• Již nejsou povinné COVID certifikáty při vstupu do Chorvatské republiky pro osoby přijíždějící ze zemí EU (povinnost předložit COVID certifikát nadále platí pro cestující vstupující do Chorvatské republiky ze třetích zemí, včetně občanů EU vstupujících do Chorvatské republiky ze třetích zemí).
 • Pro cestující ze zemí EU již nebude nutné vyplňovat formulář Enter Croatia.
Cesta zpět do ČR
 • Návrat z Chorvatska je od 18.3.2022 možný bez jakýchkoliv opatření

Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/chorvatsko/cestovani/covid_19.html

Záhřeb dovolená

Návštěvníky je často přehlížen ve prospěch dovolených na pobřeží Jaderského moře. Vzkvétající vnitrozemské hlavní město Záhřeb je jako stvořené pro procházky, které lákají návštěvníky na jedinečnou atmosféru v ulicích a na 60 muzeí a galerií. 

Záhřeb patří mezi nejstarší středoevropské města, které vyrostlo mezi pohořím Medvednica a řekou Sávou. Dominantami starého města jsou středověký Gradec, jenž dnes slouží jako sídlo vlády a parlamentu a Kaptol, sídlo arcibiskupství. 

Téměř milionové město si dokázalo zachovat svou identitu, kulturně historické bohatství, ale i svou romantiku. S jedinečnou směsicí středověkých věží, paláců z 19. století, trhů pod širým nebem a starobylých katedrál přímo vybízí k bližšímu seznámení. 

Ochutnávejte místní speciality v restauracích a kavárnách, které jsou obklopeny honosnými parky jako je Ribnjak, překrásnými promenádami a obdivuhodnými neogotickými stavbami. Záhřebská gastronomická nabídka se pyšní tzv. Purgerskou kuchyní zahrnující pokrmy jako Grenadýrský marš (brambory, fleky a slanina), štrukli (závin) či těstoviny s cibulkou a tvarohem.

Proč Záhřeb dovolená

rušná oblast nákupy památky žádná pláž vhodné pro páry cestování autobusem

Záhřeb - Nejlépe hodnocené hotely

Amadria Park -2%

Amadria Park

Hodnocení: 4/5

Chorvatsko, Záhřeb, Záhřeb

od 5 929 za os.

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Golf & Country Club Zagreb

Golf & Country Club Zagreb

Golf & Country Club se nachází v Záhřebu, v jihozápadní části města.

Na hřišti Golf & Country Club je k dispozici 18 jamek. Hřiště splňuje požadavky PGA a je k dispozici po celý rok. Nachází se zde písečné i travnaté bunkry, vodní překážky a les. Hřiště přdstavuje výzvu pro dobré golfisty. 

K dispozici je restaurace, klubovna, půjčovna vybavení pro golfisty.

 

 

 

Golf
Hřbitov Mirogoj

Hřbitov Mirogoj

Krátkou cestu od centra města, ale dobře dostupný veřejnou dopravou leží nádherný a nebeský hřbitov Mirogoj. Byl navržen designérem Hermannem Bollé v roce 1876 na kopci Medvednica a patří mezi deset nejkrásnějších hřbitovů v Evropě. Procházka hřbitova není vůbec strašidelná, spíše připomíná novorenesanční zámek se zdmi pokrytými vinnou révou, arkády a kaplemi.

Mnoho slavných chorvatských osobností a význaných rodinných klanů je pohřbeno právě zde.

Architektura Parky / zahrady / rezervace
Kostel svatého Marka

Kostel svatého Marka

Kostel svatého Marka je snadno rozpoznatelný díky svému kostkovanému vzoru střechy zobrazujícího erb Chorvatska, Dalmácie, Savonie a Záhřebu. Kostel byl postaven na počátku 13. století a dočkal se mnoha renovací, které úplně změnily jeho původní strukturu. Přesto se podařilo dochovat některé původní objekty jako například románská okna a gotické dveře.

Jakmile vejdete dovnitř, dostane se Vám pohledu na umělecké sousoší dvanácti apoštolů, nemluvně Ježíše, Pannu Marii a svatého Marka. Celý interiér je krásně zdoben sochami známeho chorvatského sochaře Ivana Mestrovice a freskami malíře Joza Kljakovice.

Církevní stavby
Přírodní park Medvednica

Přírodní park Medvednica

Přírodní park Medvednica byl založen roku 1981 a nachází se na svazích stejnojmenné hory. V létě je park populární díky svým chodníčkům a turistickým trasám, které umožňují místním uniknout z jejich každodenní rutiny, zatímco v zimě dobře pěstěné svahy hor poskytují dostatek příležitostí pro lyžování a snowboarding.

Vyjití na horu Sljeme, která je nejvyšším vrcholkem tohoto pohoří, je dobrým způsobem jak zůstat fit a přitom načerpat síly. Pro ty ostatní je zde lanovka z Bliznec až na vrchol Sljeme.

Další úžasnou atrakcí zasluhující si návštěvu je jeskyní systém Veternica, který je domovem početných kolonií netopýrů a zahrnuje prehistorické pozůstatky z dob prvohor a druhohor. Nejlepším obdobím pro návštěvu parku je léto, kdy zde můžete vidět zemi doslova posetou divokými květinami a spadeným zlatým listím.

Parky / zahrady / rezervace Treking

Záhřeb - Nejprodávanější hotely

Amadria Park -2%

Amadria Park

Hodnocení: 4/5

Chorvatsko, Záhřeb, Záhřeb

od 5 929 za os.

Záhřeb - Poslední prodané hotely

Amadria Park -1%

Amadria Park

Hodnocení: 4/5

Chorvatsko, Záhřeb, Záhřeb

od 5 889 za os.

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa Záhřebu

Počasí v Záhřebu

Město Záhřeb se nachází ve vnitrozemí, počasí je tak proměnlivější a teploty se pohybují tedy v nižších stupních než na pobřeží, i tak však v létě můžete počítat v průměru s 23-26 °C. V zimě se teplota drží kolem 0 °C, denní maxima jsou kolem 5 °C, nejchladnějším měsícem v roce je leden. Ve vnitrozemí se setkáte i s častějšími srážkami a to hlavně v květnu, červnu a září.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Aktuální počasí

 • Teplota 30 °C v noci 20 °C

 • Teplota vody 24 °C

Předpověď na několik dní

 • Pondělí 34 °C v noci 20 °C

 • Úterý 33 °C v noci 20 °C

 • Středa 35 °C v noci 20 °C

 • Čtvrtek 26 °C v noci 19 °C

Počasí

 • Leden Led 5 °C voda 13 °C

 • Únor Úno 8 °C voda 12 °C

 • Březen Bře 12 °C voda 12 °C

 • Duben Dub 18 °C voda 14 °C

 • Květen Kvě 23 °C voda 18 °C

 • Červen Čer 27 °C voda 22 °C

 • Červenec Čer 28 °C voda 24 °C

 • Srpen Srp 27 °C voda 25 °C

 • Září Zář 21 °C voda 23 °C

 • Říjen Říj 17 °C voda 19 °C

 • Listopad Lis 11 °C voda 17 °C

 • Prosinec Pro 5 °C voda 15 °C

Oblasti a regiony v zemi

Všechny lokality

Cestovatelský magazín