• Již nejsou povinné COVID certifikáty při vstupu do Chorvatské republiky pro osoby přijíždějící ze zemí EU (povinnost předložit COVID certifikát nadále platí pro cestující vstupující do Chorvatské republiky ze třetích zemí, včetně občanů EU vstupujících do Chorvatské republiky ze třetích zemí).
 • Pro cestující ze zemí EU již nebude nutné vyplňovat formulář Enter Croatia.
Cesta zpět do ČR
 • Návrat z Chorvatska je od 18.3.2022 možný bez jakýchkoliv opatření

Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/chorvatsko/cestovani/covid_19.html

Ostrov Korčula dovolená

Ostrov Korčula leží poblíž pobřeží jižní Dalmácie. Typické je pro něj členité pobřeží s četnými zátokami a zálivy. V kontrastu tu stojí hory a úrodná pole plodící především víno a středomořské ovoce. Korčula nadchne nejen svými plážemi, ale i historií, památkami a lidovými tradicemi.

Koupání na Korčule

Za koupáním turisté míří na snadno přístupné severní pobřeží. Strmé jižní pobřeží však nahrává některým vodním sportům. Většinu pláží ostrova pokrývají oblázky. Nachází se zde ale i písčité pláže, zejména v oblasti Lumbarda.

Největší zajímavost ostrova

Na ostrově lze najít pozůstatky řeckého a římského osídlení. Středověký ráz si zachovalo hlavní město, které kromě goticko-renesanční katedrály ukrývá také četné restaurace, bary a obchody. V menších obcích ostrova můžete poznat místní lidové tradice.

Proč Ostrov Korčula dovolená

rušná oblast restaurace památky oblázková pláž vhodné pro děti cestování autobusem

Korčula - Nejlépe hodnocené hotely

Borik

Borik

Hodnocení: 3/5

Chorvatsko, Korčula, Lumbarda

od 11 392 za os.

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Pláž Bilin Zal

Pláž Bilin Zal

Tato pláž se nachází u východní strany městečka Lumbarda, asi 4 km od města Korčula. Je to malá písečná pláž a je velmi oblíbená u místních obyvatel i návštěvníků. Toto místo vyhledávají zejména rodiny s dětmi. Na okrajích pláže jsou také útesy, které poskytují skvělé podmínky pro potápění a šnorchlování. Od pláže je krásný výhled na ostrov Pelješac. Najdete zde restaurace nabízející studené nápoje, nebo tradiční rybí jídla. 

 

 

 

Pláže
Korčula - Staré město

Korčula - Staré město

Jedná se o středověké opevněné město umístěné na malém, oválném poloostrově v zálivu Pelješac. Město svým uspořádáním připomíná rybí kostru, protože má jednu hlavní ulici, na kterou se z boku připojuje spousta malých uliček. Uspořádání ulic není náhodné, je uzpůsobené, tak aby zmenšovalo účinky slunce a větru. Kvůli kopcovitému terénu jsou na většině ulic a náměstí malé schody. Mimo jiné památky zde najdeme například katedrálu sv. Marka. Jádro starého města je součástí národního dědictví Chorvatska a bývá často srovnáváno s Dubrovníkem. 

 

 

 

Města / Náměstí / Ulice
Ostrov Badija

Ostrov Badija

Ostrov Badija se nachází jen kousek jízdy lodní taxi službou od hlavního přístavu města Korčuly. Najdete zde mnoho vhodných míst k plavání a oblázkové pláže. Pokud rádi skáčete do vody, je pro vás ostrov ideálním místem, najdete zde molo, u kterého je voda velmi hluboká a skákání je zde bezpečné. Toto místo se nachází u františkánského kláštera na jihu ostrova.

Příjemný je stín, který vytvářejí borovice pokrývající většinu ostrova. Ostrov poskytuje ideální podmínky pro den strávený u moře. 

 

 

Pláže Ostrovy
Františkánský klášter

Františkánský klášter

Klášter na ostrově Badija pochází ze 14. století, je postaven v gotickém slohu a najdeme zde také renesanční portál se sochami Matky Boží. V interiéru má jednu loď s vysokým, klenutým stropem. Hlavní oltář vytvořil slavný umělec Vilima Montina z Bassan v roce 1742, podle plánů které vytvořil Andrija Tirali. 

Klášter byl několikrát renovován a svoji současnou podobu získal na počátku 20. století. Jedním z nejvýznamnějších prvků je velké je dobře zachovalé, goticko-renesanční nádvoří, které bylo dokončeno v roce 1477. Nádvoří je obklopeno arkádovým podloubím. Tento klášter je společně s klášterem v Dubrovníku považován za jednu z nejkrásnějších staveb pobřeží Jadranského moře. 

Církevní stavby

Korčula - Nejprodávanější hotely

Borik

Borik

Hodnocení: 3/5

Chorvatsko, Korčula, Lumbarda

od 11 392 za os.

Korčula – hotely s nejlepšími recenzemi

Martina V.

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Recenze vytvořená před 3 a více lety 

Apartmány Lea Chorvatsko, Korčula

Celkový dojem z dovolené velice dobrý.Jelikož jsme věděli, že je to malá vesnička, kde není kam jít, tak nás nic nepřekvapilo. Kdo hledá opravdový klid, jako my, je to správné místo. Obchod zde funguje a kdo se chce najíst, najde i restauraci ( asi 4).Všem kdo si chce odpočinout od ruchu, je to super místo.

Celkový dojem z dovolené velice dobrý.Jelikož jsme věděli, že je to malá vesnička, kde není kam jít, tak nás nic nepřekvapilo. Kdo hledá opravdový klid, jako my, je to správné místo. Obchod zde funguje a kdo se chce najíst, najde i restauraci ( asi 4).Všem kdo si chce odpočinout od ruchu, je to super místo.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Apartmán pro dva, plně vyhovující, dokonce s velkou lednicí, klimatizací a hlavně krásným výhledem na moře. Majitelka velice milá paní.

Strava
Kdo chce ochutnat něco z chorvatské kuchyně může zajít do restaurací, určitě se dá nějaká vybrat, my byli v Rivě1, super česká obsluha a ceny přijatelné.

Služby hotelu
Super.

Pláž
Dostupnost k betonovým platům u skal je po schodech, dá se v pohodě zvládnout, my byli velice spokojeni, přístup do vody po schůdkách. Byl zde klid.

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Ondřej K.

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Recenze vytvořená před 3 a více lety 

Aminess Lume (ex. Feral) Hodnocení: 3/5 Chorvatsko, Korčula

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Byla tato recenze užitečná? (1) (0)

Korčula – Více recenzí ubytování

Korčula - Poslední prodané hotely

Aminess Liburna

Aminess Liburna

Hodnocení: 4/5

Chorvatsko, Korčula, Korčula

od 2 784 za os.

Lumbarda

Lumbarda

Hodnocení: 3/5

Chorvatsko, Korčula, Lumbarda

od 3 339 za os.

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa ostrova Korčula

Korčula počasí a klima

Hlavní sezóna na Korčule probíhá v červenci a srpnu, kdy teplota vzduchu dosahuje 30° a teplota vody se pohybuje kolem 25°. Mírné podnebí s relativně teplými zimami však láká turisty na ostrov i mimo hlavní sezónu.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Aktuální počasí

 • Teplota 25 °C v noci 19 °C

 • Teplota vody 18 °C

Předpověď na několik dní

 • Pondělí 26 °C v noci 19 °C

 • Úterý 26 °C v noci 20 °C

 • Středa 24 °C v noci 19 °C

 • Čtvrtek 23 °C v noci 19 °C

Počasí

 • Leden Led 11 °C voda 14 °C

 • Únor Úno 12 °C voda 14 °C

 • Březen Bře 15 °C voda 14 °C

 • Duben Dub 18 °C voda 15 °C

 • Květen Kvě 24 °C voda 18 °C

 • Červen Čer 28 °C voda 22 °C

 • Červenec Čer 30 °C voda 25 °C

 • Srpen Srp 30 °C voda 26 °C

 • Září Zář 25 °C voda 23 °C

 • Říjen Říj 21 °C voda 20 °C

 • Listopad Lis 16 °C voda 17 °C

 • Prosinec Pro 12 °C voda 15 °C

Cestovatelský magazín