 5 hvězd, tedy dobra. Nicméně ve Španělsku, či Řecku, by toto byla 3hvezda plus. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj pro čtyři osoby, byl ve skutečnosti pro tři. Velká dvouluzkova postel a zrezly rozkládací gauč pro jednoho. Takže v tomto nespokojenost. Nehledě, ze gauč byl cely prohnutí do oblouku, tak člověk spal z kopce. Průduchy od klimatizací byli zanesene plísní, takže taky žádná hitparáda....

Strava
Jednotna strava, výběr ze tři jídel tři restauraci. Čtvrtá restaurace indická, absolutně nepoužitelná, ani Indové do ni nechodili. Po týdnu nevíte, co mate jist, protože ze tři jídel, je jedno ostré, druhé kořenene, takže ve výsledku jíte jedno a to samé dokola. Snídaně vyborne. Také se nám stávalo, ze nám chtěli dávat jídlo pro dvě děti, jako pro jednoho a chtěli i voucher za jídlo, který se vystavuje pouze na dospělé osoby. Takže celkové k tomu přistupovali trosku...no snad si klient nebude stěžovat. Nicméně, když jsme oponovali, ze i za malé děti jsme zaplatili plnohodnotnou cenu za zájezd, jak za dospělého, tak s úsměvem na tváři ustoupili našim požadavkům. Jo, ale druhy den to zkusili na novo.

Služby hotelu
Vysoká úroveň, až na úklid. Ten se odvíjel od tipu pro pokojskou. Když jste nechali 20.000Rp, tak úklid byl povrchní, jen úprava postele bez zametani, či luxovani. Pokud jste nechali tip 50.000Rp, tak už to bylo o poznání lepší a vyměnili i ručníky, ale binec pod postelemi byl celou dobu...

Pláž
Na straně tohoto ostrova a v tomto resortu se o pláž starali, takže moc krásné prostředí.

Anonym, 11.12.2018, Datum pobytu: 9.11. - 25.11.2018
Oblast: Bali Bali, Nusa Dua Beach, Hotel: Ayodya Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

1 fotografie

Celkem: 9,2 Dovolená, alias svatební cesta byla naprosto skvělá. Kvalita je odpovídající ceně. Nejvíce jsme si užívali klid v okolí a prostorách...

 • 10 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená, alias svatební cesta byla naprosto skvělá. Kvalita je odpovídající ceně. Nejvíce jsme si užívali klid v okolí a prostorách hotelu. Rádi se sem vrátíme. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo skvělé. Měli jsme velký pokoj, skvělá byla prostorná terasa. Hodila se klimatizace (zdarma). Hotel, ač je v centru Sanuru, ubytování bylo velmi poklidné, hluk z ulice k nám nedoléhal.

Strava
Do hotelu jsme docházeli pouze na snídaně, které byly poměrně jednoduché, chyběla nám zelenina. Snídaně byla formou bufetu, nebyl problém na vyžádání nechat si udělat vajíčka na různé způsoby. Poslední dny už chyběla inspirace, co si na snídani vybrat.

Služby hotelu
Využívali jsme pravidelný úklid (který byl vždy perfektní) a výměnu osušek. Dále kladně hodnotíme funkčnost Wifi po celém areálu hotelu včetně našeho pokoje.

Pláž
Pláž byla výborná, moře teplé, vydrželi jsme hodiny, jen tak ve vodě relaxovat. První dny dovolené byl velmi znát příliv a odliv a s tím související znečištění vody od řas atd. Úklid pláže probíhal pravidelně. Lehátka zdarma. Na pláž dojdete za 10 minut pomalou chůzí.

Skvélé byly také oba hotelé bazény, i zde jsme se příliš neochladili :-)

Dominik, 27.11.2018, Datum pobytu: 29.10. - 14.11.2018
Oblast: Bali Bali, Sanur, Hotel: Taman Agung Beach Inn

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,2 Krásná dovolená, měli jsme tři celodenní a dva půldenní výlety v ceně zájezdu, takže jsme i něco z Bali poznali. V ceně dovolené byl...

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená, měli jsme tři celodenní a dva půldenní výlety v ceně zájezdu, takže jsme i něco z Bali poznali.

V ceně dovolené byl bonus - balijská masáž celého těla, která trvala hodinu a půl. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měnili jsme pokoj, protože výhled do proluky za hotelem na nějaké garáže se mi vůbec nelíbil. Recepční mi sdělil, že je to na cestovní kanceláři jaké pokoje si platí. Nicméně mi poté nabídl jiný pokoj, který měl sice lepší výhled, ale na balkon se vyjít nedalo, protože tam celý den hučel kompresor. Při zavřených dveřích nebyl slyšet, takže spát se dalo.

Strava
Strava byla výborná, každý si mohl vybrat podle chuti. Každý den bylo kuře, vepřové, hovězí (poněkud tužší), a ryby. Několikrát za pobyt grilovali kraby, krevety, kalamáry i kuře. Zmrzlina a džusy z čerstvého ovoce i kokosový ořech každý den od 11.hod. do 18.hod. a zmrzlina i k večeři. Velký výběr ovoce - ke snídani i 10 druhů.

Služby hotelu
Obsluhující personál je velice ochotný a úslužný, všichni jsou usměvaví a milí. Rádi si povídají. Při večeři probíhají různé programy. Využili jsme jenom půjčení kol, které je též v rámci al inclusive zdarma.

Pláž
Zpočátku při odlivu moře ustupovalo o hodně metrů ale ke konci dovolené byl už odliv menší. Voda byla teplá a čistá. K šnorchlování to není, musí se jinam.

Alena Tomanová, 22.11.2018, Datum pobytu: 5.11. - 19.11.2018
Oblast: Bali Bali, Nusa Dua Beach, Hotel: Sol Beach House Benoa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

5 fotografií

Celkem: 8,2 Poloha hotelu vynikajici a rozlehla zahrada nadherna, jeste zmodernizovat pokoje a neni co vytknout.

 • 7,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Poloha hotelu vynikajici a rozlehla zahrada nadherna, jeste zmodernizovat pokoje a neni co vytknout. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj by si zaslouzil modernizaci, nabytek pusobil omsele. Navic v koupelne spatne odtekal odpad a baterie u vany by stala za vymenu.

Strava
Snidane mohla byt pestrejsi.

Služby hotelu
Bez vyhrad.

Pláž
Plaz byla cista a blizko. Jen byly velke vlny a neni to na plavani.

Romana J., 13.11.2018, Datum pobytu: 28.10. - 10.11.2018
Oblast: Bali Bali, Kuta Beach, Hotel: Jayakarta

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,8 Dovolená se opravdu podařila, nemáme žádné negativní připomínky. Organizace zájezdů perfektní, výlety atraktivní, takže jsme si dva ještě...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se opravdu podařila, nemáme žádné negativní připomínky. Organizace zájezdů perfektní, výlety atraktivní, takže jsme si dva ještě přikoupili. Bali je úžasná země (ostrov), na kterém je neustále co objevovat. Určitě můžeme doporučit a nenechte se odradit ani poměrně dlouhým letem, stojí to rozhodně za to. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel se nám moc líbil. Je postavený v tradičním stylu, takže žádný panelák, bazény čisté, personál velmi příjemný a ochotný. Domluvit se dá i jen se základní znalostí angličtiny, jsou trpělivý. Úklid a povlečení každý den, kávový a čajový servis v četně minerálky. Všude úsměvy a ochota.

Strava
Strava v balijském stylu, snídaně bohaté i na ovoce. Kdo snídá hamburgry ať jede jinam. Stravování ve městě bez problémů, každý si může vybrat podle ceny a kategorie. Jídlo je pestré a někdy dost pálivé ale jde o domluvu a vyjdou vám vstříc. Obecně vzato jsme si pochutnali.

Služby hotelu
Hotelu a službám se nedá nic vážného vytknout. Vše klapalo jak má i dochvilnost řidičů, kteří nás odváželi na výlety, byli také usměvaví a ochotní. Trošku horší to bylo s připojením na wifi ale to nám vadilo jen proto, že jsme se chtěli hned podělit o dojmy z výletů.

Pláž
Pro samé cestování a poznávání jsme na pláži moc nebyli. Pláž je čistá s vlnami, vhodná spíše pro surfaře, nedaleko Kuty je ale dostatek menších a vhodnějších pláží ke koupání.

Miroslav T., 05.11.2018, Datum pobytu: 14.10. - 28.10.2018
Oblast: Bali Bali, Kuta Beach, Hotel: Wina Holiday Villa Kuta

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Bali