Dovolená Varna

Idylická Varna je známá jako přímořské hlavní město Bulharska a patří k nejoblíbenějším destinacím u Černého moře. Slunce a písek jsou pouze jedním z důvodů, proč Varna stojí za návštěvu. Dalším je např. výtečná bulharská kuchyně, zahrnující hodně grilovaného masa a bohaté saláty z čerstvé zeleniny.

 

Pokud zavítáte do Varny, neomezujte se na místní pláže. Vydejte se na sever k drsné skalnaté krajině nebo naopak na jih k hladkým písečným plážím, které jsou atraktivní jak pro rodiny, tak pro páry. Dětem se bude líbit v delfináriu Festa, kde delfíni předvádějí zábavnou show – tančí, hrají basketbal nebo zpívají.

 

Večer si ve Varně můžete zatančit i vy, a to v některém z místních plážových barů. Nabízejí vše od vodních dýmek a kreativních koktejlů po párty muziku. Z rozdováděné pláže zamiřte do Mořské zahrady, jednoho z nejhezčích pobřežních parků na světě.

 

Do Varny se snadno dostanete letadlem. Třetí největší bulharské letiště leží právě kousek od centra tohoto města (9 km) a využívá se i pro letoviska Albena, Zlaté Písky nebo Balčik. Z letiště do centra Varny jezdí autobusová linka č. 409.

Proč Dovolená Varna

rušná oblast bary památky písčitá pláž vhodné pro děti cestování autobusem

Varna - Nejlépe hodnocené hotely

Varna - Nejprodávanější hotely

Varna – hotely s nejlepšími recenzemi

Lenka Brázdová

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Recenze vytvořená před 3 a více lety 

Vemara Club (Byala) Bulharsko, Varna

Nádherná dovolená, dovolená, na kterou budeme dlouho vzpomínat. Na pláži jsme byli téměř sami, což je nezapomenutelné, pláž byla kousek od hotelu, vynikající jídlo, krásný hotel, výborná obsluha.

Nádherná dovolená, dovolená, na kterou budeme dlouho vzpomínat. Na pláži jsme byli téměř sami, což je nezapomenutelné, pláž byla kousek od hotelu, vynikající jídlo, krásný hotel, výborná obsluha.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Hotel odpovídal fotografiím a popisu, na to, že měl jen 3 hvězdičky, byl krásný, pokoje každý den uklizené, čisté ručníky, sympatičtí pracovníci hotelu - od ředitelky až k uklizečce profesionální přístup. Hotelový komplex byl "na konci světa", což jsme takový typ dovolené hledali a splnil tak naše očekávání. Kdo chce trávit dovolenou na discotékách, v rušných barech, kavárnách, tak musí jinam. Zde byl dokonalý klid - pro nás skvělé.

Strava
Strava nás velice překvapila. Navštívili jsme již více zemí, ale bulharská kuchyně byla absolutně nejlepší. Nebylo jídlo, které by nám chutnalo jen trochu nabo vůbec. Vše bylo vynikající, takže jsme jedli od rána do večera:-) Úžasné bylo podávání jídla - mohli jsme si nosit jídlo z restaurace ven, kde se grilovalo nebo se ráno smažili amolety. A zase naopak - jídlo od venkovní "kuchyně" jsme si mohli nosit do restaurace, nikde tak nevznikali fronty a člověk si mohl všeho do syta užít. S pitím byl systém také vynikající. Vodu jsme si mohli kdykoliv brát studenou nebo horkou z modrních přístrojů a nemuseli jsme tak vždy na bar. Přístroje byly na hotlu na více místech. Celý den jsme si také mohli brát jakékoliv množství zmrzliny, všeho bylo dostatek a nádherný byl také bar na střeše hotelu.

Služby hotelu
Profesionální přístup vedení i zaměstnanců hotelu, čistý velký bazén, bary, restaurace, vše vynikající.

Pláž
Byla možnost jezdit autobusem na městskou pláž, ale tam jsme nebyli, nevyhovovaly nám časy odjezdu autobusů, jiní klienti z Čech ji ani nedoporučovali. V blízkosti hotelu byly betonové schody na nádhernou pláž, kde nebyli téměř žádní lidé, jeden den tam bylo maximum lidí - 9. Schodů bylo 312, ale to vůbec nevadilo, vedly smíšeným lesem, byla na nich odpočívadla, z kterých byly nádherné výhledy na moře - jako v pohádce.S přecpanými plážemi se to nedá srovnat. Téměř vždy jsme tam byli jen my a racci, což bylo na dovolené to nejkrásnější. O těchto schodech nám ale nikdo neřekl, první den jsme je nemohli najít a byli jsme velice zklámáni, že není přístup k moři. Schody náhodou objevili ještě jedni klienti z Čech. Myslím, že tato informace byla hodně důležitá, že by ji delegátka měla říci hned na začátku dovolené a ne až druhý den. Dokonce si nejsme jisti, jestli o nich věděla. To vidím jako zásadní.

Byla tato recenze užitečná? (10) (0)

Iva H.

Hodnocení 4,8 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Recenze vytvořená před 3 a více lety 

Vemara Club (Byala) Bulharsko, Varna

dovolená naprosto úžasná, za rok určitě zopakuji ☺

dovolená naprosto úžasná, za rok určitě zopakuji ☺

Ubytování 5,0 / 5

Strava 4,5 / 5

Okolí 4,5 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
vše bylo naprosto v pořádku ☺

Strava
v pohodě, jen večeře v restauraci nás zklamala ( rybí )

Služby hotelu
hotel mě moooc překvapil

Pláž
moc se nám líbilo, pláže čisté a málo lidí ☼

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Varna – Více recenzí ubytování

Varna - Poslední prodané hotely

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa

Od konce června do září bývá ve Varně slunečno prakticky 11 hodin denně s teplotami vzduchu nad 27 °C. Moře se ohřeje pouze asi na 22 °C. V jiných měsících tu bývá spíše liduprázdno. Kdo ale upřednostňuje průzkum okolí a památek, měl by zvolit termín odjezdu ještě před prázdninami. V zimních měsících teploty vzduchu ve Varně nepřesahují mnohdy ani 5 °C.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Aktuální počasí

 • Teplota 14 °C v noci 6 °C

 • Teplota vody 8 °C

Předpověď na několik dní

 • Neděle 16 °C v noci 8 °C

 • Pondělí 15 °C v noci 8 °C

 • Úterý 11 °C v noci 7 °C

 • Středa 11 °C v noci 6 °C

Počasí

 • Leden Led 7 °C voda 8 °C

 • Únor Úno 9 °C voda 8 °C

 • Březen Bře 12 °C voda 8 °C

 • Duben Dub 16 °C voda 10 °C

 • Květen Kvě 21 °C voda 15 °C

 • Červen Čer 26 °C voda 21 °C

 • Červenec Čer 29 °C voda 24 °C

 • Srpen Srp 29 °C voda 25 °C

 • Září Zář 24 °C voda 22 °C

 • Říjen Říj 19 °C voda 18 °C

 • Listopad Lis 13 °C voda 14 °C

 • Prosinec Pro 8 °C voda 10 °C

Oblasti a regiony v zemi

Všechny lokality

Cestovatelský magazín