• Příjezdový formulář není vyžadován. Všechny osoby přijíždějící z České republiky do Bulharska již nemusí předkládat jakýkoliv certifikát o bezinfekčnosti.
Cesta zpět do ČR
 • Návrat z Bulharska je od 18.3.2022 možný bez jakýchkoliv opatření

Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/bulharsko/cestovani/covid_19.html

Bjala dovolená

Město Bjala na krásném pobřeží Černého moře je tradiční bulharskou osadou. Našli byste ho mezi mezinárodními letišti ve Varně a Burgasu, což z něj činí snadno dosažitelnou turistickou destinaci. Proslulo hlavně průzračně modrým mořem a písčitými plážemi, ale i prosperujícím vinařským průmyslem.

 

Pláž ve městě je dlouhá 6 km a pyšní se velmi jemným pískem. V okolí můžete narazit na spoustu dalších pláží, z nichž některé jsou stále panenské a většině lidí neznámé. Severní pláž se ve vaší paměti uchová díky bílému písku a nádherným lagunám. Nejvýhodnější je centrální pláž lákající na restaurace, tobogány a jiné atrakce.

 

Bjala je dobře rozvinutá a stále se vyvíjí. Stojí tu řada nových hotelů i restaurací. V těch můžete ochutnat čerstvé ryby od místních rybářů a doplnit je bílým vínem „Dimyat“. Mnozí přirovnávají Bjalu k francouzské Riviéře kvůli jejím nádherným výhledům na moře a neuvěřitelným západům slunce.

 

Cestujete-li do Bjaly, zvolte let do Varny nebo Burgasu. Přímo do Bjaly mnoho spojů nejezdí, je tedy jednodušší zamířit do nedalekého Obzoru. Odsud můžete pokračovat taxíkem nebo si rezervovat auto v půjčovně. S cestovní kanceláří budete mít zajištěnou cestu z letiště až do hotelu.

Proč Bjala dovolená

klidná oblast restaurace turistika oblázková pláž vhodné pro páry válení u moře

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po-Ne 8:00-22:00 hod.

226 000 260

Mapa

Bjala počasí

Perfektní období pro pobyt na bulharském pobřeží Černého moře nastává v červnu a trvá prakticky do září. Denní teploty se tehdy obvykle pohybují mezi 25 a 33 °C. Obecně se dá říci, že oblast je ovlivňována středomořským podnebím, pro něž jsou typická teplá suchá léta a mírné vlhké zimy. Teplotní výkyvy jsou tu relativně malé. V letních měsících zde prakticky neprší.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Cestovatelský magazín